Кръщане на бебе

  • 6 045
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мами,
искам да ви попитам следното. Искаме скоро да направим кръщане на малката, но кръстницата която съм избрала не е христянска, респективно доколкото разбрах трябва да се покръсти тя самата за да бъде кръсница, Но проблема е , че тя няма да влезе в църква за да го направи. Казаха ми, че можело да се направи само по документи и някакъв "фиктивен" ритуал в ритуална зала. Дори майка ми ми каза, че навремето така съм била кръстена аз, а не в църква. ОБАЧЕ не откривам никъде иформация за такъв вариянт на покръстване. Моля мнения и идей:) Мерсии

# 1
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Ако кръстницата отказва да влезе в църква за нейното кръщене, как после ще го направи за кръщенето на детето ти?
Православно кръщене не може да се направи извън църква.
Католическо може.

Защо си пуснала анкета, като е абсолютно безмислена? Както и избора на кръстница

# 2
  • Мнения: 455
В някои градове правят кръщене в Обредния дом,не е същото като в църква.
Попитай в Обредния дом във вашия град дали правят кръщене.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 559
За какво ще правите ритуал, който дори не знаете как се казва? А анкетата наистина е... забележителна.

# 4
  • Мнения: 3 031
Със сигурност може да се направи при наличието на толкова подкупни и алчни църковни люде.
Лично за мен подобно нещо обезсмисля целия ритуал изобщо.

# 5
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами,
искам да ви попитам следното. Искаме скоро да направим кръщане на малката, но кръстницата която съм избрала не е христянска, респективно доколкото разбрах трябва да се покръсти тя самата за да бъде кръсница, Но проблема е , че тя няма да влезе в църква за да го направи. Казаха ми, че можело да се направи само по документи и някакъв "фиктивен" ритуал в ритуална зала. Дори майка ми ми каза, че навремето така съм била кръстена аз, а не в църква. ОБАЧЕ не откривам никъде иформация за такъв вариянт на покръстване. Моля мнения и идей:) Мерсии

Идея: Избери си християнска кръстница. Моляя.

# 6
  • Мнения: 5 513
Това което искаш да правиш е несъвместимо с кръщенето.
Църковните порядки са строги.Ако искаш кръщене ще трябва да спазиш условията.
Намери друга кръстница.Тази би те разбрала, защо не става.
Или не правете кръщене.Доколкото разбрах кръстницата изповядва друга вяра.
Тя трябва да си смени вярата.За мен това е абсурдно искане от нея.
Ако ти искаш да ти е кръстница кръсти си детето в нейната вяра.Едва ли го искаш.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 476
Ни могъъъ!

# 8
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Авторката не е уточнила за каква религия пита.
Защото католическо кръщене или прекръстване не е никакъв проблем да се направи извън църква. Само ако се прекръстваш трябва да ходиш известно време на неделно у-ще в църквата и чак тогава те кръщават, като може за целта дори вкъщи да дойдат.
Така, че чак несъвместимо не е, само авторката да уточни дали за праволсавен ритуал  става дума или не
Предполагам, че "кръстницата" е мюсулманака заради категоричния отказ да влезе в църква. От друга религия не би било такъв проблем

# 9
  • Мнения: 373
И аз другата година ще правя кръщене и вече съм питала. Може в църква, може и в Обредния дом, както си прецениш.Аз лично си избрах в църква, защото съм кръщавана в църква. Може да си избереш друг да ти бъде кръстник по време на кръщенето, не е задължително да са кръстниците от сватбата.Но това разбира се ти ще си прецениш.

# 10
  • Мнения: 6 764
Ако ще правите кръщене, направете го както трябва или въобще не се занимавайте. Да си кръстник на някой е чест и отговорност. След като въпросната дама не иска да си направи труда да се покръсти, то изборът ти е напълно грешен. А това "кръщене" едновремешното в съвета, няма нищо общо със Светото Кръщение в църква.

# 11
  • Мнения: 3 181
Ако ще правите кръщене, направете го както трябва или въобще не се занимавайте. Да си кръстник на някой е чест и отговорност. След като въпросната дама не иска да си направи труда да се покръсти, то изборът ти е напълно грешен. А това "кръщене" едновремешното в съвета, няма нищо общо със Светото Кръщение в църква.
Peace

# 12
  • София !
  • Мнения: 1 240
Според мен едно кръщене трябва да се прави или както трябва, или изобщо да не се прави !

Ако ще правите кръщене, направете го както трябва или въобще не се занимавайте. Да си кръстник на някой е чест и отговорност. След като въпросната дама не иска да си направи труда да се покръсти, то изборът ти е напълно грешен. А това "кръщене" едновремешното в съвета, няма нищо общо със Светото Кръщение в църква.

Абсолютно на същото мнение съм !

# 13
  • Мнения: X
По-голяма простотия скоро не бях чела.

# 14
  • Мнения: 5 513
Прочетох отново поста на авторката.Май при първия прочит съм разбрала друго..Сега ще напиша,какво разбрах сега
Тя иска да прави КРЪЩЕНЕ на детето.А иска документално без да влиза в църква да ПОКРЪСТИ кръстницата в
християнска вяра.Да може да стане кръстница на детето.
Ама като не ще да влиза в църква след документалното покръстване ще иска ли заради детето?
Аз се омотах...

Общи условия

Активация на акаунт