Кръщане на бебе

  • 6 052
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
А, тя, кръстницата, още не знаела, че ще е кръстница.  Joy

# 31
  • Мнения: 10
Защото кръстницата сигурно е някое местно селебрити, примерно жената на селския кмет, и ще им подари теле и сто лева кеш.

???! What the f...k?? НЕ мога да повярвам колко прости хора има!

# 32
  • Мнения: X
Да-а, и аз така!

# 33
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Ще докладвам темата вече  ooooh! Много рядко го правя, но авторката е в нарушение на правилата и с поредните постове и с писането, а не иска да разбере от дума

# 34
  • Мнения: X
Недей, много е весело.

# 35
  • Мнения: 490
Абе, акъла в главата няма да й дойде, ама поне да се позабавляваме.  Joy

Авторке, едно време този ритуал е бил забранен и децата са ги кръщавали тайно, за това са те кръстили в съвета. За това и едно време не е имало църковни бракове. Ок?
А сега кажи ми ти........ не, не, няма смисъл да те питам нищо, то е ясно, че не схващаш за какво иде реч. Направо прескочете всичките тези глупави ритуали и си отидете в ресторанта да си се наядете и напиете като хората, пък кръщенето - голяма работа.  Crazy

# 36
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Добре де, от мен да мине  Laughing ще оставя забавлението

# 37
  • Мнения: 6 365
Аз искам да видя как точно се става "духовен водач", когато си нямаш представа, че на това дете няма да му говориш за обща духовност, нито за йога, а ще трябва да му помогнеш да разбере защо аджеба е православно, какво включва и изключва това. Тая кръстница започна да звучи като "гуру".

# 38
  • Мнения: 15 083
Е как кръстницата ще напътства бъдещото християнче, след като самата тя не е религиозна?

# 39
  • Мнения: 6 365
Е как, по класическия начин: не е "религиозна", но е "духовна".

# 40
  • Мнения: 2
честит празник на Християнското семейство
човек който не е кръстен не може да ти стане кръстник
намери друг от това семейство, ако държиш на него.
а що за кръщене ще се проведе в обредния дом или общината.

# 41
  • Мнения: 10
честит празник на Християнското семейство
човек който не е кръстен не може да ти стане кръстник
намери друг от това семейство, ако държиш на него.
а що за кръщене ще се проведе в обредния дом или общината.

До всички:

Ролята на кръстниците:

"Изборът на кръстници на детето е значимо събитие, защото те се превръщат в духовни родители на малчугана. От църковна гледна точка, от тях се очаква да представят детето пред Бога, да го въведат в християнската вяра като го запознаят с Библията и обичаите, характерни за християните. От гледна точка на родителите – кръстниците трябва да са морална подкрепа при възпитанието на детето, да му дават насоки за в бъдеще, да са негови съветници и да отговарят на въпроси, които го вълнуват.

Освен това кръстниците трябва да служат за пример на малчугана, да са близки с него, за да може той да им се доверява, и да присъстват на всички останали важни моменти от неговия живот. Накратко, кръстниците на детето съчетават едновременно ролите на родител, приятел и учител в живота.
"

-именно такък човек е човека, които съм избрала!

Моля, не се правете на толкова силно вярващи, спазващи и т.н. религията, (защото едва ли спазвате всички канони или идори малка част от тях) - по-важно ЗА МЕН е, както подчертах текста горе - Какво е значението и ролята на кръстника за родителя, а не за църквата.

И ОТНОВО казвам, че кръщането на моето дете ще бъде в църква, въпросът ми беше за кръстницата!!

И Да - човек може да е духовен и без да е силно религозен.  „Духовност” означава човек да сдържа своите импулси, емоции и желания. Според това разбиране, човекът, който не се гневи, с право може да се назове „духовен човек”; този, който няма силни плътски желания или ги е укротил, също се нарича „духовен човек”.

И кръщането на детето ми е важно за мен и за детето ми, но не е задължитено самия кръстник да го приема и за СЕБЕ СИ по същият начин- СПОРЕД МЕН!

При писането на въпроса ми в самото начало, не съм уточнила много неща, защото не смятах, че ще са ТОЛКОВААА важни за основния ми въпрос, а именно: Може ли кръстницата да направи ритуала за себе си извън цървка и толкова??!!

Да пиша с правописни грешки, първо защото не съм учила нито един ден в наше училище и всичко което съм научила, съм го научила сама в къщи. Пиша и на "маймуница"  и  правя и технически грешки освен граматически, защото пиша от телефона си, от където не е особено удобно, защото нямам свободното време да стоя по цял ден пред компютъра и да чакам кого да захапя.

Защо била тая анкета? Защото съм я пуснала по грешка, за пръв влизам тук -  и ако можех да я изтрия  - щях.

НО- Щом се чувствате щастливи така девойки-живейте си живота по този начин. Затова сме на това дередже, защото всеки втори е анти, анти, анти и и става с г...а на горе сутрин.

И изказвания от сорта на: " Защото кръстницата сигурно е някое местно селебрити, примерно жената на селския кмет, и ще им подари теле и сто лева кеш. " - означава, че ти самият си толкова..., щом дори ти го ражда акъла това. 

Моля спрете да коментирате повече, отдавна бих изтрила целия този хейтърски чат, но за съжеление не мога.

Честит празник на христянското семейство и на вас!

# 42
  • Мнения: 15 083
Да направиш кръщене на детето означава, че трябва да се съобразиш с изискванията на църквата. Това е основният ти проблем. Жената, която си избрала, може да бъде морална и всякаква друга опора на детето ти, но не може да направи това, което се изисква от нея при Светото Кръщение, а имено: От църковна гледна точка, от тях се очаква да представят детето пред Бога, да го въведат в християнската вяра като го запознаят с Библията и обичаите, характерни за християните.

# 43
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Добре, но преди всичките бля бля които си болднала си изпуснала най-важното


Ролята на кръстниците:

"Изборът на кръстници на детето е значимо събитие, защото те се превръщат в духовни родители на малчугана. От църковна гледна точка, от тях се очаква да представят детето пред Бога, да го въведат в християнската вяра като го запознаят с Библията и обичаите, характерни за християните.  
  

Как се очаква кръстника да го въведе в каквато и да е вяра, след като не я познава?

И пак казвам това е преди твоите аргументи, дори във собствения ти цитат

# 44
  • Мнения: X
Ма какъв ритуал за кръстницата - нали беше християнка последно?!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт