Мебели Виденов 3

  • 236 352
  • 956
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 403
Аз пък съм решила да бъда като европейците-на 4-5-6 години да си подменям мебелите.Вместо да купя една скъпа мебел и да ми омръзне да я гледам 10-15г. ще си я сменям.И милиони да струва,след някоя и друга година ти омръзва да я гледаш една и съща .За същите пари поне 3 пъти ще ги сменя.

Подмяната на нискокачествени мебели не ни прави като европейците. Нито пък демонстрирам средства - далеко съм от това състояние.
Това е като да си купуваш китайски обувки два пъти за една зима или да си вземеш по-скъпи за 2 години. Да, можеш да се гиздиш с нови обувки през месец, но удобството, топлината и усещането въобще не са като на по-скъпите. Ако си вземеш такива с които да изкараш 2 години то и кучетата ще ги научат, но краката ти ще са доволни.
Та да се върнем на мебелите - акъл не ви давам. Опит ви споделям! След 5 години тези мебели ще са пълна разруха, но този процес ще започне до 1 година. Тогава хем ще е ново, хем ще има дефекти! Нито да го изхвърлиш, нито да го запазиш.
Нека приемем на доверие, че съм малко по-наясно с производството на мебели, както и с това на Виденов. Те не наблягат на производството, а на маркетинга Wink   
Ако търсите мебели, които да са добър компромис между цена и качество можете да пазарувате от хипермаркетите - например Карфур /те извиват ръцете на фирми, които държат на качеството и сключват договори за големи количества на ниски цени/. Например в България и десетте фирми, които оглавяват  мебелната ни индустрия /сравнени по оборот, износ, сертифицираност, търсене и т.н. имат мебели в хипермаркетите/. А някой от тези фирми въобще не продават мебели в България иначе, защото цялото им производство е усвоено за износ! Арон също предлагат мебели среден клас на приемливи цени. Ако пък мъжа ви е по-сръчен в ръцете и сами си поръчате разкроя /например в Практикер/ то пак качеството на всичко ще е в пъти по-добро.
Да, разбирам, че цената има значение за съжаление  Rolling Eyes Но поне не се гръмвайте с всичко от там!

# 121
  • Мнения: 98
Аз пък съм решила да бъда като европейците-на 4-5-6 години да си подменям мебелите.Вместо да купя една скъпа мебел и да ми омръзне да я гледам 10-15г. ще си я сменям.И милиони да струва,след някоя и друга година ти омръзва да я гледаш една и съща .За същите пари поне 3 пъти ще ги сменя.

Подмяната на нискокачествени мебели не ни прави като европейците. Нито пък демонстрирам средства - далеко съм от това състояние.
Това е като да си купуваш китайски обувки два пъти за една зима или да си вземеш по-скъпи за 2 години. Да, можеш да се гиздиш с нови обувки през месец, но удобството, топлината и усещането въобще не са като на по-скъпите. Ако си вземеш такива с които да изкараш 2 години то и кучетата ще ги научат, но краката ти ще са доволни.
Та да се върнем на мебелите - акъл не ви давам. Опит ви споделям! След 5 години тези мебели ще са пълна разруха, но този процес ще започне до 1 година. Тогава хем ще е ново, хем ще има дефекти! Нито да го изхвърлиш, нито да го запазиш.
Нека приемем на доверие, че съм малко по-наясно с производството на мебели, както и с това на Виденов. Те не наблягат на производството, а на маркетинга Wink   
Ако търсите мебели, които да са добър компромис между цена и качество можете да пазарувате от хипермаркетите - например Карфур /те извиват ръцете на фирми, които държат на качеството и сключват договори за големи количества на ниски цени/. Например в България и десетте фирми, които оглавяват  мебелната ни индустрия /сравнени по оборот, износ, сертифицираност, търсене и т.н. имат мебели в хипермаркетите/. А някой от тези фирми въобще не продават мебели в България иначе, защото цялото им производство е усвоено за износ! Арон също предлагат мебели среден клас на приемливи цени. Ако пък мъжа ви е по-сръчен в ръцете и сами си поръчате разкроя /например в Практикер/ то пак качеството на всичко ще е в пъти по-добро.
Да, разбирам, че цената има значение за съжаление  Rolling Eyes Но поне не се гръмвайте с всичко от там!



А може ли да споделиш кои са тези качествени производители? След голямо обикаляне на мебелни магазини като Арон, Явор, Еником и прочие, единственото, което установих е, че всички изглеждат еднакво боклучливи. И спалните за 700лв, и за 1500лв. Имаше разцепени мостри дори и на скъпи комплекти. Трудно ми е да повярвам, че тези от 1500 са много по-добри и качествени от тези дето са 700лв  (примерни цени). А ако говорим за цена 2-3 пъти по-висока от средната на пазара (примерно 3000), тогава вече стигаме до темата с възможностите, която вече беше зачеркната.

Аз като човек, на когото му предстои обзавеждане на стаи, ми е интересно кои мебели са читави и си заслужават някой лев отгоре, но скромните ми наблдения са, че всичко е некачествено. Така че всякакви препоръки ще са ми полезно:)

# 122
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Добре,обзавеждам голяма къща.Обиколих всички мебелни магазини  във Варна и Добрич плюс интернет,снощи пак бях в Никора-Добрич.Плоскостите са 16мм.Питам ги кои са 18мм.,показва ми по каталог,питам ги може ли този модел,но с други цветове,отговаря,че не може само с такива ги правили.И във всички магазини еднакви модели,но с различни цени.Влизам в сайта на Алибаба и виждам същите мебели.Дори фирмите които ми правят мебели използват вносни плоскости.А кажете ми сега кое е българско?Миналата седмица бях в Тедива Добрич-казвам искам това канапе еди какъв цвят дамаска и еди какъв модел,не можели,защото го изработвали само така като изложеното,а уж са производители.За мене си стигнах до извода,купи по-евтино и след 5 години го смени.Дори дамаските и кожите им са от евтините некачесвенни материали от Турция.

# 123
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Добре,обзавеждам голяма къща.Обиколих всички мебелни магазини  във Варна и Добрич плюс интернет,снощи пак бях в Никора-Добрич.Плоскостите са 16мм.Питам ги кои са 18мм.,показва ми по каталог,питам ги може ли този модел,но с други цветове,отговаря,че не може само с такива ги правили.И във всички магазини еднакви модели,но с различни цени.Влизам в сайта на Алибаба и виждам същите мебели.Дори фирмите които ми правят мебели използват вносни плоскости.А кажете ми сега кое е българско?Миналата седмица бях в Тедива Добрич-казвам искам това канапе еди какъв цвят дамаска и еди какъв модел,не можели,защото го изработвали само така като изложеното,а уж са производители.За мене си стигнах до извода,купи по-евтино и след 5 години го смени.Дори дамаските и кожите им са от евтините некачесвенни материали от Турция.

Здравейте,
По отношение на фабрика ТЕДИВА Добрич ще ви кажа, че в магазина са ви излъгали. Всички модели ги предлагат с много и различни видове дамаска или кожа ( както изк. така и естествена кожа). Цените са им на групи : от I-ва до VII-ма в зависимост от типа тапицерия. Така, че не правят един модел само с дамаска "от магазина " да речем.
И да уточня, не работя в Тедива  Simple Smile и не съм тръгнала да ги рекламирам Simple Smile. Просто съм наясно с цените и диваните им Simple Smile

# 124
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Само да допълня моето мнение Simple Smile, явно в магазина са искали да си пробутат мострата Simple Smile. Няма друга причина Simple Smile.

# 125
  • Мнения: 2 081


Ако търсите мебели, които да са добър компромис между цена и качество можете да пазарувате от хипермаркетите - например Карфур /те извиват ръцете на фирми, които държат на качеството и сключват договори за големи количества на ниски цени/. Например в България и десетте фирми, които оглавяват  мебелната ни индустрия /сравнени по оборот, износ, сертифицираност, търсене и т.н. имат мебели в хипермаркетите/. А някой от тези фирми въобще не продават мебели в България иначе, защото цялото им производство е усвоено за износ! Арон също предлагат мебели среден клас на приемливи цени. Ако пък мъжа ви е по-сръчен в ръцете и сами си поръчате разкроя /например в Практикер/ то пак качеството на всичко ще е в пъти по-добро.
Да, разбирам, че цената има значение за съжаление  Rolling Eyes Но поне не се гръмвайте с всичко от там!



Мебели от Карфур и Практикер--Никога  Grinning Grinning Grinning   Пълни боклуци са !

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 17:35 от geri_koleva ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

# 126
  • Мнения: 1 531
А какво ви е мнението за Ирим?
Като гледам плоскостите са идентични с тези на Виденов. Не виждам принципна разлика, но май цените са по-високи?

# 127
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Аз се отказвам от Виденов  Stop Ходихме до шоурум да ги видим - е ... пълна скръб ... няма такива боклуци (поне за спалните, леглата и дъната), няма такъв тънък талашит и грозни кантове - никъде другаде. За спалните преценихме, че точно до седмица ще ни се счупи таблата откъм главите.
Разочаровани се разходихме до Дизма (Пловдив) и останахме много доволни. Харесахме си леглата от там, чудесно качество с цени със само 20-30 лв. отгоре, от тези на Виденов и с доставка до 2 седмици за детските и 2-3 дни за спалнята.

Един съвет за тези, които си остават тук - НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ онлайн без да сте видели на живо как изглеждат мебелите  Peace

# 128
  • Мнения: 94
Таблата от към главите на третата вечер ни се счупи! Спалните са ужас! Съжалявам че я купихме но за 700 лева тва е положението... Уж 5 години гаранция - ама не ми се занимава да им звъня да се разправям даже...
Най- добрият вариант според мен е мебели по поръчка! Казала съм че следващите ще са ми такива. Сега нямахме възможността не само финансова, а и времева и всичко поръчахме от виденов. Като от дивана столчета и маси съм мн доволна. Дано избутаме 3- 4 год със спалнята и кухнята ( която се оказа не толкова зле колкото очаквах) и после съм решила всичко по поръчка.
Ако е за временно Виденов са идеални, в никакъв случай за издържливост 10-15 години!!!

# 129
  • в колонките
  • Мнения: 510

Най- добрият вариант според мен е мебели по поръчка!
     

          newsm10
    И по възможност при частен майстор, а не в някой кооператив,  Peace

           

# 130
  • Мнения: 534
Със дигурност ще е по добре . Аз исках оферта от от малко цехче за 2 легла 2ракли и една бюро. Без механизми и вез матраци цената беше 1100 лв !!! Shocked

# 131
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Здравейте момичета,някоя да си е купувала топ матрак "Лео" от Виденов?

# 132
  • Мнения: 12
Както бях казала, по-добре в по-малки фирми за частни поръчки. Когато отидеш само при един  майстор, той взима много повече пари за малко неща. Аз лично съм се убедила, че малките фирми имат капацитета да се справят с по-голямо обзавеждане и цените са много приемливи, като говорим за качество. Освен това няма да си имаме проблеми с това да се разправяме за рекламациите с тях, както при по-големите кооперативи. Simple Smile)))

# 133
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 842
Здравейте момичета,някоя да си е купувала топ матрак "Лео" от Виденов?
Моето мнение е да не купуваш от Виденов матрак. Ние си купихме спално обзавеждане - спалня, гардероб и скрин за 300 лв. от тях и съм доволна, но с матрака компромис не сме правили. Купихме си на Нани - Каспия полифлекс, който струваше повече от цялото обзавеждане, но вече трета година не е мръднал.

# 134
  • в колонките
  • Мнения: 510
 
Както бях казала, по-добре в по-малки фирми за частни поръчки.
        Ааааа, тц, не мож ме убедиш. С мой мат'риал  един чичко дърводелец ще се справи много по-добре от кооператив, Simple Smile   Видях при познати какво е сътворил, шедьовър,  Peace. Пенсионер е, пък и аз не му давам зор, та всичко е изпипано с мерак,  Wink

Общи условия

Активация на акаунт