Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 292

  • 42 041
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
Аз пък видях в това, че Елиф се захвана с работа, желание да забрави за всичките си проблеми! И наистина успя да не мисли за друго освен за работата си! Затова и започна да твори в ателието си!
Искрено ти съчувствам, че правиш нещо с не достатъчно удоволствие!

# 16
  • Мнения: 4 966
О, то и Скарлет О`Хара все повтаря "Утре ще му мисля!" и махва с ръка на проблемите. Такова качество на характера не е дразнещо, когото то му съответства като цяло. Simple Smile) А за нея знаем, че е вей-хайвей... въпреки, че и тя порасна в края на историята... Но тук Елиф е стожерът на едно трудно и объркано семейство... поне така се опитват да ни внушат - тя е уравновесена за разлика от Аслъ и мисли за последствията, разлика от Нилю... И точно защото трябва да е уравновесена, ама пък е и артистична... нещата губят баланс. Simple Smile)) Или поне губят баланс в моите очи. Образът куца здраво. (Не заради актрисата, моля!) Колкото и да си съчиняваме и въобразяваме някой герой, той има поне една водеща черта в характера си, около която се изгражда всичко останало. Аз такава за Елиф не виждам. Каква е тя? Бизнес дама, със силно развито чувство за отговорност към семейството си, или гениална, но вятърничава дизайнерка?
Една бизнес дама би могла да бъде и чувствителен човек, но винаги ще се придържа към равновесни решения, отчитайки най-ползотворните възможности. Една вятнърничава дизайнерка винаги ще се втурва да изживее вълненията на мигновените си емоции, без да се затрогва особено какво става с останалите в семейството и... колко ги боли, кой ги одумва и какво ще стане утре дори със самата нея... Според случващото се в сценария, аз трябва да приема, че Елиф съчетава и двете! Е... трудно ми е... да не кажа и невъзможно. Simple Smile)) Затова често възкликвам: "Е те таково животно нЕма!"

Р.Р. Впрочем, колкото и да е чудно, аз виждам паралел между Скарлет и Нарин, например. Simple Smile И двете с олицетворяват земята, на която са родени, готови да се огънат, но не и да се пречупят, способни на всичко, за да постигнат своята цел...

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 20:12 от marytza

# 17
  • Мнения: 1 007
Скрит текст:
Цитат
Ако Небахат се беше изказала ласкаво и за таланта на Туба, никой нямаше да се занимава с нейното право на оценка. Едни щяха да се съгласят с нея, други - не, но никой нямаше да се занимава с нейното право да оценява. Тоест, нищо ново под слънцето - ако мислиш като мен, ок, обаче, ако не, свободата на словото не важи за теб. Според мен, не трябва да е така. Аз може докрай да отстоявам дадена позиция  и да съм контра на всяко различно мнение, но не е справедливо да оспорвам правото на опонента да се изкаже.... както и не е здравословно да се обиждам и да напусна темата (примерно) под претекст, че тук има напрежение,  а истинския ми проблем да е, че не успях да склоня мало и голямо да мисли като мен.

 newsm51 Любов!
Аурелия, а нима с поста си не оспорваш правото на даден участник да твърди, че в темата има напрежение! Има напрежение и то излишно!!!
Ами може и така да се каже, да, щото ако някой е напрегнат, не означава, че сите тук се чувстват така. Наистина оспорвам идеята да се лекьоса цялата тема и да се тръби на длъж и на шир че имало "напрежение и то излишно!!!".  И с каква цел? Предупреждава се да не се влиза тук ли, какво, наистина не разбирам идеята на занятието. Тук е прекрасно място и не е честно да се слага знак за равенство между личния ни дискомфорт и цялата тема.

Скрит текст:
Нямаше да оспорвам нищо, ако се говори в 1л. ед.ч. - аз съм напрегната, аз съм неразбрана и прочие... но не и темата, не и всички участници тук.

# 18
  • Мнения: 599
За мен Елиф е по-скоро емоционален ураган! Дизайнер, който преди всичко твори! Затова и се появи Левент, за да помогне на Елиф във финансовите решения. Та Елиф е подписвала документите, които й е давал баща й, без да се поинтересува какво точно подписва. Все пак, ако те интересува бизнеса толкова, може да се зачетеш в документите. В резултат на ситуацията - болна по-голяма сестра и по-малка сестра, която все още учи, Елиф е тази, която пое бизнеса! За мен няма абсолютно никакви драми в изграждането на образа! "Животното" по-скоро е емоционална дизайнерка, отколкото някаква строга бизнес дама! Тя печели от своя талант! Нейният талант е преди всичко друго в бизнеса на фирмата!

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 20:18 от miranda78

# 19
  • Мнения: 599
Скрит текст:
Цитат
Ако Небахат се беше изказала ласкаво и за таланта на Туба, никой нямаше да се занимава с нейното право на оценка. Едни щяха да се съгласят с нея, други - не, но никой нямаше да се занимава с нейното право да оценява. Тоест, нищо ново под слънцето - ако мислиш като мен, ок, обаче, ако не, свободата на словото не важи за теб. Според мен, не трябва да е така. Аз може докрай да отстоявам дадена позиция  и да съм контра на всяко различно мнение, но не е справедливо да оспорвам правото на опонента да се изкаже.... както и не е здравословно да се обиждам и да напусна темата (примерно) под претекст, че тук има напрежение,  а истинския ми проблем да е, че не успях да склоня мало и голямо да мисли като мен.

 newsm51 Любов!
Аурелия, а нима с поста си не оспорваш правото на даден участник да твърди, че в темата има напрежение! Има напрежение и то излишно!!!
Ами може и така да се каже, да, щото ако някой е напрегнат, не означава, че сите тук се чувстват така. Наистина оспорвам идеята да се лекьоса цялата тема и да се тръби на длъж и на шир че имало "напрежение и то излишно!!!".  И с каква цел? Предупреждава се да не се влиза тук ли, какво, наистина не разбирам идеята на занятието. Тук е прекрасно място и не е честно да се слага знак за равенство между личния ни дискомфорт и цялата тема.
Специално, аз когато съм писала в другата тема, казах, че искам да споделя мислите си без излишно напрежение! Никъде не съм визирала къде има напрежение! Все пак е мое право да искам да си споделям нещата, които ме вълнуват за КПА, без да ме сочат с пръст, че прекалено се "лигавя" (редакцията си е моя) относно КПА! A, на мен много си ми харесва сериала! Съжалявам, че с това Ви преча! А, повярвай ми, на много хора им преча с това, че харесвам КПА!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143


Скрит текст:
Цитат
Ако Небахат се беше изказала ласкаво и за таланта на Туба, никой нямаше да се занимава с нейното право на оценка. Едни щяха да се съгласят с нея, други - не, но никой нямаше да се занимава с нейното право да оценява. Тоест, нищо ново под слънцето - ако мислиш като мен, ок, обаче, ако не, свободата на словото не важи за теб. Според мен, не трябва да е така. Аз може докрай да отстоявам дадена позиция  и да съм контра на всяко различно мнение, но не е справедливо да оспорвам правото на опонента да се изкаже.... както и не е здравословно да се обиждам и да напусна темата (примерно) под претекст, че тук има напрежение,  а истинския ми проблем да е, че не успях да склоня мало и голямо да мисли като мен.

 newsm51 Любов!
Аурелия, а нима с поста си не оспорваш правото на даден участник да твърди, че в темата има напрежение! Има напрежение и то излишно!!!
Ами може и така да се каже, да, щото ако някой е напрегнат, не означава, че сите тук се чувстват така. Наистина оспорвам идеята да се лекьоса цялата тема и да се тръби на длъж и на шир че имало "напрежение и то излишно!!!".  И с каква цел? Предупреждава се да не се влиза тук ли, какво, наистина не разбирам идеята на занятието. Тук е прекрасно място и не е честно да се слага знак за равенство между личния ни дискомфорт и цялата тема.
Специално, аз когато съм писала в другата тема, казах, че искам да споделя мислите си без излишно напрежение! Никъде не съм визирала къде има напрежение! Все пак е мое право да искам да си споделям нещата, които ме вълнуват за КПА, без да ме сочат с пръст, че прекалено се "лигавя" (редакцията си е моя) относно КПА! A, на мен много си ми харесва сериала! Съжалявам, че с това Ви преча! А, повярвай ми, на много хора им преча с това, че харесвам КПА!

Обожавам КРА. По-малко са тези които не го приемат. Спокойно. Никой на никого не пречи. Единствено - лично на мен, ми омръзна да наблягаме на това. Като че ли не помним кой какво е писал. Тук в темата - 4 дами не харесват сериала, но обожават Енгин като всички останали.

# 21
  • Мнения: 1 007
Скрит текст:
Скрит текст:
Цитат
Ако Небахат се беше изказала ласкаво и за таланта на Туба, никой нямаше да се занимава с нейното право на оценка. Едни щяха да се съгласят с нея, други - не, но никой нямаше да се занимава с нейното право да оценява. Тоест, нищо ново под слънцето - ако мислиш като мен, ок, обаче, ако не, свободата на словото не важи за теб. Според мен, не трябва да е така. Аз може докрай да отстоявам дадена позиция  и да съм контра на всяко различно мнение, но не е справедливо да оспорвам правото на опонента да се изкаже.... както и не е здравословно да се обиждам и да напусна темата (примерно) под претекст, че тук има напрежение,  а истинския ми проблем да е, че не успях да склоня мало и голямо да мисли като мен.

 newsm51 Любов!
Аурелия, а нима с поста си не оспорваш правото на даден участник да твърди, че в темата има напрежение! Има напрежение и то излишно!!!
Ами може и така да се каже, да, щото ако някой е напрегнат, не означава, че сите тук се чувстват така. Наистина оспорвам идеята да се лекьоса цялата тема и да се тръби на длъж и на шир че имало "напрежение и то излишно!!!".  И с каква цел? Предупреждава се да не се влиза тук ли, какво, наистина не разбирам идеята на занятието. Тук е прекрасно място и не е честно да се слага знак за равенство между личния ни дискомфорт и цялата тема.
Специално, аз когато съм писала в другата тема, казах, че искам да споделя мислите си без излишно напрежение! Никъде не съм визирала къде има напрежение! Все пак е мое право да искам да си споделям нещата, които ме вълнуват за КПА, без да ме сочат с пръст, че прекалено се "лигавя" (редакцията си е моя) относно КПА! A, на мен много си ми харесва сериала!
Съжалявам, че с това Ви преча! А, повярвай ми, на много хора им преча с това, че харесвам КПА!
Добре де, аз това ли казах или някой друг каза, че пречиш, защото харесваш КПА? Аз също го харесвам, многократно съм го писала и никой не е заявявал подобно нещо. Ако помниш, лично те помолих да останеш и да не се връзваш толкова на различните оценки за сериала. Нормално е да ги има, нормално е да спорим и да отстояваме позиция... но това не е напрежение, а просто дискусия... понякога емоционална, но какво от това... още по-хубаво даже.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143



https://www.youtube.com/watch?v=0xU5AizgBZo

"Душата ми има криле"

Слагам линка на оригиналния клип - погледнете, ей така,  колко гледания има:
https://www.youtube.com/watch?v=S5onhXnrZgE&feature=youtu.be

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 21:08 от mariana51

# 23
  • Мнения: 599
Аурелия, за мен е напрежение, когато без да се аргументираш, се опитваш да обидиш друг участник в дискусията! След мои постове съм изтърпяла доста такива ехидни подмятания и за мен това е огромна загуба на енергия! Не споря, че всеки може да си пише каквото си иска, но си е мое право да считам, че има напрежение! Аз съм тук, за да се забавлявам, а не да се доказвам на някого или да обсъждам лошите качества на Туба, СЦ и т.н.
Разбирам всеки, просто аз много се изморих от този начин на общуване!

Мариянка, благодаря  Hug Hug Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143




Браво. Тази фенка е карала наред.

# 25
  • Мнения: 23 287


Миранда  Two Hearts  и аз харесвам  „Kara Para Aşk”  като проект на Енгин.

Всъщност огромно удоволствие ми доставя  всичко което той  ми представя като творец, но не харесвам единствено и само него в проекта. Затова пиша за всички - за едни повече, за други по-малко.  Енгин не е сам в този проект, той работи в екип. И не съм крила никога, че харесвам Туба като Елиф. Харесват ми като екранна двойка също.

Въобще не ме интересува факта, че като харесваща сериала и Туба/Елиф  някои се опитаха да ми покажат "къде"  аджеба  ми е мястото. Така,че пиши си каквото имаш да споделиш - затова сме в този форум - да пишем и да си прекарваме приятно.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143


Обожавам КРА, КВФ, АБО, ЧЗ, БЧ, Съдба - всичко с участието на Енгин.
...................
Един прекрасен Кадир. Чете книгата "Основи на изкуството на войната" от Antoine Henri Jomini.




Колкото напредват годините му - толкова  по-хубав става. Така си мисля аз де.

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 21:39 от mariana51

# 27
  • Мнения: 4 966
Фу... аман от ерор 500 днес.  ooooh! И при вас ли се появява, или само при мен?

Момчето ни е супер. В настроение, усмихнат... Все така да е! 

# 28
  • Мнения: 599
Хората са казали: "Накажи глупака с мълчание" и мили момичета от днес ще се придържам стриктно към тази мъдрост!
 Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 1 953
Аз пък видях в това, че Елиф се захвана с работа, желание да забрави за всичките си проблеми! И наистина успя да не мисли за друго освен за работата си! Затова и започна да твори в ателието си!
Искрено ти съчувствам, че правиш нещо с не достатъчно удоволствие!
Нещо обърка темите newsm78Тук не е КРА :naughty

Общи условия

Активация на акаунт