Свеки е против детската градина

  • 2 335
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Когато и е било времето, свеки е решавала за своето дете. Сега нещата са в твои ръце.
И моята майка викаше "Как на детска градина, ами аз какво ще правя?". Ами аз да не съм длъжна да си раждам децата, за да имат забавления бабите?
Това е и моето мнение, най- важно е ти какво мислиш , а не свеки Crossing Arms

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, може и колкото и да обяснявам, да не ме разбереш - хората са различни Simple Smile
След последен прочит- "никак не си фен на детските градини", но "ти искаш твоето дете да ходи да детска градина". ОК, лошо няма Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, аз и на ваксините не съм фен, но децата ми се ваксинират редовно.  Twisted Evil

На градината гледам като на нещо, от което е добре да има детето представа, но и да не я види, няма много да загуби.

Можеш да продължиш да недоумяваш  Grinning

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На градината гледам като на нещо, от което е добре да има детето представа, но и да не я види, няма много да загуби.
Така е малко по-добре.

Можеш да продължиш да недоумяваш Grinning
По принцип рядко ми се случва... Толкова противоречиви постинги не бях чела от доста време.
Спирам да пиша- не ми се нравят дребнави заяждания, пък и достатъчно разводнихме темата. Сори за което.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 605
Просто искам да кажа, че ако някое дете се гледа изцяло вкъщи до предучилищна възраст, това няма да го направи задължително необщително, разглезено и т.н. (защото подобни примери бяха дадени в началото на темата, че ако не ходиш на градина - какъв ужас).

Аз бях тази, която писа за лигавото детенце, посещаващо само "бабина градинка". Съгласна съм, че въз основа на един пример не бива да се правят обобщения и се извинявам. 
От друга страна, макар че се постарах да открия "дълбокия" смисъл на твоите постинги, също ги намирам за противоречиви. Освен това не мисля, че можеш да дадеш положителен пример за дете, което не посещава градина, защото при вас случаят явно не е такъв.

# 50
  • Мнения: 2 556
Ще преживея факта, че постингите ми трудно се разбират, а за това, че имат "дълбок" смисъл  съм поласкана  bowuu

Никога не бих дала за пример сина си (в случай че беше отгледан само от баба да речем, без да е стъпил в ДГ). Нормално е всяка майка да е пристрастна по отношение на детето си и аз бих могла да кажа, че е перфектен и много примерен, а той да си е лигав, разглезен и т.н.  Joy

Аз нямам против хората да са убедени колко е ценна детската градина (тя наистина си има и плюсове), просто моето мнение си остава друго.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз смятам, че е глупаво да се затварят децата вкъщи и трябва възможно от най-ранна възраст да им се създават социални контакти. В тази връзка, съм твърдо за яслите и детските градини.

# 52
  • Мнения: 27 524
Свеки да си гледа работата!!!   smile3513  Детето на кого е??? 

# 53
  • Мнения: 1 202
Свеки да си гледа работата!!! smile3513 Детето на кого е???
Така е!Детето трябва да се развива,запознава с нови неща и деца,да си изгради навици ! #Crazy

# 54
  • Мнения: 179
Аз съм учител и съм работила както в училище,така и в детска градина.Въпреки всичко смятам,че до 5 години за детето е по-добре да не бъде в целодневна детска градина(ако е възможно за родителите, разбира се).Също така съм против и "бабиното гледане".Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.

# 55
  • Мнения: 40
РЕНИ, аз и на ваксините не съм фен, но децата ми се ваксинират редовно.  Twisted Evil
Ваксините са задължителни, докато детската граднина не е.

# 56
  • Мнения: 142
Свекито да си гледа нейната работа и да не се меси във вашите. Stop Детето трябва да свиква с другите деца има си нужда от контакти с неговата възраст. Сега е момента. Naughty На моята зълва така и се месеше свекито, тя го гледаше и сега детето е пълно егоистче. Толкова е дръпнато, че не се трае. smile3514

# 57
  • Мнения: 1 283
Здравейте мами сигурно сте се сблъсквали с този броблем.
Дъщеря ми е на 2г и 11 м вече  и мисля сега април като стане на 3г да я дам на детска градина ,не защото ходя на работа а заради факта че и е нужно контакти с деца .Да се научи как да си играе с тях. Друго нещо са боледуванията които са неизбежни.Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.Живеем да отдалечено място и нямаме деца около нас и тя все е сред възрастни . Но понеже таткото е гледан до 1-ви клас в вкъщи сега и ние така.
Според мен не е редно детето да се лишава от игрите с по малките деца .Като тръгне на училище кога ще си играе .Може и да ме осъдите  за това , но така мисля аз .Какво ще ме посъветвате ?
Малеее,това все едно аз съм го писала-едно към едно! #Crazy
Моя мъж също не е ходил на градина и свеки така процедираше и със сина ни! #Cussing out Казваше,че децата се разболявали много там,бля,бля..тропна с крак и каза-НЕ! Naughty Аз тогава ходех на работа и не можех да реагирам както си искам. Confused
Аз обаче съм на обратното мнение-детето трябва да се учи на ред и дисциплина и трябва да има контакти с връстниците си! Heart Eyes
Сега обаче сме доста делеч едни от други и си гледаме децата по правилния за нас начин! Peace
Малката тръгна на годинка и два месеца на ясла и да 4укна на дърво е здравичка! Praynig
Свеки още не знае,4е тя ходи на ясла и се надява да си я гледам до първи клас! hahaha
 Желая  ти късмет ,много здраве и съм сигурна че ще вземеш правилното за теб решение!!  bouquet

# 58
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и мойта е против , но няма кой да я пита Wink Laughing
аз мисля и по-рано даже, преди да навърши 2. много си го оби4ам и ще ми липсва, има и кой да го гледа ( аз съм си в къщи), но за мен е по-добре за самия него да тръгне на градина. общуване с деца, нау4аване на езици, малко или много научаване на самостоятелност.

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Скорпионче, и ние живеехме изолирано в един краен квартал на София. Къщи с големи дворове и нито едно дете на възраст близо до моето  Rolling Eyes Много лош късмет, иначе беше прекрано за игра по поляните.
На около 3 год взех решение да го запиша на градина, заради контактите с други деца. Майка ми беше много против, тя го гледаше тогава, аз работех. Записах го на полудневна, плащах пълна такса. Обаче проблемът беше, че се скапа да боледува, а майка ми само ми натякваше за тези болести, трябва да си с много стабилна психика, за да издържиш на подобна атака  Confused След това го прехвърлих на частна градина, промяна в ситуацията нямаше. След навършени 4 се изнесохме в чужбина, а тук от тази възраст задължително ходят на училище. Много боледува първата година, в сравнение с местните деца, обаче нямаше кой да му трепери толкова много тук, а и ежедневната психологическата атака липсваше  Mr. Green Адаптира се и на втората година болестите значително намаляха. Няма да ти споменавам колко много му харесваше да ходи на градина и училище и да си има приятелчета Wink
Бъди готова за борба със свеки и мъж, не само за да го запишеш, а и за след това!

Общи условия

Активация на акаунт