Чудна Коледа се очертава с АПРИЛЧЕ в корем на мама - тема 8

  • 24 852
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 606
Аз съм на принципа,че първата буква ако е същата - на него е кръстено детето. Има много имена, които звучат прекалено архаично или не благозвучно и да си кръстиш детето буквално би било, поне за мен, наказание за цял живот.
Баба ми се казва Вълкана, аз съм на нея кръстена, но съм Велина. Тя категорично е била против да съм Вълкана, защото за нея това име е грозно и не отива на малко дете.
Леля ми е Станка, - еми внучката й е на нейно име, но Силвия. И мисля, че това е правилното решение.
Аз не искам на никого да кръщавам за да няма сърдити, което доста ме ограничава в имената, но ... се надявам да се роди на църковен празник - за предпочитане на Благовещение и така да си дойде с името един вид! Тази традиция по ми харесва! Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 11 767
Шльоки Всичко зависи кой как ще си ги върже нещата, ако вашите решат ще казват че е кръстено на баща ти, ако свекърите са решили ще го броят така също. За мен да сложиш буквата не е кръстено на някой, ама те по възрастните ги тълкуват според настроението. Ако не се впечатляват от такива неща родителите давайте смело.  На майка ми един колега се казва Аништир, и кръстили внучето Александър, майка ми ги срещнала на разходка и като го попитали как са и той казал "Еми ей на разхождам си Буквата  hahaha Joy Joy ))

# 47
  • Мнения: 304
и ние ,живот и здраве,мислим да подновим имената на роднини.по едно от двата рода.но ще използваме оригиналните версии,както са си имената-така.другото и аз не го възприемам много-Светльо,на дядо му Ламби....ако има съвпадения,може би трябва отрано да се каже на близки и познати,че бебето няма да бъде кръстено на никого и приликата с лица и събития е случайна!аз съм "за" кръщаването на някого,стига човека да го заслужава и родителите да го правят от сърце.не доумявам,обаче как някой баби и дядовци се обиждат,ако внучето не ена тяхно име.и как някои хора си кръщават децата с имена,които не харесват,само за да има мир в родата.ние с ММ поговорихме,разбрахме се,че или подновяваме и двете семейства,или нито едното.решихме,че имената на роднините са ок и готово!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 331
И на мен ми е много странно това със сърденето или подмятането тип: " хубаво е да го кръстиш на еди кой си". Ние сме се спрели на име, което носи първата буква на баща ми. И макар и само буквата ще си бъде възприето като кръстено на него. Той е направил много за мен и ни помагат с майка ми.
Ние седнахме с моя приятел в началото и обсъдихме вариантите, неговите родители са с буква Ж и З и колкото и да сме мислили не си харесваме нищо  Joy и така се случи, че и двамата избрахме име с буквата на баща ми - Н. И май това ще е финалното ни решение, макар че имам списък от 20 варианта  hahaha Но не ми се иска да се разколебавам.
И според мен всичко зависи как ти си ги възприемаш нещата, може да искаш да е кръстено на някого, може и да не искаш, независимо дали е само една буква или част от името.

А иначе welinity и аз съм кръстена на баба ми - Върбинка, но само с буквата. Моето име е Владислава. И тя категорично е изразила несъгласие да ме кръщават като нея  Joy

Последна редакция: пн, 08 дек 2014, 13:10 от Shantel

# 49
  • Мнения: 503
За мен и само първата буквичка си е от значение на кого е кръстено детето,с първата бременност бяхме решили,че няма да се кръщава детото на никого защото колкото единият е дядо,толкова и другият,НО когато се разбра,че ще е момче и свекърите започнаха атаките в/у ММ за името,като на мен вкъщи ми беше представяно,че виждаш ли,колегите му в службата казали,че щом е първо внуче и още повече момче,трябва да е на свекъра,прехапах устни,но взехме само буквичката,понеже на ММ не му харесваше детето да се казва Божидар и така се роди Борислав,но по-интересното в случката е че като разправях за неволите си относно името на нашите,баща ми каза така:"За нас не е важно как и на кой ще се казва детето,важното е да ни е живо и здраво,а още по-важното е,че знаем,че сме истински дядо и баба,тъй като дъщеря ни го е родила-майка една,бащи много!" С чувството си за хумор баща ми винаги ме е успокоявал.Е сега чакаме и неговата буквичка да се появи,а може би и изцяло ще му вземе името,въпрос на време,другата шушулка ще е съвсем неутрална  Grinning

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 7 319
Аз харесвам тази традиция да се кръщават децата на някои от бабите или дядовците. Дъщеря ми е кръстена на свекървата,но малко видоизменено, защото името не става много-много. Първата буква е нейната.  Второто ще е на майка ми. Аз исках малко да го изменим,но мъжа ми настоява да е едно към едно. Има време ще уеднаквим вкусовете Simple Smile Иначе и за мен първата буква значи ,че е кръстено на някого. Някакси при дете кръстено Кристиян и наличие на дядо Кръстьо и баба Кръстина (родителите на майката се казват така) да се твърди,че просто им харесало името ми е смешно. Ама да се оправят,де.

# 51
  • Мнения: 1 067
Giada Страхотна тема  bouquet. Аз влизам през таблета ( не съм сигурна че това е мобилната версия, защото изглежда по същия начин и на компютъра) и не ми излиза първия пост на всяка страница. Само на една има твой цитат с него.
Линеа негра - и преди нямах и сега все още нямам. На мен много ми харесва как стои на бременно коремче, но не вярвам да ми се появи.
За алкохола- от много време не пия и сега няма да го направя. Абсолютно никаква нужда не изпитвам. Като знам през тинейджърските години как си ми беше сладко и пийвах с кеф... а сега ми е малко по задължение " колкото да се чукнем".
За имената- за мен имена трябва да са еднакви или доста сходни, за да кажем че е кръстено детето на някой. Или просто родителите да са го нарекли, че това име е на еди-кой си. Има ли значение какво ще кажат другите- да си мислят каквото искат, вие си знаете най-добре какво влагате избирайки името за детето си Wink.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 479
amy_lee По принцип не ми дреме за мнението на другите, защото даже от на ММ страната не  харесват името  Grinning Ама въпроса е, че двамата с него стигнахме до консенсус. Бях се притеснила, че ще си остане без име детето  Joy каквито сме проклети и двамата с таткото...
Karina81 Моя тати се казва точно Божидар и много ми харесва, ама само БО-то ще е подобно при нас.
maceto85 хахаха много ми хареса това с "разхождам буквата" хихихих

# 53
  • Мнения: 179
Ехе, пак си имаме нова тема Simple Smile Човек не може да ви насмогне, аз съм още в средата на предната. Отивам да дочитам.
Giada, супер е темичката  Hug

Аз и тук да се похваля, минах 2рата ФМ
Скрит текст:
Кюфтенцето расте нормално, вече е 529 грама, началото на януари трябвало да е над 1000. На мен ми увеличиха хапчетата. Списъка стана дълъг пренатал, фолиева, магнерот 3х2, бусколизин 3х1 и но шпа 3х1. Цяла шепа хапчета.

Последна редакция: пн, 08 дек 2014, 13:44 от Миринда

# 54
  • Мнения: 703
Да се включа и аз в новата ни темичка и особено много ми харесва въпроса в анкетата   bouquet гласувах с чаша, но това от сега нататък ще бъде само за празниците. Реших, че щом ще го мисля толкова по-добре да спра, но за празниците ще направя изключение. Страхувам се обаче за този изминал един месец през който съм пила 2 пъти в седмицата вино дали ще се отрази по накакъв начин  Sad
За имената- преди си мислех, че първата буква е кръщаване на някой. Сега съм на мнение, че кръщаване е или имената да са много близки например-Мартина-Марина или имения ден да е общ например Петя, Полина и двете имена са на Петровден, въпреки че нямат нищо общо. Ние до сега не сме повдигали този въпрос, но се очакват големи войни. Не ми се мисли просто.
За изследванията- нормално е по време на бременност да има такива раздвижвания и моите са така.
За стриите- малко ми стана чудно. Червените стрии по принцип са нови стрии. Старите са бели и ме съмнява да станат пак червени, освен ако на същото място не се появяват нови  newsm78
Аз като цяло съм си пак на старото настроение и  колкото и да се опитвам не спирам да мисля дали съм навредила на бебо по някакъв начин с това пусто вино.

# 55
  • софия
  • Мнения: 2 913
Темичката е много зареждаща  bouquet!За имената:синът ми носи името на баща ми,но и свекъра ми се казва така.Всеки да си мисли каквото иска,за мен е на баща ми-заслужава го.Сега ще бъде с буквата на майка ми, обаче и мъжът ми и аз сме със същата буква.

# 56
  • Мнения: 503
 Synni__ споко бе мацка,нищо му няма на бебето,по-скоро с тия тревоги ще му докараш беля,виното е за разпускане и наслада,не се вкарвай чак в такива ситуации. И по най-здравословният начин да я караш,като ума ти е пълен с песимистични мисли...няма да са наред нещата. Я си сипи една чаша винце довечера и се отдай на любов и романтика, пък да видим...  Hug 1dating

# 57
  • София
  • Мнения: 11 767
Аз много искам да спазвам традиции, и ако беше момиче щеше да е на свекървата, Мариета, въпреки че аз съм Мария. Свекъра е златен човек, много го обичам, мислих много но не мога да си причиня това име на детето просто не става, той е на същото мнение.. Казва се Ампе, мислех да е и Харилампий, но ще му викат Хари, а аз мразя чуждите имена, той и за това се казва Ампе баща му не е искал по комунизма да му викат Хари, много е западно. Шегуваме се със всички че ще се казва Василампи, на баща ми Васил и на свекъра Ампе  Joy, колко много хора се вързаха не е истина. За това сме се спряли на Калоян и Йоан, на ММ,( неговото е всъщност значението на първото : хубав Иван) въпреки че Калоян е все по-често срещано на мен много ми харесва. Фамилията ни е гръцка, а името е също гръцко. Абе просто си пасва Simple Smile а и за мое щастие на Калоян не може никакво умалително почти да се измисли  Laughing много мразя умалителните  Rolling Eyes

Съни виж анкетката май всички ще пием по Коледа ще има много пийнали бременни Априлки  Joy

# 58
  • Мнения: 320
Момичета, запис и от мен - разкошна е новата тема, пък и с моето заглавие  Embarassed Simple Smile Напоследък не успявам да ви чета много, но ще се опитам да наваксам.

Ние вече знаем пола - ще си имаме МЪЖ Simple Smile Сега на 13.12 сме на 2-ра ФМ и нямам търпение Simple Smile
Относно имената - и аз не разбирам "сръдливите" роднини, но има всякакви хора. Иначе съм "за" кръщаването на някой роднина, но само ако човека е стойностен и наистина би бил добър пример в живота на детето.

Весел празник на всички настоящи студенти и тези от "запаса" Simple Smile   bouquet

# 59
  • Мнения: 267
 Шльоки какво съвпадение с имената, баба ми се казваше така, а аз като теб с малката разлика, че аз съм кръстена на нея  Wink
Аз съм на мнение, че и една буква е достатъчна за да го кръстиш на някой. При мен сиутуацията е такава, че с таткото сме решили да я кръстим на майка му с нейната първа буква но няма никаква реакция от нейна страна. Мен лично това малко ме обижда, защото това е голям жест, а още повече и първо дете.

Съни извини ме за това, което ще ти кажа, но аз ако ти бях мъж щях най-редовно да те усвяствам с по някой шамар - бременна си осъзнай се, сега трябва да мислиш положително, защото иначе вредиш на бебето си, а то сега е по-важно от теб.

Общи условия

Активация на акаунт