Частни училища - информативна тема 5

  • 89 689
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825

Света София
Обучение и транспорт - 4 500 евро, няма занимания, които да се предлагат срещу допълнително заплащане. Няма униформи. На мен ми казаха, че за малките няма зелени и бели училища. Покриват всички хранения.

Зелени и бели училища няма нито за големите, нито за малките. Летния лагер е разделен на 2 смени - 1 и 2 клас и 3-6 клас. За трета поредна година е на едно и също място.
Таксата покрива всички хранения на ПУК. От първи клас вече нямат сутрешна закуска в училище, а само пловода и следобедна закуски и обяд.

# 31
  • Мнения: 6 302
Оправдано ми се струва само ако дестинацията е доста голяма, но пък кой би причинил такъв дълъг маршрут на малко дете.  Thinking


Как кой? Ами всеки. Местоположението на някои училища е такова, че едва ли и 10% от родителите живеят сравнително наблизо, например СС е в Княжево, това е далеч от всички квартали и посоки на София, Увекинд също. Е, ПБ доколкото знам, е в центъра, така че то пък обратно - е сравнително близо до всички:)

# 32
  • Мнения: 19 303
Старата такса в СС за ПУК беше 4100евро. От 2014/2015 я увеличиха. Според мен е безумно да я увеличават пак за догодина  #Cussing out

Между другото горивата нали паднаха. С какво оправдават другите училища покачването на транспорта?  ooooh!

Подсети ме Kally May:
В СС и ПБ (за ПУК) таксата покрива сутрешна закуска, закуска в 10 ч., обяд и закуска в 15-16 ч. ....В СС и ПБ занятията започват в 8,30. В ПБ сутрешната закуска е след първия час, а в СС е преди него (децата трябва да са в 8 ч. в училище за да закусят).
Това е нещо ново явно. Аз знам, че започват 8:40 от първи клас, а в ПУК в толкова ядат.

Мецане, всичко зависи как е организиран транспортът и откъде минава. Ние живеем на повече от 10 км от училището, но по околовръстното е за 30мин с транспорта и 15-20 с кола. От друга страна има деца от класа, които са по-близо, но са в посока центъра и пътуват по час заради задръстванията по България.

# 33
  • Мнения: X
Старата такса в СС за ПУК беше 4100евро. От 2014/2015 я увеличиха. Според мен е безумно да я увеличават пак за догодина  #Cussing out

Подсети ме Kally May:
В СС и ПБ (за ПУК) таксата покрива сутрешна закуска, закуска в 10 ч., обяд и закуска в 15-16 ч. ....В СС и ПБ занятията започват в 8,30. В ПБ сутрешната закуска е след първия час, а в СС е преди него (децата трябва да са в 8 ч. в училище за да закусят).
Това е нещо ново явно. Аз знам, че започват 8:40 от първи клас, а в ПУК в толкова ядат.


Ако говориш за ПБ, това ми каза Шотева. Снощи си гледахме записките, че са много нещата. Не зная как е било миналата и как е тази година.

Мецане не бих казала, че ПБ е точно център. Да по близо е в сравнение със СС, но пак е проблемно стигането до ПБ. Ние се забихме в ужасно задръстване. После докато намерим правилния подход за входа, че там са едни улички. 

# 34
  • Мнения: 19 303
Извинявай, не съм уточнила. За СС говоря.
Всички пътуват с едни бусове и затова не виждам как пукчетата ще са там в 8ч, за да закусят, освен ако не са решили да го променят от догодина.

# 35
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Може ли някой до потвърди финално таксите за СС за ПУК, 1-4 клас и нагоре? Съвсем се обърках от многото разнообразни коментари Simple Smile

Благодаря!

П.С. Ние тази година кандидатстваме за ПУК.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 682
В СС таксата /с вкл. транспорт/ за 2015/2016 е 4 500, а за първи клас - 4 700 или 4 800 - имам позната, която тези дни беше там на среща, и е запомнила, че около 200-300 евро е по-високо, като после - не беше сигурна дали от 4 клас, цената е по-висока с още малко - около 200 по нейно спомени. Т.е. към 5 000 евро става с транспорта.
Но имайки предвид, че както те, така и другите училища на година си актуализират с около 200 евро таксите нагоре, има значение коя година ще се кандидатства очевидно. Confused
Относно СС - имам познато Пук-че там в момента - към 8 го взимат от вкъщи, до 8,30 трябва да е там, за да закусят, мисля, че към 9 ч. започват занятията за тях.
В ПБ - децата трябва да са там до 8,20, занятията почват в 8,30, имат 1 час обикновено и после закусват /но това е за първи клас, на практика ПУК са по-лежерни и май като се насъберат, тогава отиват на закуска и чак после почват часовете/.
ПП. Да допълня, че и за ПБ таксата за първи клас тази година беше 4 000 евро /без транспорт/, и няма да се учудя, ако за следващата учебна също се повиши - въпреки, че няма основание за това според мен /предвид че не вкл- транспорт/.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 113
Да ви следя и аз  bouquet
Да внеса лека корекция, че в Меридиан униформата е платена. Безплатна е само парадната, ежедневната се поема от родителите.

# 38
  • Мнения: 847
Включвам се след посещение в Образователни технологии днес.
Организация-перфектна. Посещението беше с децата в класната стая на първи клас. Премина с по 10-15мин. урок по английски, български и математика. И трите учителки са млади, което на децата много им хареса. Ползват предимно авторски материали по български и математика /интерактивни/ и собствени помагала, по-малко тези на МОН. Всички уроци са качени и онлайн, така че ако детето  болно и е в състояние, да може да се запознае от вкъщи, както и родителите да са информирани във всеки един момент какво учат децата им. Обратна конкретна информация се получава всяка седмица. Английският е 10 часа. Втори чужд по избор от 5ти клас/руски,испански,немски и френски/. С всяко дете се работи допълнително при нужда. Имат информатика от втори клас. Забавна математика.
Имат много интересен собствен предмет пак от втори клас-личностно развитие. По него се възпитават на отношения, обноски, общуване, етикет, презентиране и т.н. неща, които на мен би ми се искало да се учат във всяко училище.
Държат на задълбочените и трайни познания.
Допълнителните дейности също са включени в цената, която е 3250 евро /ако се платят на куп има 5% отстъпка/. Сертификатната подготовка също, но е по желание и се провежда след края на учебната година.
В началото на годината пускат информация за планирани пътувания, за да могат родителите отдалече да си планират и преценят.
Храненето е 3 пъти на ден. Децата са до 16.00 часа като тогава тръгват бусчетата. От 16 до 18 часа остават с учителя по физическо и спортуват на двора,а при лошо време конструират в Лего-стаята. От 16 до 18 родителите си ги взимат, ако има гладни биват нахранени Simple Smile
Дворът не е нищо особено, но е много голям и просторен. Имат 2 салона по физическо.
Транспортът се плаща в зависимост от отдалечеността.
Класовете са между 12 и 16 деца като се стремят да са по 12.

Изводите за мен-много приятно училище. Нормална база. Балансирани учители. Изключително ориентирани към индивидуалните потребности на всяко дете /това го знам и от странични източници/ и към личността на детето като цяло. Струва ми се много, много подходящ вариант за начално училище, където децата ще се чувстват добре, ще бъдат възпитавани добре и ще бъде стимулирано естественото им любопитство към света.

# 39
  • Мнения: 914
Потвърждавам всичко написано за Образователни технологии. Ще допълня, че учителките много ми харесаха и на мен, а детето е просто очаровано. От вчера ме моли на всеки 5 минути да я запиша в това училище Joy
Нямат предучилищна, направо от първи клас започват. Няма приемни изпити.
Те също имат начално училище от сравнитено скоро.
Не разбрах имат ли униформа. Пропуснах да попитам дали организират някакви занимания в неучебните, но работни дни - ако някой е разбрал - моля да се включи Simple Smile

А единственото ЧУ в Центъра е "Питагор", нали не пропускам нещо? (ПБ определено не го броя за център, все пак София доскоро свърваше доста по-надолу).

# 40
  • Мнения: 847
Пук ще сформират,ако се съберат желаещи,но за сега нямат нагласа за такъв.
До колкото разбрах ще сформират два първи класа минимум,за да могат да се придържат кън 12 човека в клас,което според тях е най-оптималната бройка,за д се обърне внимание,колкото е нужно.
Униформи нямат,което за мен е минус.
Друго хубаво,което казаха,е,че от есента ще имат и учител носител на езика.

Инкс,Артис е малко по-централно. Дори Дорис Тенеди ми се струва по-централно от ПБ.

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 14:54 от Io_io

# 41
  • София
  • Мнения: 533
Привет,
искам да попитам защо навсякъде се говори че св.Георги било много по-скъпо училище на фона другите частни училища в София, а аз като гледам информацията на 1ва страничка разлика няма особена  newsm78 Аз ли пропускам нещо?
Извинявам се ако стего коментирали и преди, но имате ли някакви скорошни отзиви от началното им училище (ПУК, 1кл). Четох в сайта на Данибон, че доста ласкаво се е изказала за тях, дори имало дете, което се е представило доста добре на олимпиада по математика? ДОбре ми звучи. Имат ли лиценз от МОН и каква диплома получават на края на 7кл.
И последен въпрос за това училище - на сайта им изобщо не мога да се ориентирам с адресите - Гугъл мапс ми дава че училището е в Драгалевци, на сайта им пише, че е до Южния Парк, а градината е в Драгалевци? Данибон пише, че имат нова сграда - тя къде е? ПУК-четата им в коя сграда са? Съжалявам за объркващия пост, но много въпросителни имам около това училище.

# 42
  • Мнения: 847
Ще ти отговоря относно нещата, които знам:
сграда е в Лозенец;
нивото на английски е отлично;
Цената, до колко знам, не включва много неща-помагала, допълнителни занимания и т.н.

Дали има някой с дете в четвърти клас в Образователни технологии?

# 43
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще ти отговоря относно нещата, които знам:
сграда е в Лозенец;
нивото на английски е отлично;
Цената, до колко знам, не включва много неща-помагала, допълнителни занимания и т.н.

Сградата им вече не е в Лозенец, а са до болница Токуда, в бившата сграда на Фънки мънки са. Планират следващата учебна година да са в нова сграда, която в момента е на груб строеж пак някъде в района.
Таксата им е висока, по мои спомени около 1,5 пъти средната такса на останалите училища. При тях са разбити таксите - обучение, помагала, допълн. занимания, храна, транспорт и т.н.

# 44
  • Мнения: 19 303
Че къде в сградата на Фънки Мънки има място за цяло училище? Дворчето е супер малко. Стаите са ок, но не са много на брой.

Училището Литъл Степс към детска градина Светлина ли е или Светлина имат друго училище? Някой има ли отзиви за него? Не е коментирано тук много.

Общи условия

Активация на акаунт