Нашите деца на 3г. - кой какво го вълнува

  • 16 151
  • 224
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 311
Записвам се при вас, не знам кои са старите ви теми, сега за първи път виждам тази. Simple Smile И моят ще си седи вкъщи вече втора седмица, стартира с бронхит, общо 2 седмици е бил на градина от началото на учебната година. Проблем с адаптацията нямаше, бил е и на ясла миналата година, само дето го е срам от каките по танци и треньора по футбол и не ще да ходи на допълнителните си дейности. Ще им кажа накрая да го пускат на английски и каквото там иска друго, да се очупи малко. Малката и тя се сополиви с него, но откакто взехме инхалатора като че ли са по-добре нещата.

# 16
  • Мнения: 11 573
И тук да се запиша. Laughing Ходи на керамика и футбол. Имат и английски, ама не съм го записала. Едната баба е учител по англ. и мисля тя да го учи. Миналата година имаха и нар. танци, сега нямат. Не че като беше записан ми е играл ръченица, ама на едно тържество тропнаха хорце.

# 17
  • Berlin
  • Мнения: 11 292
Нашият е записан на арт ателие - изработват някакви неща от хартия засега, по-натам и други материали. От 2рия семестър Grinning ще го запишем на футбол и театрална работилница. Иначе си има йога и някакви танци, включени я програмата.
Засега. Да чукам на дърво, само 2 дни е бил вкъщи болен, сополи имаше и той някакви, но за момента е ОК, ама бебето от 1 месец е със сополи също.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 5 353
abs имамие новина? Не съм разбрала, че имате второ детенце. Разкажи, разкажи Simple Smile
Аз като цяло не исках още от сега детето да е прекалено ангажирано. Политиката на градината е в тази посока. Работят по учебните материали на Булвест, но отделно правят и други неща свързани с рисуване и апликация. За всичко си има историйка-доста е интересно. За плуването ще изчакам може би. Градината има собствен басейн и предполагам догодина ще имат достъп.
С персонала няма да се разправям, но с родители вероятно да. Ако попитам всички кигурно имат бележки, че са здрави.
Как изкарахте лятото?

# 19
  • София
  • Мнения: 10 703
Днес си направихме чудна екзкурзийка до Ждрело, много е хубаво.
Като се прибрахме и моя видя, че започвам да му оправям раничката и наду гайдата- не искам да ходя на детска градина, не ми харесва!

# 20
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Записан е на футбол и английски, като за английския си мисля, че е излишно, но нека се занимава. Сам си научи на английски азбуката, да брои, цветовете, почти всички животни и отделно разни думи и изречения за изразяване. Надали в градината ще ги научат и на половината на това  Wink
Аз усилено търся учроци по плуване. При нас е по-скоро нужда, за съжаление  Cry Има т.н "птичи гърди" и трябва усилено плуване, а тези места, които имат тренировки са за деца над 5годинки. Мамите от Пловдив, свиркайте, ако знаете нещо  Praynig
АБС и аз не знаех, че имате нов член в семейството  Heart Eyes Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 18 744
Запис и от мен.Ходи с желание харесва му въпреки,че не слуша и си почива често до учителката.Много кашлящи и сополиви деца уж контрол ама май нулев се оказва.Сперам го веднага като забележа нещо и това е.

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 292
Имаме, имаме, още един господин, на почти 4 месеца вече, ама с мерки на поне 6м. Simple Smile сега съм го облякла с едно боди, което Павел носеше, когато вече се изправяше и обикаляше по мебелите. Grinning Отново тежко раждане, секцио накрая, дълго е за разказване.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 609
За първи път виждам тази тема, но се записвам при вас. И аз с тригодишна щерка, първа група в детската градина. Записана е на де що има - народни танци, латино танци, приложни изкуства и футбол Simple Smile Само английския пропуснахме. Ако нещо не ѝ хареса или ми се стори, че ѝ идва в повече, ще отписвам.

# 24
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не мисля ,че повече дейности ще са натоварващи, така или иначе всичко е под формата на игра, 20-25 минути и по различно време в различни дни. Мисля да включа и аз повече неща, да има да се занимават през зимата като стоят само затворени. Тези, които не ходят по допълнителните занимания, стоят в групата на свободен режим. Евентуално с времето, ако каже, че някое не му харесва и не му е приятно, ще го спра. Мислех, че финансово ще ми дойде много, но като гледам посещаемостта ще е както в яслата, една седмица там, една вкъщи, така няма да се отрази много, ще излезе таксата и допълнителните дейности като една цяла месечна такса.

Аз да ви питам друго - мислех тема да пускам, но може и тук - какви книжки четете на децата си, от какво се вълнуват и кое им е интересно? Има тема за по-големите. Ние поизчетохме класическите вълшебни приказки и взе да му поомръзва вече да въртим едно и също. Сега е на фаза стихчета, Врани неразбрани на Дора Габе му е любима. Дайте идея. Като отида в книжарницата и там все едно и също на различни издателства с различни картинки само. 

# 25
  • София
  • Мнения: 10 703
На моя любима му е Пинокио и една книжка с приказки от моето детство, но не я помня как св казва, а сега сме в парка с беба. Има приказки в нея за трите котета и още няколко.
Отиде много разсърден тази сутрин, буквално скимтеше да си остане с мен...
Днес ще видя първото му творение в градината Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 609
dejie, и аз с тази идея подходих, като я записвах - кратки занимания, веднъж седмично и в различни дни и повече като игра, отколкото като истинско учене/трениране на нещо. За да се разнообразява Simple Smile

За книгите - зациклили сме на Хензел и Гретел напоследък, чета я всяка вечер и не ще друга. Имаме и една съвсем бебешка със стихчета за един хипопотам, нея също ѝ чета. Но това е отскоро, тя допреди няколко седмици изобщо не проявяваше интерес и не седеше да слуша приказка.

# 27
  • Мнения: 11 573
На мен това ми е мъка. Нито от книжки / приказки/ се интересува, нито от песнички, нито от стихчета.  Cry Мълчи като партизанин, не иска да му чета, засега му е интересно да му разказвам мои си измишльотини /приказки/ като легнем. Като се заиграе сам иначе си пее, разказва си- не е темерут, ама...
Житената питка май му е любимата.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Магнет Жорко определено протестира срещу нещо в градината, ако разбереш какво е, ще намерите начин да го оправите. Поразпитай за предпочитание към учител/леля/дете. Да каже поне едно положително нещо заради, което да ходи.
abs важното е, че сега сте си вкъщи и растете. Надявам се ти също си се възстановила вече.
Ние сме си вкупом вкъщи - пием сироп за кашлица и ериус + капки за нос Тубрадекс. Дано изкореним пустата кашлица.
Ние вчеа бяхме тук вчера
Има нов Еко музей в града и заведохме детето.
При нас четенето на приказки не е на почит. Имам няколко опита - тц. Дидко предпочита песните, но да ги гледа на клип с картинки. В това отношение той ползва основно таблета. Ако той пее песен задължително има и танц към нея, само с пеене не става Simple Smile.
Аз търся информация за матрака на ТЕД, който е с точки от Кауфланд - колко е твърд, удобство и т.н. Ще се радвам някой да сподели, ако чуе нещо от първа ръка. Харесах офертата, за да сменя бебешкия размер на детето и да трансформирам леглото в юношеско - имам такава опция. Още се събира на 70х140, но скоро на дължина ще е доста тясно. Висок е 1м.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 612
Любимата приказка и на нас е Медената питка или Джинджърбреда,който е аналогичен.
Червената шапчица перефразирам "...и вълкът обещал повече да не прави така",защото това з разпорването на корема мисля,че ще я втрещи.Щом на Медената питка се разрева като я изяли и вече измислям и там друг край"...и тя станала приятел с всичките животни в гората".Изобщо лъжа като циганка,не знам дали е правилно,но като видя как и трепери брадичката като чуе за изяждането. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт