Отговори
# 75
  • Мнения: 207
Вземи пусни една анкета: бихте ли създали семейство или трайна връзка с мъж, който има или в миналото е имал връзка с друг мъж? И да е адресирана до жените.

Ще ти се изясни Wink



Ако някой е толкова обсебен със себе си, че да държи човекът, с който влиза във връзка да не е бил преди в трайна такава, наистина не бих казал, че мнението им ме интересува, просто понеже моето е коренно различно. Анкетата би ми дала една статистика, която не ме засяга изобщо, интересно ми е не колко жени мислят така, а защо?

# 76
  • Мнения: X
Удобно пропускаш частта "с друг мъж" Laughing
Нищо, предупреден си Peace

# 77
  • Мнения: 21 695
 

Ако някой е толкова обсебен със себе си, че да държи човекът, с който влиза във връзка да не е бил преди в трайна такава, наистина не бих казал, че мнението им ме интересува, просто понеже моето е коренно различно. Анкетата би ми дала една статистика, която не ме засяга изобщо, интересно ми е не колко жени мислят така, а защо?

 Интересува те защо повечето жени не биха искали да имат семейство или трайна  връзка с бисексуален мъж ли?
 Задръстени са сигурно, затова.

# 78
  • Мнения: 1 213


Ако някой е толкова обсебен със себе си, че да държи човекът, с който влиза във връзка да не е бил преди в трайна такава, наистина не бих казал, че мнението им ме интересува, просто понеже моето е коренно различно. Анкетата би ми дала една статистика, която не ме засяга изобщо, интересно ми е не колко жени мислят така, а защо?
Няма нищо лошо в предходните трайни връзки-мъж с жена ,но проблема идва ,ако тези обвързаности са били мъж-мъж.
Сигурно и аз съм задръстена...

# 79
  • Мнения: 682
Няма нищо лошо в предходните трайни връзки-мъж с жена ,но проблема идва ,ако тези обвързаности са били мъж-мъж.
Сигурно и аз съм задръстена...

Момчето обаче не питаше кой споделя това мнение, а защо го споделя. Освен ако последното изречение не е написано като отговор на въпроса защо.

# 80
  • Мнения: X
Има ли значение защо, след като ще трябва да избира жени не между 90% "задръстени", а между 10% "широко скроени"?
А на въпросът "защо" повечето жени имат нещо против хомо- и бисексуалните интереси на партньора, отговорът е прост и примитивен: чиста биология. Е, разбира се, има доста съвременни течения, които се опитват да ритат срещу ръжена (т. е. природата), но това не променя нещата.
И друго: статистиката е изрична - такива "отворени" връзки нямат много шанс да просъществуват дълго. Проблемът е, че непоносимостта се простира не само върху настоящите, но и върху миналите такива опити със същия пол, като отхвърлянето (не че е справедливо, но е факт) е много по-изявено по отношение на мъжете-любопитковци.

# 81
  • Мнения: 682
Има ли значение защо, след като ще трябва да избира жени не между 90% "задръстени", а между 10% "широко скроени"?
А на въпросът "защо" повечето жени имат нещо против хомо- и бисексуалните интереси на партньора, отговорът е прост и примитивен: чиста биология. Е, разбира се, има доста съвременни течения, които се опитват да ритат срещу ръжена (т. е. природата), но това не променя нещата.
И друго: статистиката е изрична - такива "отворени" връзки нямат много шанс да просъществуват дълго. Проблемът е, че непоносимостта се простира не само върху настоящите, но и върху миналите такива опити със същия пол, като отхвърлянето (не че е справедливо, но е факт) е много по-изявено по отношение на мъжете-любопитковци.

Хм, аз бих предложила друга теория - при бисексуален партньор една жена може да има опасения, че не може да предложи всичко, от което партньорът й има нужда. И съответно се притеснява, че той ще го потърси навън с друг мъж. То и друга жена може да си потърси партньорът й, но там конкурирането е някак по-равностойно (жена с жена).

Впрочем мои наблюдения са, че мъжете имат много по-малко притеснения по същия казус (жена, която е имала връзка с жена).

# 82
  • Мнения: 21 695
  Не им пука даже.

  Но при жените е обратното. Защо... трудно ми е да кажа защо. Вероятно става дума за отвращение на такова дълбоко психологическо ниво, че не мога да дам и разумно обяснение.
 За себе си говоря, да не се взема като представително мнение на всички , дето не щат любопитковци. Те може да имат други причини.
 
 Но ми се струва ,че страхът от мъжка конкуренция плюс женската за сърцето на любимия не ще да е най-важната.

# 83
  • Мнения: 1 213
  Защо... трудно ми е да кажа защо. Вероятно става дума за отвращение на такова дълбоко психологическо ниво, че не мога да дам и разумно обяснение.
 За себе си говоря...
 
И за мене... Grinning

# 84
  • Мнения: 207
Има ли значение защо, след като ще трябва да избира жени не между 90% "задръстени", а между 10% "широко скроени"?
А на въпросът "защо" повечето жени имат нещо против хомо- и бисексуалните интереси на партньора, отговорът е прост и примитивен: чиста биология. Е, разбира се, има доста съвременни течения, които се опитват да ритат срещу ръжена (т. е. природата), но това не променя нещата.
И друго: статистиката е изрична - такива "отворени" връзки нямат много шанс да просъществуват дълго. Проблемът е, че непоносимостта се простира не само върху настоящите, но и върху миналите такива опити със същия пол, като отхвърлянето (не че е справедливо, но е факт) е много по-изявено по отношение на мъжете-любопитковци.



Кое точно намирате за ритане срещу ръжена? Надявам се не говорите за хомо/би/пансексуалността. Иначе аз се ограничавам предостатъчно, бивайки сапиосексуален, 10% "широко скроени" си е много добре, проблема идва в 3те процента "задълбочени и стойностни".

Иначе не мога да кажа, че намерих обяснение, което да намирам за адекватно - ако някой се чувства отвратен от хомосексуалността, аз се чувствам отвратен от него, в предположението на Девора има логика, но това важи за всяка връзка. Не разбрах какво толкова в биологията пречи, така че бих искал това мнение да ми се разясни...

# 85
  • Мнения: 1 136
Vortex2509,каква е причината алтруистично да отдаваш времето си на жени от друго поколение , а не да го прекарваш с твои връстници?
2. Общуваш ли с твоите връстници повече , отколкото с нас? / предлагаш съвети на базата : активно общуване с връстници/.
3. Защо компанията на16-годишно момче е от  21-годишни
момичета ?

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 14:08 от axel_chiara2430

# 86
  • Мнения: 682
 Не им пука даже.

  Но при жените е обратното. Защо... трудно ми е да кажа защо. Вероятно става дума за отвращение на такова дълбоко психологическо ниво, че не мога да дам и разумно обяснение.
 За себе си говоря, да не се взема като представително мнение на всички , дето не щат любопитковци. Те може да имат други причини.
 
 Но ми се струва ,че страхът от мъжка конкуренция плюс женската за сърцето на любимия не ще да е най-важната.

Със сигурност има много вариации на въпроса защо. Отчитам като моя грешка да търся винаги логично обяснение, но ето още едно вероятно Simple Smile

 Male sexuality, on the other hand, is understood as unidirectional. Once young men realize they are gay, they become A Gay Person. We don’t hear about gay men discovering an interest in women later in life, and we rarely believe men when they say they are bisexual—the common, if erroneous, wisdom is that any man who says he is bi is really just gay and hasn’t admitted it yet.

The result of all this is that men are not allowed “complex” sexualities; once the presumption of straightness has been shattered, a dude is automatically gay.

http://www.slate.com/blogs/outward/2014/01/30/what_is_homophobia … omosexuality.html

# 87
  • Мнения: 21 695


Иначе не мога да кажа, че намерих обяснение, което да намирам за адекватно - ако някой се чувства отвратен от хомосексуалността, аз се чувствам отвратен от него, в предположението на Девора има логика, но това важи за всяка връзка. Не разбрах какво толкова в биологията пречи, така че бих искал това мнение да ми се разясни...

   Нали правиш разлика между отношение към хомосексуалността и избор на сексуален партньор? Второто се подчинява преди всичко на привличане, така че не е нужно да бъде политически коректно.

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 15:53 от Iris04

# 88
  • Мнения: 207


Иначе не мога да кажа, че намерих обяснение, което да намирам за адекватно - ако някой се чувства отвратен от хомосексуалността, аз се чувствам отвратен от него, в предположението на Девора има логика, но това важи за всяка връзка. Не разбрах какво толкова в биологията пречи, така че бих искал това мнение да ми се разясни...

   Нали правиш разлика между отношение към хомосексуалността и избор на сексуален партньор? Второто се подчинява преди всичко на привличане, така че не е нужно да бъде политически коректно.


Естествено. Но нехаресването на някой заради сексуалната му ориентация е проява на хомофобия. Иначе се предполага, че секундата, в която разберем, че конкретната личност има несъвместима сексуална ориентация с нашата, всякакви надежди за връзка от романтичен характер изчезват.

# 89
  • Мнения: 682
Но нехаресването на някой заради сексуалната му ориентация е проява на хомофобия.

Да, бе, да.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт