Прахосмукачка робот - 6

  • 91 922
  • 789
  •   1
Отговори
# 780
  • България,Пещера
  • Мнения: 35
Хайде и аз тук- горд собственик на Румба 620! Вчера я пуснахме за първи път, уплаших се какво чудо събра от "чистия" ми под! Доволна съм от покупката!  Сега мисля да се класирам за една Брава! Благодаря на момичетата, които ми помогнаха за избора и съветите!

# 781
  • Мнения: 6
Да споделя за 24-часовият ми опит със Dirt Devil EVO/по-назад в темите имаше линк/. Joy МНОООГО  СЪМ ДОВОЛНА.  Супер безшумен е, работи систематично, на две програми метла и мокро почистване. Не отчита моите черни плочки като дупка, но и не пада от стъпалата в коридора. Според мен датчика му за стъпала е механичен- като навлезе с една трета от почистващата повърхност леко пропада надолу-явно от там усеща дупката и се връща.
Понеже порових и в чужди сайтове за мнения- да споделя че марката е закупена през 2012г от ай робот и те я преименуват на Брава. Като им сравнявах характеристиките много си прилича с по-евтината. Естествено че като стар модел моя Роби има недостатъци,но плюсовете са несравнимо повече.
Като натрупам повече опит ще пиша пак
 clean

# 782
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Вили,личен опит -не разчитай че не пада.То никоя не пада,но ето че моята след близо 5 месеца падна.Добре че нищо и няма.Да не говорим че ако падне от стъпало не е проблем то е 10 см,но при мен си падна от коридора на втория етаж.От тогава съм я пускала всеки ден и пак не е падала/още не съм обезопасила парапета/,но когато я пускам там я дебна.Още нямам обяснение как се е случило-най-вероятно е загубила баланс,но е факт.

# 783
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Някой пробвал ли е този тип четки с 6 пипала ? http://www.ebay.co.uk/itm/1x-6-Arm-Brush-for-iRobot-Roomba-500-6 … sh=item3cf43508fa

Чудя се също дали да рискувам с този резервен китайски кит? Тук комплекта струва 78 лева и отново си е китайшен.  newsm78  http://www.ebay.co.uk/itm/Brush-Filter-Mini-Kit-3-Armed-cleaner- … sh=item2a39ba3824

# 784
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вили,личен опит -не разчитай че не пада.То никоя не пада,но ето че моята след близо 5 месеца падна.Добре че нищо и няма.Да не говорим че ако падне от стъпало не е проблем то е 10 см,но при мен си падна от коридора на втория етаж.От тогава съм я пускала всеки ден и пак не е падала/още не съм обезопасила парапета/,но когато я пускам там я дебна.Още нямам обяснение как се е случило-най-вероятно е загубила баланс,но е факт.
Почистваш ли ѝ редовно всички датчици за височина?

# 785
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Джемма,понеже ги пускам всеки ден ги чистя основно един път в седмицата-четки датчици-всичко.Веднага след падането я пуснах-без да я чистя и тя си се пазеше както обикновено.Абе загадка си остава за мен

# 786
  • Мнения: 282

Аз ги пробвах и изобщо не съм доволна  Close. Тази четчица някак стои „захлупена“ надолу много повече от трираменната и съответно, пречи на прахосмукачката да се качи върху тънката изтривалка пред вратата на хола. С предишната тя се качваше върху нея без никакъв проблем, а с тази започва да я задира, избутва, нагъва и събира на топка. Когато все пак я кача отгоре ѝ (ръчно, например), не я изчиства добре. Освен това тази четчица при сравнително малко препятствие просто за няколко секунди спира да се върти. Иначе не откривам никаква положителна разлика в чистенето на открито пространство (паркет). Никак, ама никак не мога да я препоръчам. Поръчах си пак трираменна, язък за още две шестраменни, които имам.

Всичко е китайско като резервни части, не знам да има произведени в Щатите. Тя и самата прахосмукачка е произведена в Китай, нищо, че е американска. Китът си изглежда ок, особено откъм цената. Simple Smile

# 787
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма,понеже ги пускам всеки ден ги чистя основно един път в седмицата-четки датчици-всичко.Веднага след падането я пуснах-без да я чистя и тя си се пазеше както обикновено.Абе загадка си остава за мен
Аз поради тази причини се страхувам да я пускам на терасата лятото, че ако не сработи някой датчик, ще се си помисли, че може и да лети.

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Джемма,понеже ги пускам всеки ден ги чистя основно един път в седмицата-четки датчици-всичко.Веднага след падането я пуснах-без да я чистя и тя си се пазеше както обикновено.Абе загадка си остава за мен
Аз поради тази причини се страхувам да я пускам на терасата лятото, че ако не сработи някой датчик, ще се си помисли, че може и да лети.
Хахаха,ами летяхме,добре че само капака й се разглоби и няма нищо счупено и пукнато ,че щях да си умра от яд.
Девойки,който знае как да пусне нова тема ,да не ни заключат

# 789
  • София
  • Мнения: 1 535
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

От скоро ви следя, но така няма да ви изпускам в търсене на моя помощник   bouquet
Позволих си да използвам първия пост на Теа от старата тема, надявам се да не се обиди  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт