Сняг октомврийски навън вали, сладкарничка за книги отвори врати! - 18 тема

  • 24 481
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 757
Нели, ще се опитам тази вечер да пусна темата.
Ако не успея, ще помоля утре някой друг да я пусне  Hug

Заглавието мисля е уточнено вече.
Някой беше предложил това и го намирам за тъкмо навреме:

С туршийка и с книга във ръка, очакваме с нетърпение Коледната игра.

Това на Нели също е много хубаво- Така че което кажете, това  Hug

Честито на имениците   bouquet

# 721
  • Мнения: 1 601
Сутринта , забравих да честитя празника , да са живи и здрави всички именници , да им е свято името , и много щастие им пожелавам !  

Рейн , химикала е трепач , честит да ти е  Hug

Нели , ще е хубаво да я имаме "Нестинарка" на хартия , но ...... , че има и още една книга друга нейна , която и тя навсякъде е изчерпана , защо така не се преиздадат , ако съм на авторката , няма да оставя тези хубави книги ей така в небитието забравени  newsm78  

Отивам да погледна дали и аз не мога да си сложа вече списъка , какво ли ще измъдря ?  Laughing

# 722
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

С туршийка и с книга във ръка, очакваме с нетърпение Коледната игра.



 Мижж, това заглавие май Паячето го предложи, защото уточняваше защо е използвала `във`. Според мен, ако е с `в`, пак си е добре, не е нужно `във` в случая.

# 723
  • София
  • Мнения: 4 909
Иска ми се "Сладкарничка за книги" да остане заглавие на нашата тема. Даже само то е напълно достатъчно.
Подкрепям  Peace И да сменяме само номера отпред.

# 724
  • Мнения: 738
А не може ли наистина да си е както обсъждахме "Сладкарничка за книги .... тема" и отдолу уточнително вече това подзаглавие (с "в" само че, че и мен ме дразни, нищо че във е поетично)?

# 725
  • Мнения: 10 757
Например "Сладкарничка за книги. Вход: само с добро настроение - № ..." как ви звучи?  newsm78

# 726
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Например "Сладкарничка за книги. Вход: само с добро настроение - № ..." как ви звучи?  newsm78

 На мен без вход ми  е по ОК.  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 5 776
Според мен и само "Сладкарничка за книги №... " си е достатъчно. В поста към темата да се добавят подзаглавията.
Нели, наистина не знам дали на теб ще ти хареса, но си е невероятен полет на въображението и цялата е насочена към книжки, но трудно подлежи на описание и няма как точно да я обясня.
Другата, която четох на Мишу е "Балканска сага", също много ми хареса. Ако някой от Варна има желание да я вземе от библиотеката и да я сканира, аз мога да се заема с редакцията  Peace

# 728
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Мария, благодаря за споделеното! Май се отказвам от книгата, ще я търся в библиотека, или пък по-нататък добричката Мери ще ми  я прати.  Simple Smile Hug

 Аз имам вече 4 набелязани заглавия, сега се чудя кое да е петото. Като "Нестинарка" си остава шеста по ред в списъка, но е на първо място по желание.  Heart Eyes

 "Балканска сага" искам да я имам, но не я намирам. Само в изд. Захарий Стоянов я има, поръчах я отдавна, хем се регистрирах, но не се получи нещо, не знам защо. Те май искат предварително да се пратят пари, а аз това не направих. Не разбрах точно, но не ми се обработи поръчката, стои си така.

# 729
  • Мнения: 1 601
Готова съм със списъка , като си видях тефтера , се оказа , че не е никак трудно да го съставя  Embarassed Laughing

1."Лейди Макбет" - Сюзън Фрейзър Кинг
2."Михримах: дъщерята на наложницата" - Демет Алтънеликиоглу
3."Свят без край" - 1 част - Кен Фолет
4."Последната кралица.Историята на Хуана лудата" - Кристофър Гортнър
5."Тръни в пустошта" - Лийла Мийчам

Скрит текст:
       

Не са написани по никакъв ред , всичките еднакво ги искам , нямам предпочитания  Whistling

# 730
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Така се радвам, че започнахте със списъците. Разглеждам, разучавам книжки и си набелязвам и за себе си.

Заглавието, което написах беше просто предложение, тъй като досега не съм помагала с такова в темата.
За съм да има и едно заглавие и само номерцата да се сменят.  Peace

# 731
  • Мнения: 1 107
А не може ли наистина да си е както обсъждахме "Сладкарничка за книги .... тема" и отдолу уточнително вече това подзаглавие (с "в" само че, че и мен ме дразни, нищо че във е поетично)?
И аз съм за това Peace

Мариша, Мариета да са живи и здрави любимите ви хора, които празнуват на днешния ден  bouquet  bouquet  bouquet

# 732
  • Мнения: 476
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!  bouquet

И ние празнувахме рождените дни на сватовете. Уж всички се храним здравословно и с мярка, но днес пийнахме дюлева ракия и се натъпкахме със сръбска скара в "Котилото". Обаче нашия гуру, д-р Гайдурков казва:" Какво е това здраве, което би се разрушило от едно парти ядене" Laughing
Посетихме и новия мол, че ни беше на път и аз забърсах едно пуловерче в цвят тюркоаз. Та цял ден се подвизавам като една баба-кифла, но сега си налягам парцалите, за да свърша и домашните задачи.
Нарче, благодаря за предложението. Ще се възползвам непременно, защото имам голямо желание да науча повече за живота на тази забележителна жена, но нека да е малко по-нататък, за да поотметна купчината книги на нощното шкафче, която вече ще ме затрупа.
Весел праник на всички cheers

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 13 593
И аз упорито искам оригинално заглавие и подзаглавие в първи пост  Laughing

Ох, аз поспах, почетох...и трушийка сложих в кутии и в хладилника по-късно и снимка ще направя  Blush

# 734
  • Мнения: 5 405
И аз съм за "Сладкарничка за книги"  Heart Eyes

Нели, само кажи кога я искаш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт