Кръщане на бебе

  • 6 049
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 301
По-голяма простотия скоро не бях чела.

И го прочетох два пъти, че не схванах.  ooooh! Абсурдна тема!  Naughty

# 16
  • Мнения: 7 821
Не е лошо да прочетете защо се предвижда да има кръстници
http://sveta-gora-zograph.com/krashtelnik/tainstva/krastnik.html
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1408989886.

Като чета питането се чудя ... простете  Embarassed ... за чий ще кръщавате детето изобщо newsm78?!

# 17
  • Мнения: X
Защото кръстницата сигурно е някое местно селебрити, примерно жената на селския кмет, и ще им подари теле и сто лева кеш.

# 18
  • Мнения: 490
Светото тайнство Кръщение е нещо важно, ако ще се прави, то да е както си му е реда - в църква, с кръстник християнин и с мисълта, че това, което се случва е нещо изключително важно за детето, а не само от ред да мине. Ако е само, за да отбиете номера не виждам смисъл въобще да се кръщава детето, защото в съвета с кръстник мюсюлманин - ми, извинете, ама.... то на нищо не прилича.  Peace
И не на последно място - пише се кръщЕне! Naughty

# 19
  • Мнения: 10
За какво ще правите ритуал, който дори не знаете как се казва? А анкетата наистина е... забележителна.

Anketata sm ia pusnala po greshla, zashtoto za pruv put pisha v sita i ne sm zapoznata s funkcionalnostite, ne me ubivaite!!

# 20
  • Мнения: 10
Светото тайнство Кръщение е нещо важно, ако ще се прави, то да е както си му е реда - в църква, с кръстник християнин и с мисълта, че това, което се случва е нещо изключително важно за детето, а не само от ред да мине. Ако е само, за да отбиете номера не виждам смисъл въобще да се кръщава детето, защото в съвета с кръстник мюсюлманин - ми, извинете, ама.... то на нищо не прилича.  Peace
И не на последно място - пише се кръщЕне! Naughty

Ne razbiram zashto vsichki tuk ste tolkova agresivni! Ami da pravia greshki zashtoto ne sm jiviala edno 15 godini ot obshto 27 v Bulgaria,, no dori i da ne beshe taka-ne mislia che tova e osnovnoto v sluchaia kak sm bila napisala Kryshtane ili Krushtene. Mnogo dobre znam kakvo oznachava i mnogo dobre znam kakvo oznachava krushtelnik i ako obichate bez da sudite i davate nepoiskani mnenia. Prosto popitah niakoi chuval li e za takuv variant? A tova dali e muslumanin ili ne-za duhovnia vodach  i suvetnik v jivota - e vse taia kakva regilia izpoviadva. I tia shte vleze v curkva zaradi moete dete, nai-veroiatno shte vleze i zaradi sebe si ako niama drug variant. Blagodarq vi mnogo za "otzivchivostta" i veche sujalih che izobshto se registrirah i pisah tuk, ne ochakvah tochno tova Sad

# 21
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
И правилата да беше прочела, че се пише на кирилица.
Толкова дълги постове на шльокавица няма кой да прочете

# 22
  • Мнения: 15 074
Много ще изпуснете, ако не го прочетете Simple Smile Винаги съм се чудела защо някои хора правят нещо, само защото така се прави, без да вложат смисъл в него. А това да си сменя религията, за да кръстя някого, направо ме втрещи.

# 23
  • Мнения: 10
Авторката не е уточнила за каква религия пита.
Защото католическо кръщене или прекръстване не е никакъв проблем да се направи извън църква. Само ако се прекръстваш трябва да ходиш известно време на неделно у-ще в църквата и чак тогава те кръщават, като може за целта дори вкъщи да дойдат.
Така, че чак несъвместимо не е, само авторката да уточни дали за праволсавен ритуал  става дума или не
Предполагам, че "кръстницата" е мюсулманака заради категоричния отказ да влезе в църква. От друга религия не би било такъв проблем

Blagodarq vi za menieto! Ami kryustnicata si e hristianka-bulgarska, samo che ne e jivaiala v Bulgaria dulgi godini i izobshto ne e religiozna. Bi ni stanala krustnica, zaradi malkata, a imenno: "Кръстниците в православната църква поемат грижата да наставляват и напътстват новокръстените в бъдещия им живот на християни." - no na samoto dete i tova dali tia e chak tolkova religiozna i dali vliza chesto v curkva-niaam niakakvo znachenie: tia triabva da e suvetnuk i duhoven vodach - cennostite ne se deliat na reliigii.

Vse oshte ne razbiram , zashto vseki zapochva purvo s upreci, mumrene i t.n. Tuk se ochakva chovek da poluchi suvet, bez da chustva greshen ili glupav (na kakvato se opitvat na me nakarat da se chustvam niakoi mamcheta).

# 24
  • Мнения: X
Последно кое от двете?

кръстницата която съм избрала не е христянска, респективно доколкото разбрах трябва да се покръсти тя самата за да бъде кръсница.

Ami kryustnicata si e hristianka-bulgarska, samo che ne e jivaiala v Bulgaria dulgi godini i izobshto ne e religiozna.

И като изобщо не е религиозна, какво ѝ пречи да влезе в църква, че не ми стана ясно?

# 25
  • Мнения: 10
Прочетох отново поста на авторката.Май при първия прочит съм разбрала друго..Сега ще напиша,какво разбрах сега
Тя иска да прави КРЪЩЕНЕ на детето.А иска документално без да влиза в църква да ПОКРЪСТИ кръстницата в
християнска вяра.Да може да стане кръстница на детето.
Ама като не ще да влиза в църква след документалното покръстване ще иска ли заради детето?
Аз се омотах...

Да, може би не съм описала всичко подборно, за да не ставам досадна. Но, правилно сте разбрала, на всичко отгова е- да.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 826
Последно кръстницата кръстена ли е или не?

Първия пост звучи просто прекалено абсурдно. Даже да оставим настрана очевадните правописни грешки, излиза че искате да прескочите църквата, само и само да направите кръщене.

# 27
  • Мнения: 10
В някои градове правят кръщене в Обредния дом,не е същото като в църква.
Попитай в Обредния дом във вашия град дали правят кръщене.

Благодаря! В София сме, но доколкото разборам , не е възможно. А детето ми, разбора се, че скам да бъде в църква, но явно и кръстницата ще влезе за себе си Simple Smile Още не съм я поканила, но понеже не е особено религозна исках да и дам и друга опция, след като майка ми ми каза, че навремето са направили така с мен (нямам идея поради какви причини, а и кой ти помни Simple Smile..)

# 28
  • Мнения: 10
Последно кръстницата кръстена ли е или не?

Първия пост звучи просто прекалено абсурдно. Даже да оставим настрана очевадните правописни грешки, излиза че искате да прескочите църквата, само и само да направите кръщене.

Ами очевАдно-нищо не сте разбрала.

# 29
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Пиши на кирилица

Ще се чувстваш глупаво, разбира се, като задаваш глупави въпроси.
Никой не те питал дали е българка кръстницата. Националността няма нищо общо с религията.
Наистина си се захванала с нещо което изобщо не разбираш, изобщо.
Не обвинявай хората как отговарят, първо, ако можеш изобщо се погледни отсрани как и какво пишеш

Общи условия

Активация на акаунт