Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 95 955
  • 769
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Според мен тази миризма е от течните перилни препарати и омекотители - не ползвам и никога не ми е мирисала пералнята.
 А тя е вече на 10г . И Калгон не ползвам е не ми е изгорял нагревател.  / Водата е една от най -твърдите и варовити в Б-я/
  Имам чувството ,колкото повече скъпи консумативи се ползват толкова по -зле .

# 346
  • Стара Загора
  • Мнения: 69
Да, пусни празна пералня на най-висок градус, като може да сложиш белина или оцет. Също така в Лидл продават едни таблетки на марката W5, които са около 5лв., но доста бройки вътре и всяка седмица може да пускаш по една таблетка заедно с праха за пране. Мен ако питаш най-добре е празната пералня на висок градус с белина вътре. Белината дезинфекцира достатачно и би трябвало да убие миризмата.

# 347
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
БLагодаря!   bouquet

# 348
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да, пусни празна пералня на най-висок градус, като може да сложиш белина или оцет. Също така в Лидл продават едни таблетки на марката W5, които са около 5лв., но доста бройки вътре и всяка седмица може да пускаш по една таблетка заедно с праха за пране. Мен ако питаш най-добре е празната пералня на висок градус с белина вътре. Белината дезинфекцира достатачно и би трябвало да убие миризмата.
Само не белина,оцет  или лимонтозу  Stop
--------------

Непокорна,препоръчвам препаратите на DM




Не са кой знае колко скъпи,около 7лв.шишенцето,но пък вършат перфектна работа.
Ако не искаш да си съсипеш пералнята изполвай подобни такива  Peace

# 349
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Дълга програма на максимална температура с прах за бяло пране е напълно достатъчно за профилактика.

# 350
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Най-евтин вариант е наистина прах за бяло пране на максимална температура.Посочените препарати по-горе наистина са добри.
Белина не слагай в никакъв случай!

# 351
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Пуснах я  на 95 градуса с ОМО.  Peace Дано се изчисти. Това й е сефте на тия градуси, даже си мислех, че максимума е 90. Вие перете ли нещо на такава програма? newsm78

# 352
  • Мнения: 1 210


Напръсквам ги с пяната за фурни на LIDL за някоLко часа - всичко пада! Peace

Аз имам друг въпрос - пераLнята ми започна да мирише и й трябва почистване. Четох за препарата на доктор Бекман, но ми идва маLко скъп преди запLата. Има Lи някаква по-евтина аLтернатива?

ПП:Простете за L-то, но не ми работи. Tired
Непокорна, благодаря, ще пробвам тази пяна.

Пуснах я  на 95 градуса с ОМО.  Peace Дано се изчисти. Това й е сефте на тия градуси, даже си мислех, че максимума е 90. Вие перете ли нещо на такава програма? newsm78

Никога не пера на 90 градуса  Peace
Ползвала съм посочения по-горе препарат от ДМ на Денкмит, свърши перфектна работа, дори опаковката я разделих за две ползвания  Peace

# 353
  • Стара Загора
  • Мнения: 69
Защо да не се използва белина? Аз доста отдавна от тук научих за белината или оцета и съм слагал белина на 90 градуса.

# 354
  • Русе
  • Мнения: 7 076
С какво почиствате скарите и телескопичните водачи на фурната? Моята фурна е с пиролитично почистване и конкретно за нейното почистване нямам проблем, но тия скари и водачи направо ме побъркват като дойде време да ги чистя и винаги остават някакви малки точици загоряло по тях, които не мога да махна, а това ме вбесява...  Sick
Ако имаш съдомиялна, слагаш ги вътре и пускаш интензивна програма, с най-висок градус. После само с обратното на гъбата като прекараш и светва. Peace

# 355
  • Мнения: 1 210
С какво почиствате скарите и телескопичните водачи на фурната? Моята фурна е с пиролитично почистване и конкретно за нейното почистване нямам проблем, но тия скари и водачи направо ме побъркват като дойде време да ги чистя и винаги остават някакви малки точици загоряло по тях, които не мога да махна, а това ме вбесява...  Sick
Ако имаш съдомиялна, слагаш ги вътре и пускаш интензивна програма, с най-висок градус. После само с обратното на гъбата като прекараш и светва. Peace
Нямам съдомиялна  Wink

# 356
  • Мнения: 29 835
С какво почиствате скарите и телескопичните водачи на фурната? Моята фурна е с пиролитично почистване и конкретно за нейното почистване нямам проблем, но тия скари и водачи направо ме побъркват като дойде време да ги чистя и винаги остават някакви малки точици загоряло по тях, които не мога да махна, а това ме вбесява...  Sick
Ако имаш съдомиялна, слагаш ги вътре и пускаш интензивна програма, с най-висок градус. После само с обратното на гъбата като прекараш и светва. Peace

Купуваш си черното Сано за загорели фурни. Чисти много добре, по-назад в темата сме коментирали. Обаче е много дразнещо кожата....

# 357
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Защо да не се използва белина? Аз доста отдавна от тук научих за белината или оцета и съм слагал белина на 90 градуса.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398442.msg11291912#msg11291912
Като цяло темата е доста подробна...И всеки го прави на собствена отговорност.
Лично аз предпочитам препаратите за тази цел, а и след като видях какво чудо излезе от немиришещата пералня на майка ми след употребата на един от тях, редовно почиствам моята пералня 2 пъти в годината.

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Аз ползвам програмата на 90 градуса  Peace
Относно почистващ препарат съм чувала страхотни отзиви за препарата на ДМ Денкмит.

За фурна с две ръце препоръчвам на същата марка пяната...нямате представа какво чудо спретна

# 359
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Огледах пералнята сLед цялата процедура, която отне някоLко часа...изглеждаше чиста, докато не повдигнах ръба на гуменото упътнение от страната на барабана...Някаква гадна пихтиестоподобна сивкава маса имаше... Sick Обрах каквото можах с клечки за уши, ама се подразбира, че ще се купува препарат...представям си какво има зад барабана.  Tired И се чудя даLи, ако спра с омекотителите и геLовете за пране, това ще се повтори?

Общи условия

Активация на акаунт