Домашни маски за коса и кожа

  • 22 428
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 562
Страхотна тема, браво за идеята. Записвам се да следя.  Hug
И да споделя  моите домашни маски, които най-често си правя.
Лице
хума + вода или хума + розова вода, смесвам, нанасям на цялото лице като избягвам кожата около очите, защото е много чувствителна. Престоявам 15 минути, изплаквам с хладка вода и нанасям дневен крем по избор. Резултат-избистрена, почистена, успокоена и освежена кожа, стяга порите.

с разбит белтък-процедурата е същата като горната, може да се добави и лимонов сок
пак свива порите, заглажда кожата, против бръчки

мед-по-рядко си правя с мед, но кожата става много хубава и гладка+ има антибактериални свойства

Парна баня-заемам се по-сериозно със задачата да си правя по-често такава баня с лайка.

Коса

тази, която в момента най-често си правя е с жълтъци и кисело мляко, за блясък, подхранване, растеж и еластичност
забърквам и всякакви други-зехтин, мед, ракия, разни масла, стимуланти, отвара от коприва и др.
Съвсем скоро ще пробвам и розовата вода и за коса, като впръсквам по дължините.
Въобще обичам природните средства за разкрасяване и съм привърженик на идеята.  bouquet


# 16
  • Мнения: 442
от 2 год.все по това време го получавам,цели кичури падат,отделно и след това като се реша,цели топки се събират...пръскам се с хининова вода,използвам готова маска с чесън,купих си и корени от коприва

На мен ми препоръчаха едни капсули, защото и аз имах големи проблеми с косопада. Пиех ги по два пъти на ден, нямат никакви странични влияния, изцяло натурални са, мога да кажа, че съм много доволна от тях. Мога да ти пратя да прочетеш повече информация за тях, ако искаш.

# 17
  • Мнения: 18 562
Косопада преборих с Приорин, витамини цинк и биотин на абофарма и много ми помогна отвара от коприва.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 442
Това, което аз съм пила се казва Брилиант Лук, наистина останах изненадана от резултата. В началото не бях много съгласна да го взимам, но после се оказа, че определено си заслужава парите.

# 19
  • Мнения: 2
маска за коса с тривитаминол:
2с.л. тривитаминол
1жилтък
1ч.л. мед
1с.л кисело мляко
1с.л. ракия(домашна за предпочитане може и друг алкохол без бира и вино)
1/2 лъжички бяла глина зависи колко гъсто искате да се получи сместа
косата расте доста по бързо от обичайното и се позгъстява правех тази маска в продължение на 3-4 месеца веднъж седмично и съм много доволна.Просто вече ме мързи и не ми се занимава с такива неща.
И аз сега започнах да я правя.От около месец.Все още нямам мнение.Кога забелязахте резултатите?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
маската с тривитаминол дали помага при косопад?

# 21
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Това лято си направих маска за коса с лютиви чушки-ефекта е много добър за стимулация растежа на косата.Значи купува се от аптеката едно шишенце чист спирт и в него се накъсват лютиви чушки на око,колкото се побере.Престоява една седмица,прецежда се и се маже само корените на косата .Прави се един път седмично.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
пари ли много на скалпа?

# 23
  • Мнения: 11 364
Доли, тривитаминола си е страхотен за косата.  Peace
Косопада се спира без проблем с ампули на Sreri. Имам приятелка, на която косата пада от диабет пак сезонно. Само с тези ампули спира косопада. Тя не ги намира в нейния град и затова и ги пращам, не ми е проблем ако искаш и на теб да купя и пратя.

Само дето последния път ги нямаше точно тези за косопад, а ми дадоха за подхранване на третирана коса, но може да са получили и за косопад.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 690
Никога не съм си правила маска с хума, а чувам добри отзиви и ми се ще да пробвам.
Каква марка хума и розова вода ползвате вие и има ли значение всъщност ?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Доли, тривитаминола си е страхотен за косата.  Peace
Косопада се спира без проблем с ампули на Sreri. ...... не ми е проблем ако искаш и на теб да купя и пратя.


благодаря ти за предложението Hug засега ще пробвам с тривитаминола,мажа и някакви маски с чесън,масло от репей,добавки...а и се надявам вече да отзвучава,повече от месец мина,зимата дойде... Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Според вас дали може да има някакви противопоказания маската с тривитаминол да се прави по време на бременност?

# 27
  • Мнения: 18 562
Според вас дали може да има някакви противопоказания маската с тривитаминол да се прави по време на бременност?

Да, не се прави доколкото аз знам. Имаше специална тема тук във форума за тази маска и дамите казваха, че не трябва да се прави от бременни. Виж в темата за грижа за косата  Simple Smile там попитай, но съм сигурна ,че не трябва

Цитат
Никога не съм си правила маска с хума, а чувам добри отзиви и ми се ще да пробвам.
Каква марка хума и розова вода ползвате вие и има ли значение всъщност ?

Моята хума е на Талодерма и това е най-добрата, която съм ползвала. Розовата ми вода е на Милва.Иначе много препоръчват и карловската розова вода, хубаво е да е чиста вода, натурална, без други неща в нея.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Благодаря за бързия отговор  bouquet

Щом не бива сега, ще почакам и ще правя маски със зехтин. Или пък ще купя стимуланта на Икаров.

# 29
  • Мнения: 18 562
Зехтина е чудесен вариант, стимуланта също е много хубав.

Общи условия

Активация на акаунт