Кондез и мухал

  • 6 950
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Тези дни много четох за тези въздушни клапи и за ел.влагоабсорбатор .Просто и аз като я видя тази влага и мухъл лощо ми става,а и с малко дете как да проветряваме постоянно.

# 16
  • Мнения: 7 779
Моля,ако има някой ,който е бил с подобен проблем като нашия и ако е намерил решение,да сподели какво е било то? Благодаря Simple Smile
има специална тема за влагоуловителите. там почти всичките потребители са с този проблем. разгледай я и ще видиш някой решения.   bouquet

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ще разгледам и аз темата - при нас вече 4-та година няма решение на проблема с мухъла и конденза - сутрин бършем прозорците, има локви вода върху первазите; и влагоуловител пускаме, и с конвекторни радиатори, закачени на стените се топлим, и няма спасение - мухъл и плесен по стените, гардеробите, шкафовете - тези, които са опрени на външни стени ooooh! Някои съветват да направим външна изолация, други - вътрешна....не знам вече, площта не е малка и не знам кое ще е най-доброто решение Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 6 142
Някой има ли от този вид вентилационни клапи? Дали вършат работа и дари не охлаждат много помещението?

# 19
  • Мнения: 7 779
интересно хрумване вместо да се дупчи дограмата.
не мисля ,че ще се охлади помещението.

# 20
  • Мнения: 8 547
Имаме и такива, но пак има мухъл

# 21
  • Мнения: 5 983
Някой има ли от този вид вентилационни клапи? Дали вършат работа и дари не охлаждат много помещението?

Имам подобно-на аереко. Вече на няколко места пиша-няма никаква полза от него,ако няма вентилация. Т.е. някъде в другия клай на помещението трябва да има или вентилационен отвор/поне/ или принудително вентилиране чрез аспиратор,например.Защото за да влезе свеж въздух,отнякъде трябва да излезе "отработеният".

# 22
  • Мнения: 29 854
Чувала съм, че външната изолация е решението. Вътрешната не става, понеже термомостът остава вътре в помещението и се появява влага и мухъл.

# 23
  • Мнения: 8 547
Чувала съм, че външната изолация е решението. Вътрешната не става, понеже термомостът остава вътре в помещението и се появява влага и мухъл.
И външна изолация показаното по горе на снимката го имаме и пак се появи

# 24
  • Мнения: 29 854
Да не би да не е изсъхнала добре мазилката в стаите?!? Тогава също става мухъл и няма спасение, освен хубаво проветряване и съхнене лятото.....

# 25
  • Мнения: 8 547
Да не би да не е изсъхнала добре мазилката в стаите?!? Тогава също става мухъл и няма спасение, освен хубаво проветряване и съхнене лятото.....
О ние три години го обзавеждахме след като го измазахме,та е изсъхнала чудесно.
Просто се образува конденз и съсипва всичко

# 26
  • Мнения: 7 779
чел съм ,че при ново строителство стените изсъхвали напълно за около 2 год.  и то при положение ,че няма наслагване на нова влага. а ако се живее в това ново жилище немислимо е да не се добавя нова влага.
за клапите аереко също е написано ,че да има ефект от тях трябва да са минимум 2 бр в една стая. друг вариант е както сте го посочили - с отдушник и аспиратор.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 750
 По съвет на приятелка ,монтирах вентилационна решетка на комина и се спасих от мухъла.

# 28
  • Мнения: 5 983

за клапите аереко също е написано ,че да има ефект от тях трябва да са минимум 2 бр в една стая.

И 5 да са,не вършат работа,ако няма  естествена или изкуствена вентилация. Те само вкарват въздух,а не изкарват.

# 29
  • Мнения: 285
И ние борим мухъла. Мислим да опитаме с акрилна термобоя, чудя се коя марка - термошийлд, термомакс или неотерм? Някой има ли опит с някоя от тях, гледам че последната е доста по евтина...но дали върши работа?

Общи условия

Активация на акаунт