Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 95 952
  • 769
  •   1
Отговори
# 405
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Момичета, прочетете хубаво - наслагвания по външната част на барабана /която не се вижда/, а не на люка и не се пише туба с прах / нали прах не ползваш/.
Не се заяждам, но ако някой сподели мнение не е нужно веднага някой да го опонира и то прочитайки по диагонал, разбрал-неразбрал, да пише глупости.
И ДА това което е написала DDeli е вярно за мен, вмирисаха ми се 2 перални, защото перях само с течни препарати и от омекотителя. Първата я изхвърлих, а втората /която и в момента ползвам/, едва я оправих. Сега пера бяло и цветно с прах и само много тъмните с течен препарат и нямам проблеми.

# 406
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Е, не сме тук, за да се заяждаме, просто наистина всеки споделя мнение, и аз ценя всяко мнение и извличам поука. Никой не е застрахован какво ще му се случи на пералнята. Освен това по-горе забравих да напиша, че пера винаги с включен бутон "допълнително изплакване". Не знам дали това има значение, но предполагам, че не е излишно.  newsm78

# 407
  • Мнения: 464
Не  е много  по темата.Някой  ползвал ли е този  вид  моп   и какво  ви е мнението за него

# 408
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
И моите очаквания бяха големи за препарата Pine Sol. За първи път ламината ми стана на капки след изсъхване. Ще му дам още един шанс. Може пък да не съм спазила точно пропорциите, кой знае. Иначе като мирис ми хареса синия.

На мен ламината също ми стана на точки, но той е тъмнокафяв и всичко му личи. Но банята ми светна и то без търкане, само с намокрен парцал бърша плочките....
Не ме мързи, ще я мина банята на ръка, но ти спазваш ли пропорциите за разреждане на препарата с вода или само с препарата я мина.
P.S. Аз нямам мухъл по фугите, но плочките ми са тъмно кафяви.

# 409
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
И аз пера с допълнително изплакване - при нас е твърда водата и аз ползвам течни препарати /не ги отричам напълно/, но много рядко. Почиствам и подсушавам чекмеджето за препарати и гуменото уплътнение на люка и въпреки това се вмирисаха пералните. Дрехите ми в онзи период - миришеха на тиня, много неприятно - да облечеш прана дреха и да вониш. Сама си установих, че е от течните и голям зор брах, докато оправя машинката. След време, видях и мненията в темите за перилните препарати и за пералните машини и се убедих, че не съм си въобразила. Там имаше мнения на хора занимаващи се с ремонти на перални и понеже са виждали какво "крие" пералнята отвътре - даваха същите препоръки.

# 410
  • Мнения: 29 827
didka pitka, плочките в банята ги минавам с памучен парцал и разреден препарат. Също с такъв минавам и пода, но нещо ми остава на петна ламината. Затова май ще си минавам с разреден Доместос, от който съм доволна - става и за ламината и за плочките. Преди правех препарат за ламината специален, ама трябва да сменям за плочките, че иначе се пързялят..... Confused

# 411
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Благодаря за отговора, днес и без това не става за излизане, ще пробвам банята с този препарат, а за ламината ще си остане специализирания, който имам. С него не ми остават капки.   bouquet

# 412
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Ей го, на, почти 2 часа миене на банята с памучен парцал и този прехвален препарат. Ефекта не го виждам. Може би единствено на металните части има такъв. Парцала ми беше бял, такъв си остана до края. Ядосах се и макар че съм болна минах на ръка пода на кухнята и коридора, където е теракот. Стигам до извода, че с мопа е много по-бързо и явно си се почиства добре. Сега ще чакам да видя дали банята ми няма да стане и тя на капки, където са тъмните плочки.  Weary Единствено аромата е хубав на този препарат, ама аз не го купувам за това. Както и да е, ще го изхабя все някога.

# 413
  • София
  • Мнения: 11 737
Момичета, прочетете хубаво - наслагвания по външната част на барабана /която не се вижда/, а не на люка и не се пише туба с прах / нали прах не ползваш/.
Не се заяждам, но ако някой сподели мнение не е нужно веднага някой да го опонира и то прочитайки по диагонал, разбрал-неразбрал, да пише глупости.
И ДА това което е написала DDeli е вярно за мен, вмирисаха ми се 2 перални, защото перях само с течни препарати и от омекотителя. Първата я изхвърлих, а втората /която и в момента ползвам/, едва я оправих. Сега пера бяло и цветно с прах и само много тъмните с течен препарат и нямам проблеми.
Аз съм написала "туба с прах", сгрешила съм от недоглеждане,  искала съм да кажа "кутията с прах ...не е чак толкава грешка де , не подскачай...
Ако така се зацапва външната страна на барабана, което за мен е крайно необяснимо как става,  си купи ето този препарат, който върши чудесна работа за прочистване на пералня машина. Има подобен и за миялните машини.
Скрит текст:
.
.

# 414
  • Мнения: X
Моята пералня никога не е мирисала на мухъл .
 Не бърша барабан след пране .
 Преди време като четох - специално ходих да мириша и да видя как е барабана -мокър ли сух ли .Че главата си наврях вътре Grinning
 В последно време пера само с прахообразни препарати . Не ползвам омекотители / които по това което чета тук се ползват по -скоро с цел ароматизиране и рядко имат антистатичен ефект/ .
 Калгон не ползвам . Такива пък препарати за почистване на пералня - също .
 Не ми мирише пералнята ,нито дрехите на тиня ,мухал и тям подобни.
  Пера в последно време само с Тема и Бинго / стари  найт и сензитив /
Пералнята ми е Канди -купена е през 2005г и не е имала проблем досега / единствен ремонт на светлинното табло - лампички изгорели преди 4години /
  Та аджеба ,ако рекламата за Калгон е вярна досега отдавна да е счупена .
Пробвайте поне месец да перете с прахообразни и без омекотители и вижте дали има разлика.
Също ми е много странен факта - ползват се скъпи прахове и препарати за пране и после винаги и препарати за петна и без тях петната си остават .
  При мен няма нито петна ,нито сивеещо или захабено пране  и ми е много странно като чета .
 Не приемайте поста ми като нападка -чудно ми е просто .

# 415
  • Мнения: 1 759
Благодаря на marchеva14 за споделения препарат, точно такъв си търсех.  bouquet

Използвам само течен перилен препарат и омекотител(което не е за предпочитане май), скоро чистех гумените уплътнения от нещо наподобяващо тиня, а как миришеше... Sick
ММ скоро се върна от Германия и разполагам с близо 15л. течни перилни препарати и 10л. омекотител, ще си ги ползвам, няма как. Crazy
Донесе ми и Калгон на таблетки, а му казах нещо за почистване на пералнята... ooooh!

# 416
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Marcheva14, ползвам подобни препарати, на 3-4 месеца почиствам пералнята, заради омекотителите. Не подскачам, но знам какво съм видяла и с колко усилия оправих проблема, за това ми се иска хора, на които не им се е случвало да не го отричат, просто ей така.

# 417
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Благодаря на marchеva14 за споделения препарат, точно такъв си търсех.  bouquet

Използвам само течен перилен препарат и омекотител(което не е за предпочитане май), скоро чистех гумените уплътнения от нещо наподобяващо тиня, а как миришеше... Sick
ММ скоро се върна от Германия и разполагам с близо 15л. течни перилни препарати и 10л. омекотител, ще си ги ползвам, няма как. Crazy
Донесе ми и Калгон на таблетки, а му казах нещо за почистване на пералнята... ooooh!
На какви програми переш /имам предвид времетраене и градуси/?

# 418
  • Мнения: 1 759
30 или 40 градуса, 1.00-1.30h., много рядко 40мин.

# 419
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Мое мнение е, че това са кратки програми. За това време водата докато се стопли и следва плакнене. Аз пера бялото пране с прах на 50 или 60 градуса и минимум 2 ч. програма, а имам и 3,45 ч. Цветното също пера най-малко 2 ч. при 40 градуса. В началото почнах да ползвам кратките програми 30 мин. на 30 градуса и 45 мин. на 40 градуса с течен препарат за цветно, но забелязах тази миризма на тиня върху дрехите. Пробвай с по-дълги програми.

Общи условия

Активация на акаунт