Скритите опасности на общуването с мобилни оператори

  • 9 765
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 837
Очевидно е, че нямапъкдакажа няма дете и няма никакъв опит с реални ситуации с деца.
Излишно е да й обяснявате.

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 17:52 от Ана2

# 76
  • Мнения: 9 487
Не само,че няма ами изпитва панически ужас,че може да и се падне късмет от новогодишната баница "бебе". За това разнася кандидат-свекито си из клюкарника,заедно с нейното гадже Пържолан (справка:двете теми в Клю-то). Иначе дава съвети на майки, обаче орева орталъка как можело да и сложат късметче в баницата "бебе"!

# 77
  • София
  • Мнения: 4 549
Провокирана от последните 3-4 страници реших да проверя дали от моя апарат могат да се ограничават по някакъв начин обажданията. Иде реч за смартфон на редовна цена около 140 лв., но купен на промоция за 1 лв. Mr. Green Толкова по въпроса за скъпите апарати.
Та, това, което открих е, че могат да се ограничат всички входящи, всички изходящи повиквания, отделно има и няколко допълнителни ограничения при роуминг. За сега не откривам възможност за ограничаване на отделни номера само. Което съвсем не означава, че няма такава опция, а аз просто не я намирам. Все пак по съм склонна да мисля, че няма - прерових май всички опции.
Аз лично обаче не бих дала смартфон на малко дете, а апаратите без ОС едва ли имат и тези възможности за ограничаване на повикванията.
Може би най-добрия вариант са някакви детски програми. Имаше в зората на GSM комуникациите  едни апарати с няколко бутончета само и ограничена възможност за въвеждане на номера, към които да има повиквания.
Но каквото и да си говорим тук всичко опира до добрата воля на операторите да ни информират за разните "екстри" и да предлагат подходящи програми.

# 78
  • Мнения: 18 618
mlv, има приложения за смартфони, които могат да ограничават отделни номера, както и опция за ограничаване на смс-и от определени номера.

Аз с един нов номер (не си спомням вече Лууп или Боб) получавах какви ли не обаждания - то не търсиха Писанчо, то не бяха смс-и за просрочени задължения, какво ли не. В банката ми обясниха, че трябва на място да удостоверя, че съм различен човек от длъжника, за да махнат номера за контакт.

# 79
  • Мнения: 1 213
Не само,че няма ами изпитва панически ужас,че може да и се падне късмет от новогодишната баница "бебе". За това разнася кандидат-свекито си из клюкарника,заедно с нейното гадже Пържолан (справка:двете теми в Клю-то). Иначе дава съвети на майки, обаче орева орталъка как можело да и сложат късметче в баницата "бебе"!

 hahaha

Общи условия

Активация на акаунт