Хелоуин парти, а защо не?!

  • 13 088
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 585
Празнувам го, но това защото имам и рожден ден. Е, и не само - обичам да се маскирам.
Най-любима ми е ролята на Мария-Антоанета  Mr. Green

На 31-ви значи си родена! Супер-имаш двоен повод за празник. И аз обожавам Мария-Антоанета и стила от 18-ти век. То си личи и т аватара ми де  Mr. Green Дори направих подобна визия за Хелоуин в блога си:
http://vanityfairdesie.blogspot.com/2014/10/blog-post_14.html
Ако ти е интересно можеш да видиш.  Simple Smile За съжаление не мога да се превъплатя в нея, защото нямам чак такъв костюм-рокля в нейния стил и подобни неща. Но иначе е идея  Wink

# 31
  • Мнения: 8 959
Празнувам го, но това защото имам и рожден ден. Е, и не само - обичам да се маскирам.
Най-любима ми е ролята на Мария-Антоанета  Mr. Green

На 31-ви значи си родена! Супер-имаш двоен повод за празник. И аз обожавам Мария-Антоанета и стила от 18-ти век. То си личи и т аватара ми де  Mr. Green Дори направих подобна визия за Хелоуин в блога си:
http://vanityfairdesie.blogspot.com/2014/10/blog-post_14.html
Ако ти е интересно можеш да видиш.  Simple Smile За съжаление не мога да се превъплатя в нея, защото нямам чак такъв костюм-рокля в нейния стил и подобни неща. Но иначе е идея  Wink



Костюми се намират лесно в парти къщите - има всякакви.
Много ми хареса блог постът ти на тема Мария-Антоанета.
Аз обаче съм била в малко по-кървавият й вариант - нали се сещаш  Laughing

И в ролята на аватара си съм била. Бе въобще, обичам Хелоуин  Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 3 272
Празнувам го, но това защото имам и рожден ден. Е, и не само - обичам да се маскирам.
Най-любима ми е ролята на Мария-Антоанета  Mr. Green

На 31-ви значи си родена! Супер-имаш двоен повод за празник. И аз обожавам Мария-Антоанета и стила от 18-ти век. То си личи и т аватара ми де  Mr. Green Дори направих подобна визия за Хелоуин в блога си:
http://vanityfairdesie.blogspot.com/2014/10/blog-post_14.html
Ако ти е интересно можеш да видиш.  Simple Smile За съжаление не мога да се превъплатя в нея, защото нямам чак такъв костюм-рокля в нейния стил и подобни неща. Но иначе е идея  Wink




Първо! Много хубаво си се превъплатила в Мария Антоанета Simple Smile   bouquet както и идеята за ролката в косата за ефекта на повдигнатата прическа Simple Smile

Второ! Не съм съгласна с това, че Сирни Заговезни е еквивалента на Хелоуин и ще ти кажа защо. Такъв кукурски карнавал в България се прави по различно време и не е фиксирано в точен ден. В Перник е по едно време, в Ямбол по друго, в Банско пък е някъде февруари, а от града, от който съм родом се прави на Сурва - Васильов ден - 1-ви януари. Смисъла на кукерството е да се гонят лошите сили и няма нищо общо с магичното, а произхожда от траките и се свързва с бог Дионисий и веселието. Празнува се в много европейски държави. Единственото общо с Хелуин е маскирането. Не и самия смисъл на празника.
Докато  Еньовден е свързан с празнуването на магичното, необичайното, потайното и по смисъл е по-близък до Хелуин.
Независимо от всичко аз харесвам парти с маски и ако съм поканена на такова ще отида с кеф  Mr. Green
Единственото, което не одобрявам е пълното приемане на чуждите празници, защото водят до все по-малко почитане на собствените ни и забравянето на традициите...

# 33
  • Мнения: 1 754
Момичета,
Принципно нямам против Хелуин, но всички чужди празници акцептирахме, а забравяме нашите.


 Laughingма като сте такива родолюбиви, недейте акцептира чак толкоз  ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 272
Момичета,
Принципно нямам против Хелуин, но всички чужди празници акцептирахме, а забравяме нашите.


 Laughingма като сте такива родолюбиви, недейте акцептира чак толкоз  ooooh!

Брех да му се не види! Откога родолюбието стана за подигравка? И няма нищо общо родолюбието със съзнанието за народопринадлежност и памет, ама айде да не навлизаме в излишни спорове.

# 35
  • Мнения: 18 585
Цитат
Първо! Много хубаво си се превъплатила в Мария Антоанета Smile  bouquet както и идеята за ролката в косата за ефекта на повдигнатата прическа Smile

Благодаря ти  Simple Smile
И пак не мога да се съглася за Еньовден, но всеки си има мнение и не мисля дя споря. При нас "Сирни Заговезни"/още се нарича "Прошка", "По клади"/ се празнува много и се почита. Всяка година се маскират, правят се състезания и с други градове. Този празник традициннно се празнува в неделята, 7 седмици преди Великден.На този ден се гонят злите сили, иска се прошка от по-възрастните, огньовете се палят за да има плодородие.Маскираме се за да прогоним злите духове, които бродят между хората, карнавалът символизира победата на светлината над мрака, т. е. настъпването на пролетта и края на зимата.  Simple Smile
Все пак има общо с Хелоуин, поне според мен. Simple Smile  Еньовден е празник на магията, билките, чудесата, зараждането на нов живот-в тези аспекти съм напълно съгласна с теб. Но по нищо не си прилича с американския Хелоуин ако трябва да сме точни.
И за да не изпадаме в спорове както каза, ще спра дотук.
А иначе се пише "акценитирам"  Simple Smile
И никой не е казал, че родолюбието е за подигравка-напротив  Peace

# 36
  • Мнения: 1 754
Момичета,
Принципно нямам против Хелуин, но всички чужди празници акцептирахме, а забравяме нашите.


 Laughingма като сте такива родолюбиви, недейте акцептира чак толкоз  ooooh!

Брех да му се не види! Откога родолюбието стана за подигравка? И няма нищо общо родолюбието със съзнанието за народопринадлежност и памет, ама айде да не навлизаме в излишни спорове.

ставаше дума за "претенциозния" ти изказ, с акцентирано акцептиране, Laughing но не е интересно да продължаваме, зарежи

# 37
  • Мнения: 8 959
Пука ми на мен за българските празници и традиции - ама съвсем честно и откровено. Който иска да си ги спазва, който иска не. Чудо голямо, че някой не им отдавал значимото, пък предпочитал чуждите.

# 38
  • Мнения: 18 625
Не знам за коя подред година в темата за Хелоуин си обясняваме и за българските празници и винаги се намира някой да каже, че си имаме и български празници. Виж, идеята за Еньовден като българска алтернатива е новост, признавам. Мнението по-горе обяснява защо. Mr. Green

За партито, на което мислех да ходя, вече няма билети Crossing Arms. Сега съм в търсене на друго предложение. За децата в Скай сити има някаква организация от 18h на 31-ви, но преди 2 години беше такава лудница, че не бих си го причинила пак. Преди правеха интересна организация в Коколандия, но миналата година не направиха. Иначе на конкурса за тиквени фенери имаше уникални неща.

# 39
  • Мнения: 18 585
Цитат
Костюми се намират лесно в парти къщите - има всякакви.
Много ми хареса блог постът ти на тема Мария-Антоанета.
Аз обаче съм била в малко по-кървавият й вариант - нали се сещаш  Laughing

И в ролята на аватара си съм била. Бе въобще, обичам Хелоуин  Mr. Green

Радвам се, че ти е харесал поста ми,защото много се постарах и го направих с голямо желание.  Simple Smile
Интерпретации и варианти всякакви има за костюми и с малко въображение може да се постигнат доста интересни неща Simple Smile знам, че има много костюми по магазините, но ние ще си ги правим сами, с неща, които ни се намират под ръка.
Колкото до спора, защо не си зачитаме нашите празници-бях сигурна, че ще се зачеркне, но какво да се прави, напълно нормално е това. За мен е излишно да се обръща въпроса към-чужди-български празници,но това става всяка година и е неизбежно.
За мен е важно настроението и това как се чувстваш-кой каквото иска да почита и да празнува.  Simple Smile  Wink

# 40
  • Мнения: 100
За първа година мисля да организирам децата да ходят по къщите!Зная ,че питат лакомство или номер,но какво става ако някой каже номер!

# 41
  • Мнения: 7 002
Анимал Рескю ще имат парти, ако за някого каузата си струва Simple Smile
http://arsofia.com/bg/46427/helouin/

# 42
  • Мнения: 1 401
И аз тази година голямо желание имам да организирам парти в нас за хелоуин. Но още не сме се разбрали дали ще се съберем или не.  ooooh!
Иначе за костюмите смятам, че задължително трябва да са страшни. А не да се правим на любими актьори.

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 17:04 от wantmenow

# 43
  • Мнения: 18 585
wantmenow дано да се организирате и да намерите терен  Simple Smile
На мен ми харесват вещици, вампири, дяволчета, ангелчета, зайчета-плейбой,котки и подобни/само, че те са много масови/
От друга страна никак не харесвам супер кървави и демонски костюми, подсинени и черевни очи и гримове-не ми е женствено и не се припокрива с представите ми. Затова в нашата компания идеите ще са съвсем други Simple Smile
Иначе не знам дали е задължително да са страшни костюмите-може би е така, но както ги виждам нещата не всички се маскират като нещо страшно, а напротив излиза се извън рамките на обичайните неща  напоследък Simple Smile В САЩ например особено сред известните личности/а и не само/ съм забелязала, че маскират на какво ли не, кралици, рибари, ученички, стил бурлсека, дами от 20-те, герои от сериали, червени шапчици и прочие.

# 44
  • Мнения: 19 339
Страхотна Мария Антоанета видях! Браво!

Мен ми харесва празника, но честно ме мързи да мисля костюм за мен, да набавям джунджурии и други такива. Детето в последния момент си смени желанието за костюм и от Пипи стана ангел. Сега преправям роклята, която поръчахме и мърморя как можах да се хвана на въдицата да се водя по акъла й.

Общи условия

Активация на акаунт