Имам стоматологичен проблем

  • 137 476
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 68 658
На мен снощи и един преден зъб ми набра леко венеца. Баси. Ще си изгубя здрави зъби заради проблем със зъбоподдъжащия апарат #Cussing out  пуста опустия... след 10 дена ме почват,но не разчитам на чудо Tired

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Падна ми коронката на зъб,лепена преди 9мес.Преди това около 25год.си беше добре,нямала съм проблеми. Замалко да я глътна Sick Дъвчех дъвка,но едва ли е от нея...
От некачествено залепване ли е?
Златна е/на заден зъб  Wink/преди години такива се слагаха. Другата седмица имам час за лепене,но ако пак падне...
Какво друго може да се направи,с друг материал ли да се изгради зъбът?

# 527
  • Мнения: 6 587
Teta, какво ще лекуваш след 10 дни?

Доли, нали знаеш колко години живот дават на една коронкамили мост... Щом е паднала има причина. Най- вероятно нова ще ти е нужна.

# 528
  • Мнения: 68 658
Абе мацки, кви дъвки, пуканки, ядки....тези неща не са за нас, вече Confused Mr. Green Нали се разбрахме, че минаваме на кашообразна рЪна вече Laughing

Бисе, пародонтологично лечение-дълбоко почистване на зъбите. В няколко сеанса се прави. Имам стопяване на горната кост Tired

# 529
  • Мнения: 6 587
А, значи си се спряла на парадонтолог. ЩОм има стопяване на коста си е нужно това дълбоко почистване. А как точно се извършва? Обясниха ли ти? Аз сега се връщам от процедура за почистване на зъбен камък и полиране...Еми , не съм доволна .

# 530
  • Мнения: 68 658
Какво да ти кажа, не съм доволна от обяснението. После питах допълнително тук и къде ли още не.
Доколкото разбрах, различно е от стандартното почистване на зъбен камък, с което сме свикнали. То аз ходя на 6 месеца на стандартно почистване и полиране, ама кел файда-никаква точно. при стандартното ти почистват цялата уста за има-няма 20 минути.
При онова се отделя около час за 5-6 зъба. Нещо такова. Дълбоко и подвенечно, ама подробности не успях да измъкна от пародонтолога. От една потребителка на лични научих доста повече.
Около 6-7 сеанса е, при мен ще са 4 и по-дълги, защото ще пътувам. Но гаранция никой не дава, нали знаеш Rolling Eyes

# 531
  • Мнения: 6 587
ОФ, много не ги обичам тези съболекари , които са пестеливи на обяснения. Не повтарям  при такива.чЛошото е, че в Плевен нямаме кой знае колко специалисти и изборът е ограничен. Да, за 20 минути ми почисти и полира зъбите. Ми, нищо и половина.  И на мен ми се налага дълбоко почистване на зъбен камък , затова те разпитвам. Да, зъболекарите никога не се ангажират да гарантират, само прогнозират. И на фона на цените на стоматологичните услуги, някак си ми остава един горчив привкус , когато ги мързи да говорят.

# 532
  • Мнения: 68 658
После ще ти пиша на лични Peace

# 533
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Тета, около час продължава пародонтологичното  почистване. Може би първоначално ще те извикат повторно за същото след месец, а после се разрежда.
Ако имаш болезнен участък в момента, може да сложат там упойка-от повърхностните, не от проводните. Боцване във венеца до зъба.
Доли, ще ти я залепят пак.
Докато си чакам часа, май всичко ми мина. Но няма връщане назад-рано или късно ще рева.

# 534
  • Мнения: 68 658
Стейси,една позната от варна ми обясни,че на мъж й са отделяли по час само за няколко зъба. Ходил е два пъти седмично,3-4 седмици общо. На мен в софия същото ми казаха.
Пак ми се наду джоба...този път от външна страна към бузата. Не боли. Имам чувството,че проблема бързо напредва и че губя ценно време в чакане Tired

# 535
  • Мнения: 260
Когато отиде последния път - какво ти казаха?

# 536
  • Мнения: 8
Тета, да разбирам ли, че вече си се свързала с  пародонтолог. Ако си спомняш преди известно време беше споделила, че търсиш такъв в София.

# 537
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Как сте?
Мен ме тресат яко нервите по повод предстоящото лечение. Все така съм уж добре и спря всичко да ме боли. Звънях вчера в клиниката да питам кога беше часа за моя мъж, че изгубих бележката. И ме питат аз как съм. Добре съм в момента, ама ще си отида за часа. Нервно ми е, защото започна ли смяната на стария мост, ще вадя нерви на два зъба. Хем ме е яд, хем така мисля, че трябва. Щом веднъж заболя, пак ще заболи.

# 538
  • Мнения: 6 587
Стейси, сега ще сменям мост , който фодини наред беше на живи изпилени зъби. Болки не съм имал ам, на снимката всичко изглежда ОК и сега , когато се налага да го сменям, пак няма да се умъртвяват зъбите. При теб , ако има болка и ще сменяш мост , първо виж дали неможе лечение да се проведе , без да се вади нерв, пък най- лесно е да се,,умори,, зъб...Може и шиечен кариес да има . При моя поясната под коронката имаше болка, свалиха я, и се оказа , че има шиечен кариес. А коронката си беше прилепнала плътно и външно нищо не даваше индикации за проблем.

Аз сега се озъртам за орален хирург да си извадя един корен...

# 539
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Бисе, не знам и аз как да постъпя.
Клоня към вадене на нервите, дори и да няма никакъв кариес отдолу.
Тези два въпросни два зъба, са с огромни пломби и релечения още от детска възраст. Ама на, държат се още живи.
Преди 11 г., когато ги изпилиха за бъдещия мост, първоначално ме боляха. Сложих моста, пък те приболяват още. Наложи се лазерлечение за успокояване. Няколко месеца бяха чувствителни, после отшумя. Още тогава си казах, че дойде ли време за смяна на моста, вече ще ги умъртвя.
От друга страна много ме боли там, когато почистват зъбен камък. Ако ще е така и занапред....ще се гръмна.
Шанс да отложа ваденето на нерви е въобще да отложа смяната на моста. Не знам, тревожно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт