Учениците и техният обяд

  • 27 743
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 131
Към отговорността можете да добавите и целодневното заточване на дете извън дома, особено малките ученици.

Не всички майки са учителки на половин работен ден. Както и не всички имат баби да ги взимат по средата на деня. Определено е изморително малко дете да е навън цял ден, но понякога родителите нямат избор.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да имаш дете е не само удоволствие, но и отговорност. В този ред - като нямаш избор, отлагаш или работиш по избора си.

# 32
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Сина ми е трети клас и получава джобни откакто е тръгнал на училище.Сутрин закусва в къщи-обикновено мюсли с прясно мляко или банан,за предиобедна закуска слагам сандвич в чантата.В училището няма стол,но ги водят в близък ресторант за обяд-менюто винаги включва топла супа,основно със салатка и десерт.Прибирам го от занималня към 17 часа.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И какво - която не е учителка или неработеща "домакиня" издържана от мъжа си да няма деца ли?  Shocked Глупости. Нищо им няма на децата като стоят до 16 ч в училище. Дали ще спят в училище или в къщи е все едно. Даже по-добре в училище, защото там спят, а в къщи ми отказват категорично.
По темата. Моите си носят домашна храна в кутия. Опитахме стола - не ни хареса. Нито на тях, нито на мен. Вафли и сухи пасти за десерт, никакви плодове и зеленчуци. Приключихме с купоните. Сега си носят, като гледам да е сандвич не повече от веднъж седмично. В останалото време слагам скара, варено яйце, нещо готвено по-сухо - мусака, картофи, ориз и т.н. + салата или някакъв пресен зеленчук. За десерт ябълка или друг плод. Носят си и следобедна закуска. Гледам да е нещо домашно - кекс, соленки, баница и т.н. Не ми е проблем температурата. Нещата са стояли цяла нощ в хладилника, т.е. са студени. От 8 до 12ч са 4 ч., а на тях има трябват поне 2-3 да придобият стайна температура. Така че според мен няма как да се развалят до 12 ч. Топла храна моите и в къщи не ядат (парело било и ми отказват), най-много със стайна температура, така че и това не ни е проблем. Та след всичкото това ядене пак са гладни като ги взема в 16 ч., но не чак озверели както бяха в градината.
И аз много ги харесвам тези кутии с отделните контейнери, но 100 лв за 2 кутии ми идва в повече. За това съм взела обикновени двуетажни кутии от Джъмбо+ малки кутийки за десерта.

Последна редакция: вт, 04 ное 2014, 12:06 от savina_33

# 34
  • Мнения: 14 133
Да имаш дете е не само удоволствие, но и отговорност. В този ред - като нямаш избор, отлагаш или работиш по избора си.
Детето е и радост, и отговорност.  Peace
Но не всички майки имат възможност и да имат дете, и да не работят или са на половин работен ден.  Нито пък имат подходящи баби и дядовци да стоят  вкъщи с малкия ученик, за да не е на занималня.   newsm78
По тази логика голяма част от семействата въобще не трябва да имат деца.  Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 15
Приключихме с купоните. Сега си носят, като гледам да е сандвич не повече от веднъж седмично. В останалото време слагам скара, варено яйце, нещо готвено по-сухо - мусака, картофи, ориз и т.н. + салата или някакъв пресен зеленчук. За десерт ябълка или друг плод. Носят си и следобедна закуска. Гледам да е нещо домашно - кекс, соленки, баница и т.н.

Предполагам не ти отнема много време за приготвяне на храната за самата кутия?

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Дъщеря ми е във втори клас- закусва вкъщи, за обяд си купува сандвич/не й харесва храната в стола/, следобедната й закуска я пращам в кутия/домашен кекс, домашна баница, сандвич, айрян към тях.../. Не се чувства "заточена" навън - учи до обяд, после един час почива- обядва, играе с децата, следобяд е на частна занималня - пишат домашни, рисуват, играят...-същото би правила и в къщи, не спи следобяд от доста време, а и не виждам да се прибира свръхуморена или изтормозена...

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Моята първокласничка прибирам за обяд (гласувах в анкетата). Носи си плод/зеленчук или лека закуска (мляко с ориз/грис/овесени ядки, сирена или кашкавал) за сутрешната закуска в три дни от седмицата, в другите два в у-ще им дават плод/зеленчук). Кутията и шишето са  BRA FREE.
В лавката нямат работа те.  Имат сутрешна закуска и обяд (за оставащите на занималня).
Ако се налага да слагам обяд би бил домашен.

# 38
  • Мнения: 2 478
Една от причините да избера училището на синът ми е точно наличието на ресторант, в който децата да се хранят качествено.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Предполагам не ти отнема много време за приготвяне на храната за самата кутия?
Не повече от 10 мин. Е, трябва да съм го измислила от предишния ден, за да имам нужните продукти, но не е кой знае какъв ангажимент. Пък и определено си заслужава - децата хем се хранят здравословно, хем знам със сигурност какво, колко и с какво качество са яли, хем се наяждат, защото в стола оставят половината храна и после са озверели от глад.
Ако някой е открил кутия с отделения, която не струва 50 лв. ще съм много благодарна да сподели информацията.  Hug

# 40
  • Мнения: 4 312
 Laughingхахах,Лиляна отново хвърли бомбата. Добре,че има и такива съвършенни майки Laughing
Ние не сме в БГ и няма да е много от полза,но и тук е така-в училище се хапва снакс и ланч от кутииките,които мама е приготвила. Не работя /за сега/,дъщеря ми / на 6 год./ е на у-ще от 8.45 до 15,10,но все ден има извънкласни / да,.Лиляна,лош родител съм Laughing/ и се прибира в къщи към 16,30 / два дни от седмицата в 18. Така че винаги има и кутия с втори снакс. Тук всички са така,Лиляна.
И кутии имам евсякакви цветове и форми  Laughing
Важното е децата да са здрави и щастливи! Peace

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....
В лавката нямат работа те.  Имат сутрешна закуска и обяд (за оставащите на занималня).
Ако се налага да слагам обяд би бил домашен.



Моят син хапва в стола на обяд. За предпочитане е пред "готови спагети" от лафката например....

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Ние не сме в БГ ... дъщеря ми / на 6 год./ е на у-ще от 8.45 до 15,10,но все ден има извънкласни и се прибира в къщи към 16,30 / два дни от седмицата в 18. Така че винаги има и кутия с втори снакс. Тук всички са така
E, цял ден престой в БГ е нещо съвсем различно от много западни държави.
Ако и у нас беше така... можеше и аз да си оставям детето (носейки си домашна храна), но...

# 43
  • Мнения: 260
Леле мале, чета Ви и се чудя - аз съм на 40+ и да ви кажа съм яла сандвичи докато съм била ученичка, пък съм си здрава. Моето дете - вече гимназист на обяд също яде сандвичи и затова гледам вечер и в почивните дни да има готвено и супи. Плодовете ги яде като се прибере. Така, че хайде да не се прехласваме толкова много по здравословната храна, пък и само да вметна, че всичките тези майки които дават такава храна поне половината да не кажа и повече, нямат село и това което купуват /от хипермаркети или от пазарите/ далеч не е толкова полезно.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 991
Моят син е седмокласник. Задължително закусва вкъщи. После яде в стола в училище. Казва, че храната е много добра. Излиза сутрин в 7 часа, прибира се в 15:30. И пак е много гладен.
Имаше период, мисля, че беше в 5 клас, когато си носеше домашна храна за обяд. Покрай него и други деца били започнали. Сега обаче се върна към стола.

Общи условия

Активация на акаунт