Частни училища - информативна тема 5

  • 89 695
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 262
Благодарности за новата тема!

# 16
  • Мнения: 66
Храната в СС - я приготвят на място - имат си кухня.

Новата такса ПУК 4700 Е? - сегашната е 4500Е...И първи клас 4900Е, ако сегашната е 4700? (ако правилно съм разбрала , че всички такси са нагоре с плюс 200Е)?  newsm78

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Храната в СС - я приготвят на място - имат си кухня.

Новата такса ПУК 4700 Е? - сегашната е 4500Е...И първи клас 4900Е, ако сегашната е 4700? (ако правилно съм разбрала , че всички такси са нагоре с плюс 200Е)?  newsm78


Първият пост е коригиран, но тази информация е за 2014/2015 г. За 2015/2016 година трябва да сподели някой , който вече се е поинтересувал.

# 18
  • Мнения: 66
ясно, много благодаря

# 19
  • София
  • Мнения: 5 019
ЧОУ Св. Климент Охридски с нов сайт, все още в процес на разработка: http://saintkliment.com/

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
ЧОУ Св. Климент Охридски с нов сайт, все още в процес на разработка: http://saintkliment.com/
Аз точно него съм линкнала в първия пост.  Peace

В ПБ използват кетъринг от кухня Ози(аз съм много доволна от качеството на храната), като всеки ден има месно и постно меню. В Питагор използват някаква неизвестна за мен кухня Българче. За СС не се сещам.
В Питагор и ПБ има зелени и бели училища, в СС няма.

"Българче", поне според дъщеря ми, готвят вкусно. До скоро в тяхната градина вземаха храна от "Българче". В "Света София" имат собствена кухня и готвят на място. Децата ежедневно имат възможност да избират от 2-3 ястия, 2 супи, салатен бар. Както сте казали няма бели и зелени училища. Има 1 седмица летен лагер и една седмица лятно училище. И двете са по желание и се плащат отделно.

# 21
  • София
  • Мнения: 125
А на мен ми прави много лошо впечатление извънкласните дейности да се плащат отделно. Не че е болка за умиране и са голяма сума, но все пак даваш една торба пари на година и после продължаваш да даваш.

# 22
  • Мнения: 8 251
koalkata за съжаление това е така.
Също се дразня от някакви незначителни суми които се събират за помагала.

# 23
  • Софето
  • Мнения: 622
А на мен ми прави много лошо впечатление извънкласните дейности да се плащат отделно. Не че е болка за умиране и са голяма сума, но все пак даваш една торба пари на година и после продължаваш да даваш.

В ПБ ни казаха, че извънкласните са по около 20лв на час (или аз нещо бъркам това да е за месец), аз ще пускам две деца в 1 клас. Ако те посещават по 3 пъти в седмицата извънкласни дейности, това на месец ми излиза 480лв. Униформите 500лв на дете.

За Светлина:
Такса 4050 евро, може да се плаща всеки месец.
Такса 3960 на две вноски
Такса 3930 еднократно.
Еднократна регистрационна такса за подобрения на базата в размер на 200 Е, заплатена с първата вноска.

Хранене: стойността на консумираната от детето храна се включва в месечната такса за обучение, закуска, обяд и следобедна закуска.

Спортове: плуване, йога, тенис на маса, тенис на корт, гимнастика, танци ,бойни изкуства, туризъм, лека атлетика са включени в таксата.
Зимни кънки - два пъти седмично /по желание на родителите/, ски, скаут училище по желание на родителите и заплатени допълнително от тях.

Книги и помагала на български и чужд език, видеокасети, дискети и програмни продукти. Задължителни учебници и учебни тетрадки , включени в таксата за училището.

Допълнителни уч. помагала, сборници и други се заплащат от родителите.

Материали по изкуствата в еднократна такса, се заплащат от родителите. (170 - 200лв на година).

Транспорт , се заплаща извън годишната такса.

Посещения на извънкласни дейности,свързани с възпитанието и обучението на ученика и заплатени от родителите, както и транспорта за тяхното осъществяване: театър, музей, поход и др.

Учебната година започва на 01.09. 20.., свършва на 30.06.20.., юли и август има "лятно училище" (по желание) което се заплаща отделно.






# 24
  • Мнения: X
Малена в ПБ е 10 лв. на посещение. Хареса ми че имат балет, пиано, шах, стъклопис... проблема е че заниманията са след 16,30 ч., а бусовете тръгват в 16,30 ч. Т.е. ако детето ходи на допълнителни занимания ще се налага някой да го прибира.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 682
Да, точно така е, затова и дъщеря ми не ходи на нищо, а си тръгва с бусовете в 16,30 ч., в 17,30 няма кой да я вземе от училище, а транспорт не се предлага след 17,30 ч.

# 26
  • Мнения: 19 303
Таксата в СС за първи клас не е ли 4600евро?

Коалката, ако детето не иска да ходи на нещо или боледува, си спестяваш допълнителните занимания. Така че си има и положителни страни отделното плащане.

# 27
  • Мнения: 847
Както писах в края на предната тема, считам, че таксите за транспорт е редно да са намалени, имайки предвид цената на горивата. Освен ако училищата не се стремят да печелят и от тях...

Иначе това, че Питагор имат транспорт само до околовръстното е проблем. Имате ли представа как се решава този проблем от родителите, които живеят след него? Хрумва ми единствено, ако се кара детето до офис или при баба и дядо н-р...

# 28
  • Мнения: X
Така, моя е грешката. Запомнила съм скъпия транспорт на Питагор и стремглавото им увеличение на цената.
Всъщност за ПУК:

Петър Берон
Обучение - 3 800 евро, като униформите, заниманията(пиано, балет, карате  Thinking, стъклопис...) след 16,30 и зелени и бели училища не са включени в цената. Покриват всички хранения.
Транспорт - 900/950 евро.
Плащане на три вноски - при сключване на договора капаро от 900 евро. до края на май остатък до 1/2 от общото плащане (в зависимост със или без транспорт) и до края на ноември останалата 1/2.

Света София
Обучение и транспорт - 4 500 евро, няма занимания, които да се предлагат срещу допълнително заплащане. Няма униформи. На мен ми казаха, че за малките няма зелени и бели училища. Покриват всички хранения.
Ако не се използва транспорт таксата се намалява с 550 евро.
Плащане - до края на май 1/2 и до края на януари другата 1/2.

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 08:57 от Анонимен

# 29
  • София
  • Мнения: 4 025
Благодарности за темата и от мен!
Много скъп ми се струва този транспорт за всички у-ща. Оправдано ми се струва само ако дестинацията е доста голяма, но пък кой би причинил такъв дълъг маршрут на малко дете.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт