БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 907
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 740
Според вас 1 см. настърган корен от джинджифил на колко ч.л. млян джинджифил може да се равнява приблизително?  newsm78

Става въпрос за тази рецепта - http://www.momichetataotgrada.com/article/pileto-s-medeno-portok … html#.VIgy2nskPIW

Разполагам само с млян джинджифил в момента...

# 721
  • Мнения: X
Имам една рецепта за кекс с аспирин ,никога не съм го правила .
 Въпроса ми е какъв е на вкус и какъв е смисъла от тези 2 аспирина в него !?
Доста ми е хвален като вкусен .
Смленият джинджифил е по -концентриран -така ,че сложи на върха на ножа и пробвай на вкус и после си добави пак .
 
Скрит текст:
Аз винаги опитвам това ,което правя . /Не съм някакъв велик готвач -да не пробвам . / Имам такива познати , важно заяват - Аз не пробвам - .... и в повечето случай нещата им са безвкусни или безсолни  /поне за моя вкус/. Та всеки си има различна представа за вкуса на дадено нещо и затова се вкусва.
   Имам случай с един солен кекс /кравето масло било солено / и отиде на боклука . Веднъж пък блейки съм купила от ЛИДЛ бакпулвер вместо ванилена захар и я бухам аз в плънката на един щрудел и лизвам -то странно на вкус  Grinning / даже бях хвърлила опаковката в коша и отидох да видя /
 

# 722
  • София
  • Мнения: 11 027
Може ли рецепта,изпитана,за фалшиво тирамису... Peace

Това е моят вариант, който обожавам: Бишкоти със сметана

# 723
  • Мнения: 10 740
Благодаря , yulmana   bouquet

# 724
  • Мнения: 18 039
Скоро правих тирамису, кремът стана супер, докато не започнах да прибавям белтъците- веднага става като пресечен.
Онзи ден правихме с щерката шоколадов мус- пак така, всичко супер до преди белтъците.
Пак става на парцали, къде греша  newsm78
Следващият път мисля въобще да не си играя с тях  Confused

# 725
  • Мнения: X
Прибавяш крема на порции бавно към белтъчният сняг ,а не обратно .
 Но понякога пък  и добре разбито на следващият ден  се оттича отдолу течно от белтъка и затова понякога не слагам.
 Рая Никол ,може ли рецептата за шоколадовият мус.

# 726
  • Мнения: 11 662
raja_nikol- какво тирамису правиш? В класическото не се слагат белтъци.

# 727
  • Мнения: X
Онзи ден правихме с щерката шоколадов мус- пак така, всичко супер до преди белтъците.
Пак става на парцали, къде греша  newsm78

А мусът ти горещ ли беше? Питам, защото правя крем за торта с мляко, жълтъци, брашно, захар, след кипване добавям масло и ванилия и след като поизстине малко, добавям разбитите белтъци. Мисля, че винаги леко се пресичат, но в моя случай сигурно е от топлината, защото никога не доизчаквам да изстине кремът преди да прибавя белтъците. Никога обаче не съм се притеснявала от леко пресечените белтъци. На вкуса не се отразява, а и никой досега не е забелязал това в крайния продукт. Все пак е интересно да разбера причината за пресичането, ако добавяш белтъци към студен крем. Дано някой по-опитен се включи.

# 728
  • Мнения: 18 039
Уф че разпит сте ми направили  Wink
Не знам дали ми е класическа рецептата за тирамисуто, но е единствената, която ми харесва  Peace  Кремът е 5 жълтъка+ пудра захар + 500 гр. маскарпоне, отделно белтъците е се смесват.
yulmana, не съм се сещала да прибавям крема към белтъците, все обратно правя.

Муса е по тази рецепта:
http://www.24kitchen.bg/recipe/shokoladov-mus

Много е сполучлив наистина, с натурален шоколад, но това с белтъците....не ми хареса

# 729
  • Мнения: X
Извинявай Рая -Никол написала съм огромна глупост - белтъците се прибавят към крема Grinning - инак ще спаднат . Добре видях рано ...
  Благодаря за рецептата .
  Значи разбиваш белтъците и прибавяш лъжица по лъжица към сместта до поемане -постепенно и на бавни обороти .
  По рецептата която знам за тирамису се слагат само жълтъците в крема.

# 730
  • София
  • Мнения: 11 747
......................
  Значи разбиваш белтъците и прибавяш лъжица по лъжица към сместта до поемане -постепенно и на бавни оборони . 
  По рецептата която знам за тирамису се слагат само жълтъците в крема.
Белтъци никога не се прибавят на някакви обороти, а винаги с шпатула към съответния крем и внимателно се разбърква за да не спаднат и  така и не се пресичат.  Peace
Моето тирамису белтъци също няма, само жълтъци приготвени на гореща водна баня т.е. крем Забайон.

# 731
  • Мнения: X
......................
  Значи разбиваш белтъците и прибавяш лъжица по лъжица към сместта до поемане -постепенно и на бавни оборони . 
  По рецептата която знам за тирамису се слагат само жълтъците в крема.
Белтъци никога не се прибавят на някакви обороти, а винаги с шпатула към съответния крем и внимателно се разбърква за да не спаднат и  така и не се пресичат.  Peace
Моето тирамису белтъци също няма, само жълтъци приготвени на гореща водна баня т.е. крем Забайон.
Марчева ,защо е нужно да ме цитираш и то с правописна грешка ,вчера даже помислих ,че наистина съм написала  бавни оборони  Joy
  Странно как при копирането при теб т -то е станало н.
  И -да  наистина е добре с шпатула / нямам такава  и ползвам лъжица или дървена лъжица / да се прибавят белтъците ,но просто да беше ме поправила без този цитата и подчертаване в червено. Признавам ,че си права, но този ли е начина .
  Благодаря за новата дума ,която научих от теб   bouquet

 

# 732
  • София
  • Мнения: 11 747
......................
  Значи разбиваш белтъците и прибавяш лъжица по лъжица към сместта до поемане -постепенно и на бавни оборони . 
  По рецептата която знам за тирамису се слагат само жълтъците в крема.
Белтъци никога не се прибавят на някакви обороти, а винаги с шпатула към съответния крем и внимателно се разбърква за да не спаднат и  така и не се пресичат.  Peace
Моето тирамису белтъци също няма, само жълтъци приготвени на гореща водна баня т.е. крем Забайон.
Марчева ,защо е нужно да ме цитираш и то с правописна грешка ,вчера даже помислих ,че наистина съм написала  бавни оборони  Joy
  Странно как при копирането при теб т -то е станало н.
.....................................
Заядлива ли си?? Глупаво е.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 600
не ми се получават на мен солените кексове и спирам да опитвам вече Crossing Arms

вчера направих следния- 3 яйца,к.ч.кисело мляко,извара,нарязани зелени маслини,кренвирш,мортадела,чубрица,чер пипер,кимион,брашно с набухвател...
но къде сбърках ,че не се надигна...а и на вкус нещо не ми допадна и замина в кофата

# 734
  • Мнения: 2 783
Доли, виж солените мъфини на Снежко, любими са у дома, слагам всякакви добавки - маслини, пушено, колбас...каквото   искаме за в момента. Като базова я ползвам, само намалявам содата на 1кафяна лъж, добавям и малко кашкавал едро настърган. Пекла съм ги и в тава и в кексова форма и като мъфини  Peace.

Солените мъфини на Петя също са много хвалени, стават и за кекс, аз лично не съм ги пробвала обаче  Peace

Общи условия

Активация на акаунт