Ebay 94

  • 50 937
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 778
@cveti__petkova


Кой телефон? Този в Ибей е refubrished, посочено е, че е използван телефон но след това е минал през оторизиран сервиз - почистен, тестван..като нов е. Дават ти 6 месеца гаранция

Иначе посочените от мен в България са нови и имат 24 м гаранция

# 601
  • Мнения: 1 842
Здравейте, да се запиша и аз в темата ще се опитам да изчета каквото ще ми е от полза, ако нещо не разбера или не го намеря като написано ще питам. Благодаря предварително и за темата и за отговорите. Peace

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Бихте ли ми казали, дали има опция да филтрирам обявите само от определен град в немския Амазон. Благодаря предварително!   bouquet

# 603
  • Мнения: 330
Някой има ли идея на какво може да се дължи намаляването на парите ми, без видима причина в сметката ми в Пей Пал ?
От вчера до днес тя е намаляла с $8 без причина, няма и нищо отразено в историята. Онзи ден също забелязах, че е по-малко от предния ден, но не бях сигурна затова си записах с точност сумата.
Имам текущи дължими такси, но е рано за тях и обикновено ги отразяват в историята, пък и сумата, която дължа е доста по-голяма. Не съм купувала нищо, направо не знам какво се случва newsm78

# 604
  • Мнения: 237
Според ен се дължи на курса на различните валути. Например при мен сега имам £156, които всеки ден са си толкова, но тъй като първичната ми валута е $ и баланса ми в $ се променя постоянно, като гледам сега е с 6$ по- малко от преди 2 дни. Не знам дали го обясних добре и дали наистина е това причината, но аз така си го обяснявам.

# 605
  • Мнения: 45
Според ен се дължи на курса на различните валути. Например при мен сега имам £156, които всеки ден са си толкова, но тъй като първичната ми валута е $ и баланса ми в $ се променя постоянно, като гледам сега е с 6$ по- малко от преди 2 дни. Не знам дали го обясних добре и дали наистина е това причината, но аз така си го обяснявам.
Точно така е. И аз преди един месец се бях побъркала, че нещо не е наред, та даже и имейл на Пейпал писах. Те бяха много любезни и ми обясниха, че това е от промяната в курса за деня на другите валути спрямо основната валута. Важно е да не ти се променят балансите по отделните валути.

# 606
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Здравейте,преди няколко дни постигнах съгласие с един продавач за компенсация относно дефектен продукт.
От пейпал ми изпратиха имейл,можете ли да ми помогнете да разбера какво пише?
Hello yordanka dimova,

jinna ma (majinna@gmail.com) has issued a refund for 10.00 GBP of your original payment.

See Refund Details below for more information.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Ами продавача ти е възстановил 10 паунда и че можеш да видиш детайлите.

# 608
  • Мнения: 156
Привет!Търся такъв комплект,но не намирам.http://www.ebay.de/itm/Disney-Minnie-Mouse-7-tlg-Schulranzen-Fed … id=p2047675.l2557
Не съм пазарувала от тук и не съм и много на ясно  Embarassed

# 609
  • Мнения: 639
Здравейте!искам да попитам ,ако пратката ми струва 40 долара,ще я задържат ли на митницата,от Америка ще я пратят?

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Здравейте!искам да попитам ,ако пратката ми струва 40 долара,ще я задържат ли на митницата,от Америка ще я пратят?

Има голяма вероятност, да.

# 611
  • Мнения: 2 280
Здравейте, снощи спечелих първия си търг от немския ибей. В описанието пишеш доставка - 4,90 Е, а след това ми обявиха 8.90 Е (DHL international) . В профила си имам и немски и български адрес, като мисля съм оставила немския за доставка. Възможно ли е това да ми е доставката директно до БГ? Зададох въпрос на преводача, но още нямам ортговор.
Друг е въпроса, че не бях чела темата преди това и сега ще се набутам с такса превод до немска банка и тези обувчици ще ми излезнат златни Simple Smile

едит: продавача ми отговори, че това е доставката до България. Странно, защото съм оставила като първи адрес немския на превозвача.
До колко дни трябва да преведа парите? Ще търся друг начин, че 15 Е такса по банков път не ми се плаща.

Последна редакция: пн, 23 мар 2015, 13:59 от -True Blue-

# 612
  • Мнения: 2 280
Да си доотговоря на поста Simple Smile
Разтърсих се из интернет и намерих сайта TransferWise, сайт за превод от и към банки в чубина. Таксата е много малка,а валутния курс  на еврото ми е дори по-изгоден от банката. Първия превод ми беше безплатен. Спестих си поне 10 евро само за суифта + още разни такси от банката. Вече може и да не гледам дали продавача има пейпал Simple Smile

# 613
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте
Продадох стока в ebay, но купувача отказа да я плати. Отворих кейс в смисъл отмених продажбата по взаимно съгласие. Надявам се да ме разберете.
Изписва ми      Анулиране на поръчката е в очакване 
                         Ще помоля купувача да потвърдите отмените.
Но купувача не потвърждава.
Писах му няколко пъти да потвърди. Той ми отговаря че не желае да направи плащане. Не мога да се разбера с него.
Взеха ми и такса за продажба.
Колко време ще трае това очакване? Има ли някакъв срок. Защото той едва ли ще потвърди.
Благодаря

# 614
  • Мнения: 45
ivvel, виж какво съм писала тук. Сметни колко време е минало от отваряне на кейса и го затвари, за да си вземеш таксите обратно.
Скрит текст:
Как се проверява срока, в който трябва да плати купувача? И как се пуска кейс? Питам, защото съм нов в Ибей Simple Smile
И аз се борих с неплащане миналата седмица. И всъщност как беше при мен: След спечелване на търга купувачът се свърза с мен с молба да плати след една седмица. И друг път съм имала такива молби и без проблем се съгласявам, защото в крайна сметка на всеки може да му се случи нещо и да няма пари в картата. След една седмица плащане все още нямаше. Писах на купувача, да го подсетя, но не ми отговори цял ден и вечерта отворих т.нар. "кейс". Вдясно от закупената стока от менюто More actions избираш Resolve a problem. След това избираш опцията, че стоката не е платена. 2 дни след края на търга може вече да отваряш кейс.
След това важат тези правила:
"There limited timeframes when you can open and close the case, and be credited for certain fees.
If you don't receive payment, you can open an unpaid item case in the Resolution Centre as early as 2 days or up until 32 days after the listing ended.
For example, if the listing ended on 5 October at 11.15 am, you can open the case from 11.15am on 7 October.
If the buyer doesn't pay, you need to manually close the case in the Resolution Centre. You can do this as early as 4 days after you opened the case, or up to 36 days after the listing ended.
If you don't close the case, it expires on the 37th day after the listing has ended and you won't receive a final value fee credit."

Т.е. имаш 32 дни след края на търга, за да отвориш кейс за неплатена стока. След това купувачът има 4 дни да плати.
Ако плати, ибей автоматично затваря кейса и от там нататък всичко е по нормалния си ред.
Ако купувачът не плати, за да може да си получиш обратно таксите от ибей, трябва да затвориш кейса в срок от 36 дни след края на търга. Ако не затвориш кейса в този срок, той се затваря автоматично от ибей, без таксите да ти бъдат върнати.

"Timeline: As soon as 4 days and up to 36 days after the listing ended

If the buyer pays using one of eBay's approved electronic payment methods (such as PayPal), the case closes automatically. But if they pay using another method, you need to go to My eBay and mark the item as paid.

If the buyer doesn't pay, you should close the case in the Resolution Centre and request a final value fee credit. You must do this within 36 days after the listing ended. If you haven't closed the case on the 37th day, eBay automatically closes it, and you don't receive a final value fee credit. Also, the unpaid item won't be recorded on the buyer's account."

След като кейсът е затворен, може да си публикуваш обявата отново.

На мен за съжаление купувачът не ми плати. Ама то само като му видиш името CHRISTIANEDJODJO BOUETOUBASSAMALANDA  Joy Joy Joy Иначе е англичанин. След това го блокирах, за да не може да участва повече в мои търгове.

Ето тук са правилата: http://pages.ebay.co.uk/help/sell/unpaid-items.html

Общи условия

Активация на акаунт