Какво правят жените в менопаузата, когато... 3

  • 96 276
  • 785
  •   1
Отговори
# 750
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
  33uu Които си харесаме, не знам.

# 751
  • гр. София
  • Мнения: 4 791
  33uu Които си харесаме, не знам.

E, хубава работа.....Ама аз сериозно питам.

# 752
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Стига де, шегичка. Hug
Не знам, наистина. Peace

# 753
  • гр. София
  • Мнения: 4 791
Стига де, шегичка. Hug
Не знам, наистина. Peace

 Laughing  Hug

# 754
  • Мнения: 895
Здравейте,май е време и аз да се запиша тук вече.Наближава да  навърша 52 год.До предния месец с редовен цикъл на 28 дни.Този месец ми закъснява за първи път.Някой ако може да сподели опит как започва менопаузата,знам че при всеки и различно,но все пак ще съм благодарна на вашите мнения и съвети.Връщам се да чета назад.Прекрасен ден ви пожелавам. Hug

Благородно ти завидях. На 52 и с редовен цикъл. Аз съм на 40 и започна да ми идва през 20 дни.

# 755
  • Мнения: 26
 y_em,на 40 и аз бях с нередовен цикъл,стана редовен след операция на щитовидната жлеза преди 5 години.Пристигна с 4 дни закъснение,тъкмо ми стана мъчно че ще ме остави вече : Grinning
 Някой питаше за ендокринолог,мога да препоръчам такъв,но във Велико Търново -д-р Мичорова,лично проверена  от мен.За Пловдив приятелка беше доволна от д-р Нончев.За ТСХ казват че за моята възраст трябва да е под 2.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 10:59 от Chambertina

# 756
  • Мнения: 20 206
Благородно ти завидях. На 52 и с редовен цикъл. .
И аз   Sunglasses

Относно цикъла и изследването на хормони, на моя приятелка също и закъснява в последните една две години, идва и ту на 2 месеца, ту на 40 дни и реши да си пусне хормони за изследване. Гинеколожката и е казала, да ги пусне между 3-5 ден след като и дойде, сега чака да и дойде.

# 757
  • Мнения: 2 822
Момичета, някой може ли да прецени с тези хормони и двумесечно отсъствие на цикъл, на възраст 44 години, може ли да се говори за менопауза?

TSH 3.37 mU/l 0.35 - 5.00
Prolactin 529.81 mlU/l М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)
LH 12.96 IU/l М(1.0-5.Sunglasses Ж(фол 1.9-8.0; ов.11.3-59.0; лут 0.8-10
FSH 5.89 IU/l М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; ов3.9-13.3; лут 0.6-10
Estradiol 0.224 nmol/l М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
Testosteron 0.832 nmol/l M(6.8 -39.00) Ж(0.18 -2.55)
Progesteron 1.47 nmol/l М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.Sunglasses


Най-добре ще отговори акушер-гинеколога, който предполагам е назначил тези изследвания.

# 758
  • Мнения: 390
Така е, явно такава информация не може да се набави от интернет, че пък и да се вържат помежду си нещата, мислех си, че ако някой е правил подобни изследвания, може да има идея, а аз със сигурност ще ги занеса и на гинеколога.

# 759
  • SF
  • Мнения: 21 407
Благородно ти завидях. На 52 и с редовен цикъл. Аз съм на 40 и започна да ми идва през 20 дни.

И какво от това? Каква е връзката? И моят е такъс, но след 22-25 г. някъде.
Гинеколожката ми знае, но никога не ми говори нищо за тези неща. Ако я питам, казва, че пти някои жени е така. Може да го оправи с хормони, ама не обичала да дава хормони ей така. Тя е добър лекар, но не говори много и гледа строго.
Затова, обясни ми ти, моля те.

# 760
  • Мнения: 54 684
Връзката, Есме, е че като започне да ти се скъсява цикъла, евентуално може да започва перименопауза.

# 761
  • Мнения: 895
Връзката, Есме, е че като започне да ти се скъсява цикъла, евентуално може да започва перименопауза.


Точно. Ако си била с цикъл 26-28 дни и започне лека полека да е през 20-23 дни че и по-малко, значи след някоя и друга година спира. А не е много добре да си в менопауза на 40-45г и да те почва остеопороза, вълни и прочие екстри. Затова толкова драпаме със зъби, нокти ( и хормони) да го удължим. Впрочем аз се отказах от прогестероновия крем, май ще си кютам така.

# 762
  • Мнения: 20 206
Връзката, Есме, е че като започне да ти се скъсява цикъла, евентуално може да започва перименопауза.

Мен ме дразни, че докато ми свърши мине поне седмица, после една седмица-10 дена чисти, и вземе да ми дойде отново... постоянно с превръзки  Confused

# 763
  • SF
  • Мнения: 21 407
Оххххххххххх.... Аз си мислех, че се удължава значително цикълът преди настъпването на менопаузата. Едва ли не спира с някакво разреждане (примерно 10 пъти в годината, 8, 3..... и така до финала му).

# 764
  • София
  • Мнения: 736
Аз отсъствах дълго ог дискусиите, че компа беше на ремонт.

Temir,  мисля, че ти липсват последните реферетнни стойности за менопауза. обикновено са за мъже, и жени: фолекулярна, овулаторна, лутеална и менопаузална фаза.При теб не са посочили последната и затова не може да се прецени от лаици.

В подобно ситуация съм, липсва ми от 2м, не идва и при прогестеронов крем. Гледаха ме на видеозон и няма фоликули, вероятно става дума за навлизане в менопауза. Мериха ми и маточната лигавица, ако не влизам в менопауза била с нормални размери,но е твърде  голяма ако влизам.
Назначиха ми LH,FSH, естроген, прогестерон(заради аденома на хипофизата). Не пуснах АМХ и инхибин Б , още преди 3 години индикираха изчерпан яйчников резерв. Ами аз съм благодарна на съдбата, 15 год изкарах с 1 яйчник без да пропуска и работи неуморно за два. Поуморил се е милият. Сега чакам резултатите и след седмица ще имам някакво становище.

Общи условия

Активация на акаунт