Аблация на сърцето - 3

  • 49 219
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 54 448
Танче, в епикризата ми пише да ходя на 05.12 и на 20.12, но д-р Трайков каза да отида веднъж и да се обадя да уточним дата.
За изследвания нищо.
Питах другия д-р, Ненов, който беше на смяна в отделението, дали да си правя холтер сега, той каза, не.

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 19:15 от DeVa®

# 151
  • Мнения: 883
Аз наистина не разбрах защо не искат да ходя. Надявам се, че е заради абсолютната увереност на д- р Трайков, че всичко е минало перфектно.
И все пак и аз ще си запиша час за януари, за да го питам как ще намалявам и спирам лекарствата .

# 152
  • Мнения: 883
Valevska, писа,че трябвало време за възстановяване на епителните клетки. Казаха ли ти колко е това време- месеци, дни?
Колко време след аблацията получи пристъп?

# 153
  • Мнения: 54 448
Добро утро!  food010

Пепче, какво стана с този венец, да не си в болница? Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 142
Таня,казаха че минимум три седмици е заздравителния период,а три месеца си ги водят посттравматични.Аз получих първия пристъп 12 дни след аблация след притеснения и натоварване.Другите бяха през около 10 дни при навеждане.Така до около втория месец. Ти не го мисли.Незначи,че ще се случи на теб или който и да било.Аз съм си все малко карък,пък и при мен раничката е била доста голяма - цял сегмент от вената.Ти не се притеснявай,че пиеш силен антикоагулант.И други хора след аблация заради мъждене го пият.Взима се предвид и възрастта /да не се обидиш  Wink / и друки показатели на кръвта.С една жена ,с която бяхме заедно в болницата се засякохме на контролата.Тя беше на 60 години с трептене и тя пиеше от това твойто скъпото и антиритмик.След прегледа каза,че и го сменили с аспирин. А на мен дори по време на аблацията,която си беше и дълга,не ми биха разреждащо кръвта.Сестрата попита дали да ми сложи в системата,а доктора каза - не.Но аз пък съм склонна към кръвоизливи.Всичко е индивидуално.

# 155
  • Мнения: 883
Мила Valevska , може да са ми горили и четирите вени, но чувството ми за хумор си е непокътнато! Много ми са смешни хората, които крият годините си . Имах проблеми с възрастта , когато бях на 15-16 , а исках да съм на 19 , независима от родителското тяло.
А питам за възстановяването , защото снощи за сефте усетих леко земетресение в гърдите, обаче на апарата нищо не се видя.

# 156
  • Мнения: 114
Таня какъв апарат ползваш за самоконтрол ????
Аз съм  вече на 36-37 дена след аблацията сърцебиенето го усещам все по-рядко, но не мога да кажа че е преминало.

# 157
  • Мнения: 142
Таня,аз също не мисля,че възрастта е порок и виждам че имаш чувство за хумор и самоирония.Нали казват,че било нармално да се усеща дискомфорт,незнам.
Стояне,ти ускорен пулс ли усещаш или аритмийка?

# 158
  • Мнения: 883
Стояне, изпуснах родителите си с фалшиви апарати . Просто късно се усетих, какви фатални грешки са давали.
Затова  помолих приятел, началник на частна болница , да ми осигури един от техните -microlife - електронен .Абсолютно точен е . Измерва кръвно, пулс и при аритмия се показва светкавица.
Благодаря ти за съвета, с нова възглавница съм и имам подобрение .
Valevska, вкисвам се, защото почти 30 дни бях толкова добре, а сега усещам прескачания, които май само на холтер ще се хванат . Но може да съм изнервена и от болките във врата и главата , а и пак припалвам някоя друга цигара . То това, което сам си причиняваш и най- големият враг не може.

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 13:32 от Tanya Radeva

# 159
  • Мнения: 54 448
Привет! Grinning
Направих си доста дълга разходка и съм доволна, че нямах никакви неразположения. Peace

# 160
  • Мнения: 883
Браво , ДеВа! Това да се чува !
Имах гост и му предложих мляко за кафето. Отказа ми, защото комбинацията образувала съсиреци . За първи път го чувам . Някой знае ли нещо по въпроса?

# 161
  • Мнения: 114
Vallevska не знам дали са аритмии не ми  е ускорен пулса (70-75) просто като легна и се отпусна си усещам как си бие сърцето, холтера не показа нещо ненормално и докторите казват, че е нещо по вероятно на нервна почва.
Таня аз кафето от доста време го пия само с мляко, за пръв път чувам че може да прави съсиреци, ако може напиши ми модела на апарата за кръвно от който си доволна.
 

# 162
  • Мнения: 883
microlife AG
Стояне, произведено в Швейцария
Има и сайт, изписан на етикета
www.microlife.com
Може би Швейцария е област на Китай , ама карай , ще си мисля, че е швейцарски

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 17:57 от Tanya Radeva

# 163
  • Мнения: 165
Такаа,здравейте,венеца го оправихме,позашиха го малко ,но вече съм добре.Исках да споделя,че от лежане ми се схвана кръста,всичко започна да ме боли,върнах се на работа ,пораздвижих се и сега съм много по добре Grinning това е за Таня и Стоян,връщайте се на работа,че ще се схванете съвсем Hug
Не знам дали споделих с вас ,видях ,че коментирате цените за аблация,но аз платих на касата 11,60лв.потребителска такса,всичко беше по здравна каса.
Бяхте споменали за напълняване след процедурата....освиних се ,бе хора,голям апетит голямо нещо,не вярвам да е от успокоение защото пък ме хванаха  яко нервите,много ми е нервно,всичко ме дразни,може би ми се посъбра в повече този месец.Иначе сърчицето си го чувствам добре,претупква от време на време ,но все по-рядко,усещам тежест,но си знам ,че е от нервите.Като се поизморя малко повече се обажда и гледам да си полегна и да си почина.
Днес изписаха свекърва ми след прекаран инсулт и лекарката препоръча апарат за кръвно Сендо  Peace

# 164
  • Мнения: 54 448
Пепче, ти си от моята кръвна група! Hug
И аз реших вместо в четвъртък, да се върна на работа в сряда, не ме свърта вече в къщи! Crazy
Два дни в болницата се схванах от лежане, в къщи не лежа, ама пак вече ми омръзва едно и също. Wink
За венеца, браво, да минава! Peace

Танче, не съм чула това за мляко и кафе? newsm78

За освинването - на път съм и аз! Twisted Evil
В болницата бях -2 кг, също като Танчето избягвах да ям, но и наистина не ми се ядеше, обаче ако постоя още в къщи, не знам! Crazy
А съм решила да ходя на Коледното парти и не може то така! Crossing Arms

Контролните прегледи плащат ли се? Thinking

Пепче, и аз платих 11,60 , за 2 дни, но Лейди питаше каква е цената за неосигурени.

Общи условия

Активация на акаунт