Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 96 033
  • 769
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 30 055
Ей го, на, почти 2 часа миене на банята с памучен парцал и този прехвален препарат. Ефекта не го виждам. Може би единствено на металните части има такъв. Парцала ми беше бял, такъв си остана до края. Ядосах се и макар че съм болна минах на ръка пода на кухнята и коридора, където е теракот. Стигам до извода, че с мопа е много по-бързо и явно си се почиства добре. Сега ще чакам да видя дали банята ми няма да стане и тя на капки, където са тъмните плочки.  Weary Единствено аромата е хубав на този препарат, ама аз не го купувам за това. Както и да е, ще го изхабя все някога.

Много странно  newsm78
При мен имаше много голам ефект. Преди това бях чистила с други препарати и плочките стояха замазани. Като минах с този, станаха като нови. Плочките са ми тъмнокафяви.

# 421
  • Мнения: 1 767
Мое мнение е, че това са кратки програми. За това време водата докато се стопли и следва плакнене. Аз пера бялото пране с прах на 50 или 60 градуса и минимум 2 ч. програма, а имам и 3,45 ч. Цветното също пера най-малко 2 ч. при 40 градуса. В началото почнах да ползвам кратките програми 30 мин. на 30 градуса и 45 мин. на 40 градуса с течен препарат за цветно, но забелязах тази миризма на тиня върху дрехите. Пробвай с по-дълги програми.
Благодаря, току що пуснах едно пране(само черно) на 40 градуса за 2,25ч.  bouquet

# 422
  • Мнения: X
Аз пък като го купих го пробвах незареден в банята специално върху по -замърсени плочки и после навсякъде и не видях някакъв положителен ефект -освен аромата .

# 423
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 899
Ей го, на, почти 2 часа миене на банята с памучен парцал и този прехвален препарат. Ефекта не го виждам. Може би единствено на металните части има такъв. Парцала ми беше бял, такъв си остана до края. Ядосах се и макар че съм болна минах на ръка пода на кухнята и коридора, където е теракот. Стигам до извода, че с мопа е много по-бързо и явно си се почиства добре. Сега ще чакам да видя дали банята ми няма да стане и тя на капки, където са тъмните плочки.  Weary Единствено аромата е хубав на този препарат, ама аз не го купувам за това. Както и да е, ще го изхабя все някога.

Много странно  newsm78
При мен имаше много голам ефект. Преди това бях чистила с други препарати и плочките стояха замазани. Като минах с този, станаха като нови. Плочките са ми тъмнокафяви.
Току-що си погледнах банята. Тъмнокафявите плочки са на капки, нещо, което не става с други препарати. Нищо, ще го ползвам за тоалетната.

# 424
  • Мнения: 30 055
Много съжалявам, че не ти харесва, при мен ефектът е много добър. Само за стъклената преграда не го ползвам. А как са станали капките? Не забърсваш ли с парцала. Аз имах предвид не парцал за под, а парцал, който изпирам в легена с препарат и завърсвам стените.... newsm78

# 425
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 899
Точно така процедирах и аз. По принцип след всяко къпане си измивам банята с мопа и затова ми се струва, че няма и никаква разлика след този препарат, изключая капките по тъмните плочки. Може и в мен да е вината. Трябваше да се пробва.   bouquet

# 426
  • Русе
  • Мнения: 7 090
От прехваления препарат и аз не съм особено очарована. Ще си го занеса като си отидем напролет на село да почиствам ламината с него. Още като беше бума в кауфландската тема, попитах приятелка, която живее в Щатите. Каза ми, че единственото хубаво при него е аромата. Там се продавал в магазините за 1$ и струва 1 долар, та за тези пари няма какво да се очаква от него. Не бива да се пренебрегва и факта, че в София водата е много мека и не виждам какви замърсявания може да имате в банята, освен обичайните от сапун. В районите с варовите вода, тъмните плочки побеляват от варовик.

За пералнята и аз се бях видяла в чудо. Буквално имаше тиня по гуменото уплътнение на барабана. Спрях Ленора и течния препарат за черни дрехи, няколко пъти почиствах с препарата W5, няколко пъти пусках празна пералня на 90 градуса с ОМО. Проблема изчезна. Винаги пера на програмите за памук 40 и 60 градуса/изключая плетивата/, защото те са по-дълги - 2,5-3 часа. Допълнително плакнене не ползвам, защото пералнята е стара и плакненията са поне 5.

# 427
  • Sofia
  • Мнения: 201
И другият съвет срещу мухъла в пералнята беше вратичката да се държи открехната, а не затворена.

# 428
  • Русе
  • Мнения: 7 090
И другият съвет срещу мухъла в пералнята беше вратичката да се държи открехната, а не затворена.
Аа, това при мен е закон Peace

# 429
  • София
  • Мнения: 11 753
Marcheva14, ползвам подобни препарати, на 3-4 месеца почиствам пералнята, заради омекотителите. Не подскачам, но знам какво съм видяла и с колко усилия оправих проблема, за това ми се иска хора, на които не им се е случвало да не го отричат, просто ей така.
Виж сега, може би се изказах неподготвена за проблемите с миризмата в пералнята. При нас в София водата е мека и не образува котлен камък, лично съм я изследвала и такъв нямаме. Вероятно от там идва и проблема при теб. Никога до сега не съм се срещала с такива миризми в  и около барабана.  Затова и ползвам спокойно и омекотители и течни препарати само.  След като имаш такъв досаден проблем, защо не ползваш прах за  котлен камък, който се слага заедно с препарата за пране, така ще избегнеш замърсяването на барабана.
Има и още един момент, който не бива да се пренебрегва, какъв клас ти е пералнята...мисля, че при висок клас перални е много добре оттичането на водата след центрофугиране т.е. изсмукването е много добро.. не знам.  Peace
И другият съвет срещу мухъла в пералнята беше вратичката да се държи открехната, а не затворена.
Аа, това при мен е закон Peace
При мен е вградена и няма начин за зеят вратите и на люка  и на вратата на шкафа, стои си затворена и пак нищо й няма...мда.

# 430
  • Мнения: 6 305
Мое мнение е, че това са кратки програми. За това време водата докато се стопли и следва плакнене. Аз пера бялото пране с прах на 50 или 60 градуса и минимум 2 ч. програма, а имам и 3,45 ч. Цветното също пера най-малко 2 ч. при 40 градуса. В началото почнах да ползвам кратките програми 30 мин. на 30 градуса и 45 мин. на 40 градуса с течен препарат за цветно, но забелязах тази миризма на тиня върху дрехите. Пробвай с по-дълги програми.
Благодаря, току що пуснах едно пране(само черно) на 40 градуса за 2,25ч.  bouquet

Трябва да ползваш прах за бяло на 60 градуса, поне веднъж месечно. И моята пералня вонеше, едва я оправих.

# 431
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Пералнята ми е А ++  и ползвам препарати за омекотяване на водата на всяко пране. Въпреки това избягвам течните, за да не си причинявам главоболия.

# 432
  • София
  • Мнения: 11 753
Пералнята ми е А ++  и ползвам препарати за омекотяване на водата на всяко пране. Въпреки това избягвам течните, за да не си причинявам главоболия.
Това че е АА ++ означаваше,  че е енергоспестяваща, ако не се лъжа. Важното е да е от  стойностна фирма, които се предлагат на пазара, като AEG, Bosch  и др. Ползвай препарати за омекотяване на водата, нямаш начин.  Peace Голяма досада си имаш, вярно е. Апропо, вършат ли работа??

# 433
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Да, върши работа. Ползвам препарата на Лидл W5 и съм доволна /омекотява водата и ползвам по-малко препарат за пране, като за мека вода/, което си е предимство от екологична гледна точка.

# 434
  • Мнения: X
Водата тук е супер твърда , не винаги ми е отворена широко вратичката на пералнята . / Но тя самата е поставена на сухо и топло място . В кухнята е до прозореца  и я грее слънце / когато го има - като днес .  Помещението се отоплява ./
   Та според мен тези прекрасни аромати идват от омекотителите .
 С тази пералня не съм ползвала такива / имам алергии / .
 Абсолютно никога не ми е мирисала пералнята ,нито пране - имало е дни -лятото да сме я забравяли със затворен люк и да ни няма с месец в къщи .
 Проблеми не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт