В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАЙ ще донесе! - Тема 10

  • 28 632
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 960
Добър ден и от мен!  

Sweety- стискаме палчета! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Аз на кантара скоро няма да се качвам че като съм почнала да ям като свиня както качих последния път 4 кг за 2 седмици сигурно съм вече +8 ама ще си изчакам та чак на 23 ще видя  ooooh! ooooh! Не че ме притеснява това без това после мисля да не свалям всичко че да ми е по лесно и за второто ,ама като си знам организма те сами ще си заминат според мен но ще видим.Ай сега като беба почна да рита по силно въобще не ме притеснява нищо .Вчера цяла вечер си я гледах дори се заиграх и тя ми отговори ,а ММ ми се смя и ми се чуди  newsm78 newsm78 newsm78 как мога да си гледам корема цяла вечер .

# 676
  • Мнения: 304
Здравейте май-чета!!! Hug
Sweety стиснати палчета и от мен Peace

Аз съм в 28 седмица от днес и да ви кажа качвам доста регулярно, нямам резки промени, но се меря два пъти в месеца може би, не всеки ден. Започнах от 47кг при ръст 160.
Последно около прегледа ми на 18.01 бях +9 така, че се връзват по около кило и малко на месец.
Убедена съм, че поне 4 от тях са от яденето ми, не се лишавам от нищо и хапвам доста сладкиши. Пък и спорт не практикувам в момента....лошо!!! Преди все гледах да спазвам режим и като се отпусна качвах 3-4 килца...
Ще гледам да се стегна повече сега в 3 триместър за да не се търкалям накрая  Joy
Много исках да кача не повече от 10-12 кг ама явно няма да ме огрее  hahaha

# 677
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Момичета, не разчитайте на меренето по време на прегледи Naughty
Че на мен само дънките ми тежат 500 грама, като добавим пуловер в по-студените дни и обувки, къде му излиза края... Доверявам се само на моя си кантар - сутрин, на гладно, по възможност след тоалетна.
Всичко друго е с риск от лека депресия Simple Smile

# 678
  • Мнения: 304
Да, Тайга, и аз се меря преди прегледа при АГ винаги сутринта на гладно  Simple Smile
Но после той като си извади кг за дрехите и ботушите разликата е в порядъка на 200-300 грама, което не е фатално  Laughing

# 679
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Викаш - не било от дрехите Laughing

# 680
  • Мнения: 1 344
Хихи Тайга и аз не отдавам толкова голямо значение на дрехите и обувките.Нали всеки път се меря с тях при доки, а яла или не все тая,няма да правим проблем за 200,300 та и 500гр.на фона на качените 13кг. тези грамове са си нищо;))))))))))))))

# 681
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ей, ужасни сте, веднага да попарите всяка крехка надежда на човек Laughing Twisted Evil

# 682
  • Мнения: 960
Aphrodivina честита 28 седмица  Hug Hug Hug Hug
на мене Аг ми маха по 500 грама заради дрехите а сега специално кантар не ми се купува ,не ми е трябвал никога защото не сме имали проблеми с КГ освен че и двамата в къщи искаме да напълнеем особено ММ    Joy Joy Joy че както сега съм по дебела от него в факт  Joy Joy Joy

# 683
  • Мнения: 336
Здравейте форумски  мами! Hug
Ето ме и мен, още една "предателка", която напоследък никаква я няма. От 2 седмици вече не съм на работа но съм се затрупала с какви ли не задачи Sad Не че се оправдавам, признавам, че във фейсбук бях по- активна, но не защото тук ми е омръзнало, просто тези дни  ми беше по- удобно. И тук се застъпвам за казаното от Aphrodivina- просто там е много по- лесно, удобно и синтезирано. А и аз, лично, си го ползвам интензивно, пуснат ми е постоянно и просто няма как да подминавам някои неща там Simple Smile Така, че, момичета, моля ви, не се сърдете, никой не е забравил, нито сменил форума с фейса!
Иска ми се да се включа в темата за киселините, защото при мен положението започна да става  Sick Имам си ги от самото начало и просто бях подготвена какво ме очаква но преди 2 нощи имах чувството, че просто няма да ги преживея! Прави сте, че от основно значение е това, което ядем, но при мен просто се появяват когато си поискат. Та миналият ден, не знам какво ми стана но започнаха много преди да легна- дъвках Стопацид, пих сода, лимонтозу и захар и отделно- поне 5 пъти само сода но ефекта траеше максимум 5 мин. Щом легнах настана някакъв ад, не знам как съм заспала, но цяла нощ се будих давеща се в слюнки, а на сутринта нямах търпение да повърна, уж за да ми поолекне -уфф, извинявайте, че така гнусно зучи! Та това продължи през целия ден, вечерта се повтори, а на следващия, цял ден бях на препечени филии с кисело мляко. Но вечерта като се ядосах... Толкова бях гладна, че се натъпках с едни селски пикантни картофи- доволно люти и още по- мазни.... И докато легна нямах помен от киселини! Със сигурност това не ме е излекувало, но пък щом нещастният ми стомах не реагира, стигам до извода, че не се влияе  толкова от храните... Моят доктор също каза- трябва диета, но аз лично няма да мога 3 месеца да се ограничавам напълно. И покрай този случай прочетох какво ли не по темата, на някои им помага едно- на други- друго, при мен например високата възглавница  е безсилна, а от прясното мляко и ябълката сякаш става по- зле! Най- много държа на содата- знам , че е ужасно вредна-  за мен, но поне за бебчето не е, което е по- важното. Но едва ли ще се откажа от нея, тя ми е единственото спасение!
Ето че отново се впуснах в безкрайни обяснения, дано не съм станала досадна!  Hug Hug Hug от мен!

# 684
  • Мнения: 219
На последния преглед +11 сега в четвъртък ще видим.... Joy
Ох и при мен се почна с тия киселини. ooooh!
Имам един въпрос,който малко кофти ще формулирам???предварително се извинявам,но ще карам направо...
Чувствате ли отдолу отвора си по-голям? Blush Аз имам едно странно чувство,като,че ли съм се разширила. Уф,извинявам се,но не знам как да го обясня... newsm78

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 12:59 от мимка82

# 685
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
Ааа момичета , дрехите не са 500г . 7 години работя с дрехи на килограм и толкова са само дънките . Отделно ботушите още толкова горе-долу ... абе 1 кг стават всичките натурии по нас  Mr. Green , така чее спокойно си изваждайте поне 1 кг при доки .

Иначе аз от доста време не съм се теглила и нямам идея колко съм , но като се видя в огледалото се харесвам . Засега само едно коремче си имам и едно леееко поопуснато дупе , но аз от 2-3 години съм си фитнесманиачка и може и това да е оказало влияние за мазнинките . Колкото и кг да са ... фитнеса после ще помага пак , няма начин  Sunglasses

Ии да се похваля малко , че вие горките само се оплаквате   bouquet .... имаме си вече дървена бяла кошарка (засега на части , но все пак я има ) иии от тази сутрин вече си имам първите ритничета  - уникално преживяване  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 13:29 от Dociii

# 686
  • Мнения: 7
Добър ден и от мен  Simple Smile
+ 4 кг - 26 седмица
Някоя от вас момичета да е от гр.Пловдив и да се  е насочила за раждане при д-р Илия Амалиев

# 687
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен  Hug
Отдавна не бях влизала тук. Ох, да си призная, се озорих докато изчета всичко назад Simple Smile
Следя фейсбук групата и си признавам, че ми е по-удобна и ефективна комуникацията там. Не ме линчувайте, моля Simple Smile Беше ми полезно всичко, което сте коментирали за бебешката козметика. Определено мненията и коментарите ви внесоха яснота в главата ми какво да купувам и какво да правя. Това зверство с осоляването на бебето, не искам дори да го коментирам, но действително чувам, че още се практикува. Има и момичета, които като чуят от свекървите, че така се правело и просто се оставят да издевателстват така над бебетата им. Пази Боже! Ако разбера, че някой е тръгнал да ми осолява бебето, ще го удуша с голи ръце. И, да, тук в Стара Загора имаше случай на починало бебе след къпане с осоляване.

За килограмите, аз съм само +3, но с това не се хваля  Grinning Едва ги качих, а моят доктор на всеки преглед криви устата като му кажа по колко наддавам. Той не ме тегли, аз си се тегля вкъщи всяка сутрин и му казвам на прегледите как съм с килограмите. Според него не е хубаво малкото качване на килограми, така и не може да ми обясни защо точно, а аз като видя укорителната физиономия, и ми призлява. След 3 дни съм на преглед и като му кажа, че за 1 месец съм качила половин килограм, пак ще гледа накриво. Така че, мен пък малкото килограми не ме радват, защото ми се втълпи, че не е нормално  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 344
maichka13,Май нито е хубаво да качваш малко,нито пък много!Моята докторка пък все се мръщи ,че са ми много.И все ми мрънка да не ям за двама!!!!Тя пък хич не обича да се качва прекомерно,твърди ,че най много 15кг за цялата бременност.А аз 13кг.до сега:)))))))Добре,че бях много слаба та положението не е чак плачевно ,но не трябва чак така да им обръщаме внимание и на докторите.Всичко си е до организъм.Важното е бебчовците да си растат пък,ние ще се оправим след това:)

# 689
  • Мнения: 385
23 г. с---6кг +-  500гр.,а като знам с предната бременност какъв слон бях  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт