Имам стоматологичен проблем

  • 137 460
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 587
Да, правилно си запомнила. Оплаках се на дамата , че ме боли, но било нормално. Е, как ще е нормално умъртвен зъб да боли в костта и при допир..

Утре ще я посетя, информирах я, че съм направила снимка.  Интересно ми е какво ще каже, въпреки че аз досега не съм видяла лекар да си признае грешка. Недоказуеми са техните грешки. Не , че нещо ще постигна с това, но поне ще я видя какъв човек е . Явно съм изгубила някъде интуицията си за правилните хора, или пък толкова ми се иска да си намеря читав зъболекар, че си затварям очите за някои,,подробности,,...Все на накой трябва да се довери в крайна сметка. Обаче аз удрям все на ,,кухо,, в последно време  Sick

# 556
  • Мнения: 68 658
Аз не вярвам да признае, че е от нея.
А защо тя не ти е направила контролна снимка?

# 557
  • Мнения: 6 587
И аз си мисля, че ще гледа да замаскира нещата. Имам снимка , когато започна лечението и след това не пожела да направим. Да не се облъчвам само. Не обичала да си облъчва пациентите...Виж, колко е загрижена жената...Обаче направих консулт веднага с друг зъболекар и прогнозите са за вадене или сложна хирургична манипулация да се влезе в корена и да се извади материала...Не бих се подложила на второто. утре ще направя допитване И до друг зъболекар.

# 558
  • Мнения: 68 658
А боли ли те в момента още?

# 559
  • Мнения: 6 587
Да,боли ме.  болката е в костта и при допир на зъба...Тъпа болка е, но я има.Явно ще се вади...

# 560
  • Мнения: 68 658
Ужасно е да живееш с болка. Аз покрай моите неволи с джоба, що нурофени съм изпила, стомаха ми се разбърка от тях...

Действай бързо, не отлагай. Пиши утре какво е казал другия... Peace

# 561
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Махнаха ми моста. От упойката чак до към слепоочието ми е безчувствено. И пак усещах болка в обработвания зъб. Добре, че се разсъблякох, че се ля пот. Имам кариеси на шийките.
Утре ще махаме нервите на единия зъб.
Ще карам до есента с временен мост, за да си почине венеца и да има време за някои корекции на долна челюст.

# 562
  • Мнения: 6 587
Съчувствам ти, Стейси! Проводните упойки имат този страничен ефект, но ми е странно защо е имало болка в обработвания зъб? newsm78 не би трябвало да е така при проводната упойка. От зъболекар знам, че е от изключителна важност как ще ти поставят упойката, тоест, къде точно ще те боцнат. При добре поставена упойка , няма никаква чувствителност.
А временния мост не знаех, че толкова дълго може да стои в устата. На моя позната и бяха сложили такъв и тя нямаше търпение да го махне, защото не бяха полирали цимента добре и се получаваше дискомфорт и дразнене.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Ох, Бисе, няколко пъти ме бодаха с упойка. Даже по някое време още прибавиха. Пак се ядваше де-все пак не са ми разпробивали зъба. Правиха подготовка, препарация за вземане на отпечатък и имаше и машинка доста време. Confused
То всъщност утре ще е разпробиването и вадене на нервите.  Shocked
Отпусна ме упойката и започнаха да ме болят.
За временния мост- май не съм била досега дълго време с такъв, но някак не се притеснявам. Мен по принцип ми е допълнително натоварващо да ми слагат-махат такъв мост. Бих предпочела даже да не ползвам такъв за кътници, щом не е съвсем отпред, обаче много са чувствителни тези изпилени зъби и няма как. Пък и наистина ще стане голям периода до постоянния мост, та да не се притеснявам за усмивката
Та още утре ще имам мост.
Тета, докато ми слагаха упойките се сетих да питам за кръвното. Заради адреналина в упойката най-често се повишава.
 

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 18:10 от Стейси Грей

# 564
  • Мнения: 6 587
Вземи Аулин , ако имаш и ако ти понася, Стейси Hug тоест, сложили са ти упойка , за да срежат моста и да пилят зъбки? При вадене на нерва искай да ти сложат вътре в канала упойка задължително, освен другата. Така няма да усетиш толкова болката. При мен така сложи 2-3 пъти в канала упойка , защото усещах боцкането чак в костта. След като я сложи, станах пълен,,дебил,, Laughing аз даже и за зъбен камък си искам мазане. Що трябва да се подлагам на излишни мъчения, когато има начин да се спестят.
Беше споменала, че след упойка не се чувстваш добре.  Сега как си, освен болката в зъбите?

# 565
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Сега ме боли-  хем венеца, бузата и т. н. където са вкарвали инжекцията, хем зъбите. Не е толкова силна болката, но ако е така, като си легна да спя, ще взема нещо болкоуспокояващо.  Hug
Надявам се утре почти нищо да не усетя.
А след десетина дни ще вадим нервите и на другия зъб, по мое желание. Не мога да ги изтърпя повече живи.

# 566
  • Мнения: 68 658
Лошо ми стана само докато чета Tired
Много мъка бре. Стейси,благодаря,че си се сетила за моите терзания bouquet
Мен в бузата не са ме боли. Само у венеца. Аз се стягам за понеделник.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Сякаш взе да се успокоява положението -пийвам със сламка топла вода, да не ги дразня.
А за наранените тъкани от упойката-е точно на това му казвам "все едно те е ритнал кон". Всъщност по някое време се успокояват и болят, ако мърдаш. Ако стоиш като статуя, не дъвчеш, не отваряш-затваряш уста, се търпи.
Ама без упойка пък щях да откача на стола.

Днес, в стремежа си да се изкажа с термини, изръсих някаква глупост пред стоматоложката. hahaha
Та си взех поука да не се изхвърлям, разбрала-недоразбрала.

Аз ви стискам палци, да ви минават успешно и безболезнено леченията!  Hug

Предполагам утре вечер пак ще се пооплача, ама все ще остане зад гърба ни!

# 568
  • Мнения: 6 587
Набрала си енерция , още малко Hug и това ще премине, дано да е по- леко следващия път Hug

Тета, стискам ти палци за понеделник Hug

Аз днес имах час за друг зъболекар за консултация по моя случай. Отивам и що да видя- три дами чакат и всички сме с дублирани часове...Тръгнах си , и си запазих час за друг зъболекар за понеделник.

# 569
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Бисе, дано в понеделник се похвалиш!  Hug
И днес лечението мина. Пак проводна упойка, че и в зъба и не боля. Два часа продължи и през цялото време бях с микроскоп над главата. ТЦ, ТЦ, тц- напреднала е доста стоматологията, откакто ми вадиха последно нерв преди около 20 години. Simple Smile
Възможно е да имам лека болка в лекувания зъб за няколко дни и за всеки случай ми изписаха рецепта с обезболяващи.
След днешната упойка ми е по-добре, отколкото след вчерашната.

Последна редакция: пт, 31 мар 2017, 19:20 от Стейси Грей

Общи условия

Активация на акаунт