Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 95 849
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Дори само с оцет. Действай смело! Навремето дървено дюшеме съм чистила само с оцет след ремонт.

# 46
  • Мнения: 1 831
ей за тоя фрош говоря...
оставям да изсъхне и всичко ама..въс работа

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя не е такъв, няма пулверизатор, като крем е. Намазвам, оставям да поизсъхне и после търкам с леко влажна кърпа или гъба (тези, които показах).
Ето такъв

# 48
  • Мнения: 1 355
Моя не е такъв, няма пулверизатор, като крем е. Намазвам, оставям да поизсъхне и после търкам с леко влажна кърпа или гъба (тези, които показах).
Ето такъв
Точно така, ако имаш възможност ползвай и лилавия, с лавандулата.

# 49
  • на Земята
  • Мнения: 291
Ще копирам въпроса си тук,с надежда за помощ.
Има ли спасение при надран(наранено покритие) или надраскан светъл ламинат?Получи се при разместване на мебел.Не мога да установя какво е по точно.Пробвах с магическа гъба,само за това се сетих,но нулев резултат.Има тънки черти,като от  графитен молив.Не мога да разбера оцветен ли е или с наранена повърхност.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Ще копирам въпроса си тук,с надежда за помощ.
Има ли спасение при надран(наранено покритие) или надраскан светъл ламинат?Получи се при разместване на мебел.Не мога да установя какво е по точно.Пробвах с магическа гъба,само за това се сетих,но нулев резултат.Има тънки черти,като от  графитен молив.Не мога да разбера оцветен ли е или с наранена повърхност.
Според мен е наранен. И при мен се е случвало, когато ми монтираха гардероба в детската в Русе. Това лято когато ни монтираха детските на село, бях застлала навсякъде стари черги и карах майсторите ако местят нещо да го придвижват с чергата. После пък ММ като слага первазите на ламината на едно място като пробиваше с бормашината така надра ламината и перваза не успя да го скрие.
Не знам какво да те посъветвам. Знам, че има някакви флумастери за такива цели, но само до там.

# 51
  • Мнения: 5 207
В Лидл продаваха комплект за поправяне на драскотини по дървени подове. Вероятно по многото строителни супермаркети ще има нещо подобно.

# 52
  • на Земята
  • Мнения: 291
Благодаря ви за включването. HugВ Лидл скоро ли е имало комплекта за драскотини?

# 53
  • Мнения: 5 207
Поне преди 2 - 3 седмици го видях този комплект и не знам кога са го пускали. Бяха 2 - 3 бройки намалени на 20 лева. Включваше доста цветове маркери, кубче от смола или нещо подобно за запълване на драскотината и инструменти. Идеята, доколкото разбрах, е да се запълни драскотината със смолата и да се замаскира с подходящ цвят маркер. Пишеше, че е устойчиво на миене и други дейности. Много ми се хареса на мен, защото съм с паркет, но не взех на момента, следващия път забравих и така си остана.

# 54
  • Мнения: 1 831
емии ще гледам да си го изразходя тоя .. или поне докато му намеря друго приложение и ще взема лилавия Фрош  Peace

# 55
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте - имам два въпроса: Какъв препарат да си взема за стъклокерамичен плот? До сега ползвах Медикс, но нещо не чисти като преди.
Втория въпрос е какъв моп да си купя дето да не е пълен боклук? Последните два за по 15лв. бяха с ужасни гъби, непопиващи и тънки. Пролича след първото накисване, на вид са като останалите.
По въпроса за следите след ремонт: при един от моите ремонти извиках фирма да изчисти и те ползват професионални препарати, които махат всичко. Мисля, че има такива, които се ползват без рахосмукачка с вода. В малки специализирани магазини могат да се намерят.

# 56
  • Мнения: 176
Здравейте - имам два въпроса: Какъв препарат да си взема за стъклокерамичен плот? До сега ползвах Медикс, но нещо не чисти като преди.
Втория въпрос е какъв моп да си купя дето да не е пълен боклук? Последните два за по 15лв. бяха с ужасни гъби, непопиващи и тънки. Пролича след първото накисване, на вид са като останалите.
По въпроса за следите след ремонт: при един от моите ремонти извиках фирма да изчисти и те ползват професионални препарати, които махат всичко. Мисля, че има такива, които се ползват без рахосмукачка с вода. В малки специализирани магазини могат да се намерят.

аз ползвах на Heitmann, но напоследък са влошили качеството и минах на Dr.Becкmann,  той е по-скъп обаче си заслужава.

# 57
  • Мнения: 1 210

Втория въпрос е какъв моп да си купя дето да не е пълен боклук? Последните два за по 15лв. бяха с ужасни гъби, непопиващи и тънки. Пролича след първото накисване, на вид са като останалите.

И мен ме вълнува същото и ще следя за препоръки  Peace писна ми от некачествени гъби... последната наистина не само, че не може да попива добре, ами и самия моп не може да се изстисква както трябва  Close

# 58
  • Мнения: 29 342
Аз се отказах от моповете отдавна. Кофа с парцал и изцеждане, това е за мен по-доброто.  Peace

# 59
  • Мнения: 1 210
Аз се отказах от моповете отдавна. Кофа с парцал и изцеждане, това е за мен по-доброто.  Peace
Не искам да се отказвам...използвам мопа единствено за подсушаване на банята, така че ми е необходим,а напоследък само на боклуци попадам   Peace

Общи условия

Активация на акаунт