Прахосмукачка робот - 6

  • 91 920
  • 789
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз я пускам от време на време там, по-скоро тоалетната. Боклучета разни Simple Smile.

Аз съм със 130 кв къща, 100 чисти само стаи. 2 виртуални навигатори са в комплекта на 780 - не ми стигат, но ако са само стени абсурд, трябва стая по стая. Трябва на всяка врата на стая да има навигатор. Чистя всекидневно хол 50 кв, детска, спалня, коридор, другата детска я чистя по-рядко, тъй като не я ползваме по предназначение. Т

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тоалетната ясно- мъхове от дрехи, мъхчета от късането на тоалетна хартия може би, прах, но банята не знам какъв боклук събира, при положение, че се мие всеки ден. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 555
Съжалявам, че се намесвам така, но си зависи от банята. Едната ни баня е с вана и е голяма. Не се мие всеки ден това помещение и аз също бих се радвала ако робота успява да хване и там. Нашето прагче е 2 см някъде. Смятам, че ще го прескача newsm78 Постоянното влизане до тоалетната или за друго разнася същите мъхове и боклуци, които се разнасят и из другите стаи.
И аз тука да се включа с въпрос за черния петък. Знаете ли дали технополис или техномаркет правят такъв?

# 48
  • Мнения: 737
Тоалетната ясно- мъхове от дрехи, мъхчета от късането на тоалетна хартия може би, прах, но банята не знам какъв боклук събира, при положение, че се мие всеки ден. Simple Smile
Пускам и в банята и тоалетната.
В банята имам душ параван и я пускам извън паравана, там където не се мокри всеки ден. Най-вече прах има (прозорецът стои през голямата част отворен и оттам влиза прахолякът).
В тоалетната също. Там пък ми е пералнята и от дрехите пада много мъх. Там се и реша и моите косми също се вихрят  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 3 453
  и аз давам глас за Румбите. Моята е 760 обожавам я! Почиства навсякъде , дори в банята и тоалетната.

# 50
  • Мнения: 555
Момичета, от шесто поколение румбите имат ли изобщо виртуални навигатори? В сайта на дистрибуторите виждам само за 780, че има. Осмо вече ми идват много скъпи.
И да попитам - виртуалните стени и навигаторите фиксират ли се по някакъв начин за стената?

# 51
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Днес , след поредното космо - прахосмучене  Rolling Eyes
Твърдо реших да взема робот , отдавна искам , но вече .... съм на предела.
Видях в Технополис са пуснали този модел LG

http://www.lg.com/bg/prahosmukachki/lg-VHOMBOT3-prahosmukachka-robot

Чета темите - знам , че масово преобладават Румба и Самсунг , но аз мисля да заложа на тази марка .
само чакам ММ да се обади с компетентно мнение и ще се хваля  Flutter
 newsm68

пп: Ограничени количества - щели да ми се обадят   Sad

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 16:37 от etty775

# 52
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние сме с LG, този модел http://www.amazon.de/gp/product/B00A4B7HJC?psc=1&redirect=tr … etailpage_o02_s00

Доволна съм. Много.  И как да не съм. Той си чисти, аз си чета книжка или гледам тв и дори не е шумен.
Има няколко режима на работа. Лесно се обслужва, моят дойде с допълнителни резервни части.
Предимствата са, че чисти систематизирано, а не обикаля безцелно, завира се по ъглите и чисти старателно.
Недостатък е, че понеже се вре по ъглите и плътно до стените, опитва да прескача кабелите и се заплита в тях. Та трябва да се прибират или да се вдигат кабелите. Но този проблем го решихме.

# 53
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
 Hug
Това да е проблема  Hug
Дано ми се обадят , че ги има !

# 54
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
В немския амазон ги има, ако нашите не намерят из складовете.  Laughing

# 55
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Момичета, от шесто поколение румбите имат ли изобщо виртуални навигатори? В сайта на дистрибуторите виждам само за 780, че има. Осмо вече ми идват много скъпи.
И да попитам - виртуалните стени и навигаторите фиксират ли се по някакъв начин за стената?
6-та серия нямат навигатори, само виртуална стена, но не знам дали всички шестици. 660 има. Стената не се закрепя. Слагаш я на пода, където не искаш роботът да минава. Аз например си отделям едно цвете с нея, когато не съм вкъщи,  защото веднъж от толкова бутане в саксията, я беше обърнал  ooooh! .

# 56
  • Мнения: 737
Roomba 620 няма нито виртуални стени, нито навигатори.

# 57
  • Мнения: 5 618
За LG четох добри отзиви по немските форуми, когато проучвах какъв робот да си взема.

# 58
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
В немския амазон ги има, ако нашите не намерят из складовете.  Laughing



Благодаря  Grinning
Знам , гледах цените - еднакви са - просто исках да отида и да си го взема .
По- бързо да стане.

За LG четох добри отзиви по немските форуми, когато проучвах какъв робот да си взема.

Аз от всички ревюта и сравнения , които гледах тази марка е по- добра от Румба и Самсунг , в смисъл по- добре чисти и не се блъска толкова , колкото другите  Laughing

# 59
  • Мнения: 81
Здравей!
На какъв език ти говори ЛГ-то и на какъв език са инструкциите?
Аз също съм се спряла на този модел най-вече заради мопа.  Има ли разлика при почистване с моп и без моп ( а може ли да се намокри микрофибърната кърпа )? Когато е поставен мопа движи ли се лесно върху килим?
Най-евтина е тук, но този испански много ме притеснява......
http://www.amazon.es/gp/product/B00A4B7HJC/ref=s9_simh_gw_p79_d0 … pf_rd_i=602357031

Общи условия

Активация на акаунт