Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други мезенца

  • 141 117
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36 120
Поради изключително големия брой злоупотреби с форума и развиване на нерегламентирана търговска и посредническа дейност, прикрити зад пускане на "общи" поръчки, от днес са забранени всякакви теми и публикации, призоваващи и предлагащи пускане на обща поръчка.
Форумът е създаден с цел обмяна на опит, информация и въпроси, свързани с пазаруването от чуждестранни сайтове, обсъждане на условията за поръчка, артикули и т.н., а не за организиране на нелегален внос и развиване на нерегламентирана дейност.

Наясно сме, че с тази санкция ще бъдат засегнати и коректни потребители, за което се извиняваме.
За съжаление за това могат да благодарят само и единствено на група хора, които са решили, че форумът е място, в което могат да си набират клиенти и да работят нерегламентирано и необезпокоявано!

Всяко новопубликувано мнение с предложение за обща поръчка от тук нататък ще бъде премахвано, а при повторен опит, достъпът на потребителя ще бъде ограничен.

# 61
  • Мнения: 2 152

bubanka, благодаря за намесата.
Ако знаех (не е извинение), щях изрично да предупредя за тези постове, а аз без да искам ги насърчих... и подбутнах, тъй да се каже.
Затова е достатъчно изтриването на постовете  #2gunfire

# 62
  • Мнения: 36 120
Батето, знам, че става дума за спестяването на няколко лева на всеки потребител, а не за търговска дейност с цел печалба. Но правилата са правила и при желание ще намерите друг начин за комуникация.  Wink

# 63
  • Мнения: 2 152
Така си е - момичетата са прави да търсят вариант да спестят някой лев...
И не можем да се сърдим, а правилата са си за спазване - затова са правила.
Поне по последните 35 год. все за това се боря

# 64
  • София
  • Мнения: 13 226
Скрит текст:


да ви подгрея още малко  Joy

Добре, как мариноваш такова голямо парче? В смисъл да се овкуси в дълбочина.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 5 694
Мдааа, удавени в лиги, съвсем забравихме за правилата hahaha Ама те са за всички,така че извини ни Бубс Hug
Аз сама или не, ще си поръчам шунковара, че нощес сънувах вече че ям домашно мезенце Joy
И Бате, в твоята публикация си написал, че ирландския шунковар се ползва без торбички, а точно при него гледах снимките и изричното указание да е месото в плик. Както и че се слага различна сол butcher/curing, а не готварска newsm78

# 66
  • Мнения: 2 152
Отговарям бързо - мариноването на голямото парче месо  става или чрез инджектиране на марината вътре в него или като го надупчиш на много места.
Ще го покажа отделно.

За торбичката в този ирландския AV го видях и аз - но ми се струва, че е за да се вади по-лесно. Иначе е затворен и няма опасност да изтече, но кой знае ....

# 67
  • София
  • Мнения: 13 226
Отговарям бързо - мариноването на голямото парче месо  става или чрез инджектиране на марината вътре в него или като го надупчиш на много места.
Ще го покажа отделно.
Мерси! Ще чакам да покажеш. Wink

# 68
  • Мнения: 36 120
Помолих да се въздържате. Да не говорим, че някои може да не са чели това правило преди тази сутрин, но други знаят чудесно за какво става дума, защото не за първи път сме в подобна ситуация. Най-малко от тях очаквам да го нарушават отново и то след предупреждение.

# 69
  • Мнения: 51
Хм.... не знам дали някой обърна внимание, но от днес в сайта за шунковара , безплатна доставка за България вече няма.... странно защо....

 newsm78 newsm78

# 70
  • Мнения: 36 120
погледнали са статистиките за посещаемост

# 71
  • Мнения: 2 152
погледнали са статистиките за посещаемост

Бубанка, какво пак се е случило? Всъщност, предполагам ... ех тези момичета   bouquet

Споко, ако имате търпение няколко дни ще Ви предложа един разкошен вариант - работя по въпроса.
Струва ми се, че ще бъдете приятно изненадани, ако се случи замисленото...

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 16:52 от Батето

# 72
  • Мнения: 36 120
Хм.... не знам дали някой обърна внимание, но от днес в сайта за шунковара , безплатна доставка за България вече няма.... странно защо....

 newsm78 newsm78

погледнали са статистиките за посещаемост

на това отговорих  Wink
кликовете, които идват от бг-мамма

предлагам да приключим темата за общите поръчки
аз ще ви чета тихо, защото тази джаджа заинтригува и мен Simple Smile

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Публично се извинявам. Hug

Къде прочете, че са махнали за БГ безплатната доставка? Не виждам такова нещо, сега пробвах да сложа в кошницата няколко неща и доставката е 0.

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 17:49 от Джемма

# 74
  • Мнения: 51
Публично се извинявам. Hug

Къде прочете, че са махнали за БГ безплатната доставка?


ето тук

https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm

Общи условия

Активация на акаунт