БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 887
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 160
marchеva14,
mimi0585,
хиляди благодарности за бързите отговори .  bouquet
ще ги оставя в хладилника  и до няколко дни ще направя ореховките.
ще си запиша вашите съвети за да ги имам.
хубава вечер на всички.

# 706
  • Мнения: 47
Хиляди благодарности на всички, които ми даваха насоки за топенето
на мас. Най-вече на Пепчо и Батето! Получи ми се.
Сега имам въпрос към Пепчо -  ще правя твоят пастет от свински черен
дроб. Ще се получи ли ако сложа от свареното месо от главата.
Не се яде пача в къщи и се чудя какво да я правя тази свинска глава.
И понеже четох в темата за снимките коментари за рецептите ще кажа,
че кулинарията ми е хоби и обичам да готвя. Но благодарение на Вас
скъпи съфорумки станах отличен кулинар и продължавам да се уча.
Някой ден ще се престраша и ще кача снимки.
И Пепчо, много искам да те познавам! Мисля, че всеки човек заслужава
да има в обкръжението си Човек като теб!  bouquet

# 707
  • Мнения: X
Пастета точно с месо от главата съм го правила /не съм Пепчо Grinning / Идеално е защото има и желираща съставка от костите .
   И съм съгласна и на същото мнение като теб за Пепи ,страхотен човек е . Винаги намира време да обясни и то така ,че да те е максимално от полза. Благодаря й от сърце за съветите .  На Лабрекс също . И на всички съфорумки ,които са откликвали на мига и са ми помагали с отговорите си . Ценя високо това . Да отделиш от времето си е огромен жест .
 

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 40 860
Може ли рецепта,изпитана,за фалшиво тирамису... Peace

# 709
  • София
  • Мнения: 10 825
Пресече ми се прясно мляко.  Confused Ще го направя на извара. Дали правилно съм запомнила, че може да се запази отделената при прецеждането на изварата течност и да се използва при месене?

# 710
  • Мнения: X
Аз я наливам гореща в сух и затоплен буркан с винт . Завивам добре капачката ,херметизира се от топлината и като изстине държа в хладилник /може да стои с месеци / .Със суроватка може да се месят мекици , да се правят катми .
 Пият я като лекарство / не помня за какво точно помага /. Може да налееш в бутилка от минерална вода и да замразиш .

# 711
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, yulmana. Мисля че няма нужда да  замразявам, щом може и в хладилник там ще запазя течността. Аз на 2-3 пъти ще я изразходя.

# 712
  • Мнения: X
Може ли рецепта,изпитана,за фалшиво тирамису... Peace
 https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D0%B0%D0%BB%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BE+%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%83&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ifOHVOPVPMj0OuGdgPgC   /аз така търся Grinning /
 Сега видях имало и тема в сайта  тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74817.0

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 12:26 от Анонимен

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 26 527
Може ли рецепта,изпитана,за фалшиво тирамису... Peace
аз само такова правя Wink
само бишкотите и ликьора Амарето са ми ""оригинални"

за една правоъгълна тавичка с размер напр.25/35см. ползвам голям пакет бишкоти Савоярди/остават малко/,2-3 кофички заквасена сметана Данон,нес кафе,тръстикова,пудра захар или мед около 1 к.ч.,Амарето около 50мл.,горчиво какао за поръсване

разбивам с миксер сметаната с 1 ч.л.нес кафе, захарта или меда,
в отделен съд се слага ликьора,кафе около 200мг./2-3 ч.л.нес в 200мл вода/-
всяка бишкота се топи и се подрежда първия ред в тавата,слага се половината от сметаната,
ръси се какао,аз слагам и 2-3 нарязани банана/дава плътност и вкус все едно е с маскарпоне/,
слага се и втори ред бишкоти и останалата сметана,държи се поне 10-12ч.в хладилник и при сервиране се ръси с какао

# 714
  • Мнения: X
Сиропирането на бишкотите става ли с нес кафе с мляко / май ще е по -вкусно според мен / За детско тирамису се сиропират с нескуик или мляко с какао или горещ шоколад.
   Аз съм правила едно ананасово тирамису /то не е точно тирамису / и е страхотно.

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 26 527
да,става и с мляко

# 716
  • Мнения: 47
yulmana, благодаря ти! Така ще го направя.

# 717
  • Мнения: 9 130
аз съм притисната от работа тия дни, но искам да ви благодаря за хубавите думи, момичета  Hug 
$MINA, с удоволствие ще се запознаем Simple Smile само се обади като минаваш от тук. И да, всяко месо може да сложиш в пастета, както ти е писала  yulmana - и желираща част има, и мазничко  Peace

# 718
  • Мнения: 4 569
Каква точно е разликата между понички и бухти?
Четох толкова рецепти из нета и в главата ми стана каша.
Дайте, моля, и и някоя изпитана рецепта и за двете.

# 719
  • Мнения: 9 130
почти никаква. За нас поничките са казанлъшки, с дупки http://pep-4o.blogspot.com/2009/12/500_09.html с мая ги правя  , бухтите пържа в малко мазнина   и са със сода http://pep-4o.blogspot.com/2011/09/blog-post_03.htmlНо съм правила и печени понички, после пъл нени с шоколад по Бордовски  Peace

Общи условия

Активация на акаунт