ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема №19

  • 89 835
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 75
Аз си спомням, че ти беше изписан сеталофт. Това е лекарство, което е позволено дори за бременни и има доста по-слаби странични ефекти, но явно си решила по-хард вариант като сероксат.
не зоолофт пия и ксанакс

# 751
  • Мнения: 75
при мен много хора ми се бъркат единия ми казва не си за АД другия от стомаха и сега имам и спастичен бронхит

# 752
  • Мнения: 5 459
 Shocked е нали беше сеталофт......золофтът е от същата група и също е с активна съставка сертралин, но ти каза, че са ти изписали сеталофт  ooooh!

# 753
  • Мнения: 75
те са едни и същи

# 754
  • Мнения: 5 459
Не не са едни и същи, ако бяха едни и същи, аз нямаше да пия стимулотон, а щях да пия золофт, или сеталофт. Това, че активната съставка е една и съща, не означава, че помощните вещества не влияят. Аз се чувствах много зле от золофта, затова ми го смениха със стимулотон. Ако са ти изписали сеталофт, а ти си си взела золофт  ooooh! ......както и да е, ти си знаеш.

# 755
  • Мнения: 789
Анастасова,

Аз съм сменила сигурно над 10 лекарства. Дори до ден днешенне съм открила моето хапче-чудо, но има такива които се доближават.

Това което искам да кажа е,че винаги когато се почва ново лекарство имаш 3 седмици ЗОР и АД. Просто няма как. И ти не си единствената, много сме. Знам,че на моменти не се живее, знам много добре какво е. Идва ти да се откажеш от всичко и просто искаш да легнеш и да умреш, точка.

Но ако издържиш този период, аз ти гарантирам,че ако лекарството ти е подходящо, ще се чувстваш след точно месец много, много по-добре. Дори ще се чудиш на мислите които са ти минали през главата.

Идеята да се почват и спират АД по 2-3 пъти в месеца е убийствена. Така може наистина да има много сериозни последствия.

Аз те съветвам още веднъж, понеже искаш помощ, да си пиеш лекарството точно както ти е предписано, в тази доза и това лекарство и да не си правиш експерименти,защото виновната в случая си си ти самата и твоя избор. Може лекаря да ти е перфектен, ако ти не спазваш указанията, просто нищо не правиш и така никога няма да се оправиш!

# 756
  • Мнения: 75
ами не знам просто ще пробвам на един му деиства по един начин на др не днеска ми е първи ден защо ме карате да се чувствам виновна нали този фором е да си помагаме не се засягаите не искам да обидя  никои просто съм много оплашена

# 757
  • Мнения: 789
Спокойно, няма за какво да си уплашена, всичко ще мине. Караме ти се защото ни пука и искаме да ти помогнем да си добре, но трябва и ти сама да си помогнеш и да си пиеш чинно лекарствата както са предписани.

Не се отчайвай, първия ден е нищо, ще видиш как лека-полека ще излизаш бавно от дупката. Нормално е в началото да си много по-зле.

Каква ти е схемата за Золофта, как трябва да го пиеш?

# 758
  • Мнения: 75
1 ден 1/2 зоолофт сутрин  на 3 ден и сутрин и вечер по 1/2 и на петия дена  по 1 и сутрин и вечер и   ксанакс по 1/2 3 на ден

# 759
  • Мнения: 109
1 ден 1/2 зоолофт сутрин  на 3 ден и сутрин и вечер по 1/2 и на петия дена  по 1 и сутрин и вечер и   ксанакс по 1/2 3 на ден

 Shocked Половин ксанакс 3 пъти на ден?!!?Кажи поне,че е от 0.5 мг,а не от 2.0 ConfusedМоже би е добре и Золофта да се почне по-щадящо преди да се вземат цели 2 хапчета..Тоест по хапче и половина поне седмица и да видиш как ще се чувстваш... newsm78 Но това го казвам от личен опит по-скоро, тъй че не е стойностен съвет.В крайна сметка лекарят ти е преценил състоянието- ние не те познаваме, не знаем в подробности всичко и т.н. Обикновено на човек му е изписано и на лицето колко зле се чувства.Обаче вместо да се плашиш допълнително и да се чудиш какво да правиш, и според мен е по-добре консултация с още един лекар!

# 760
  • Мнения: 2 860
Атанасова, успех. Гадничко е в началото, ама на 20 ден си пушка, ще скачаш в дискотеките. Тук сума ти народ яде по 20 дена солети защото друго не можеше и повече течности, абе все едно си бременна така му мисли и ще и мине.

# 761
  • Мнения: 789
Ох, не че нещо ама пак гледам как лекарите направо мачкат с АД и подобни и после защо пациентите се чувствали зле.

Това са много деликатни препарати, 100 пъти дискутирахме как трябва баааааааавно да се почват, бааааааааааавно да се спират за да няма мъки...Праскат яко докитата, но аз съм им хванала цаката.

Анастасова, дано наистина Ксанакса е от 0,5 мг защото това си е чисто зомбиране, освен ако не си на 10 гр Ривотрил  Joy

Няма да давам съвети аз как бих пила Золофта за да не те обърквам, действай както ти е казал доктора и стиска зъби, други варианти нямаш.

# 762
  • Мнения: 4 406
Ксанаксът не е ли само от 0.5 и 0.25. На мен ми набутаха от 0.5 да си имам и да не треперя на представяне на доклади на конференции.
Няма да забравя, в началото, като почнах АД ми дадоха първите 10 дни 3 пъти по 1 ривотрил от 0.5.
Та аз трябваше да си взимам отпуск,  че до обяд бях заспала.

Няма ли нова тема? Ще ни затворят!
Ако някой не направи ще направя до 2 часа. Нещо съм  болна и чакам да ми спадне температурата.

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 07:06 от Jerry F

# 763

Общи условия

Активация на акаунт