За изневярата

  • 106 548
  • 1 610
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Все още се опитвам да простя, но едва ли ще забравя някога. Според мен всеки има право на втори шанс, но случи ли се втори път, значи ще има и 3 и 4.... И тогава определено КРАЙ!

# 46
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Преживях  я- преди   7 години.
Даже  и  да  се  е потворило, не  съм  разбрала.
Не следя, не  ровя  в телефони и  джобове,  не му  подушвам подозрително  дрехите, не го следя  в нета. Сега, ако  намеря нечии  чужди прашки  да се  въргалят из къщата ми,  ще  хвърчат перушини  със  сигурност.

От физическа  изневяра  изобщо  не  ме е страх. Много  важно, че е  онодил  някоя.... Държа  това  да  не  се  случва   в дома  ми  и   задължително  да  ползва   презерватив, за  да  не  сдобия аз  с някоя болест, а  дъщеря  ми- с  неочаквано  братче или  сестриче.
По  гадно е, ако   единият от двойката  има  чувства  към  трети. За мен  точно  това  е   истинска изневяра.
Ужас!Как може толкова ниско самочувствие и заблуда? Явно никога не си имала любовник.  Peace

Историята на авторката ми е обвита в мъгла. И понеже под аватара и пише Мадрид само ще и кажа, че чужбина разделя и събира хора, няма средно положение. Оставам с впечатление, че е зарязана /човека живее с друга/ и се самозаблуждава.Защо  не Го попита просто ще се събират ли? Това неговото си е направо съжителство, не изневяра  ooooh!

# 47
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 993
Момичета, благодарна съм ви за споделеното. Приемам вашият опит без грам критика. Всеки в края на краищата се справя по различен начин и точно това беше целта на тази тема, да споделим как се справихме.
toromanova73 Не съм зарязана. Има подробности, които не съм написала и затова няма смисъл да ме обсъждате мен. Не това е целта на темата вече няколко пъти го споменавам.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 15:39 от Angela61

# 48
  • София
  • Мнения: 209
Недейте да се самозаблуждавате-изневярата е грозно предателство и не би трябвало да бъдя подминавано! Не мога да повярвам, че някоя самоуважаваща себе си жена ще го приеме Stop

# 49
  • Мнения: 64
Имала съм една връзка, в която съм била измамена.
Бях с него общо 7 години, но след изневярата -последните две бяха един малък ад,  в който се събуждах всеки един ден. Бях съкрушена, емоциите варираха в крайности- от яростна омраза, до безкрайна любов... но не успях да простя и се разделихме.
Трябваше ми много време за да се възстановя психически- спасих се с много бачкане, по 12-14-18ч на ден, без спиране -месеци наред. С работата си намирах изход да избягам от съсипания ми личен живот.
Имаше няколко книги, които прочитайки ги в този период ми помогнаха да се отърся по-лесно от всичко. И дойде най-накрая и момента, в който всичко се притъпи и избледня.... 'Времето лекува'-банално, но истина...
Тогава, когато се освободих от тези емоции, намерих баланса в себе си и се почувствах готова да обичам отново -срещнах мъжа ми и разбрах, че има и друга любов, която не причинява болка и несигурност.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Определено който те е предал веднъж,ще те предаде и втори и трети и нти път.Даже може предателството да не е изневяра,а нещо друго-пак ще боли много.

# 51
  • София
  • Мнения: 655
При изневяра, според мен вариантите са три:
1. Прощаваш, забравяш и живеете щастливо.
2. Прощаваш, не успяваш да забравиш, изпадаш в крайности и подозрения и така до разпадане на отношенията.
3. Не успяваш да простиш, постепенно заживяваш свой живот и когато си готова да го напуснеш си тръгваш.
Писала съм и в други теми, че всеки човек е различен и няма универсална рецепта за щастие.

# 52
  • Мнения: 4 290
никакъв случай няма да ми се моли да се върна,защото не е "п...опоклонник",т.е.е прекалено горд за да го направи.:
  такива герои са ми много смешни.

# 53
  • Мнения: 1 949
Не бих изневерила, ако обичам партньора си, просто няма начин.

Любовта е просто период от живота. Наивно е да се смята, че тя не отслабва или чезне, така както младостта или девственият досег с проявленията на света.

# 54
  • Мнения: 46 516
Да. Може и да спреш да обичаш, но след толкова години, в които сте минали и през добро, и лошо, елементарното уважение изисква да няма измами, грозни лъжи в очите и т.н. Не ти изнася - ей я вратата, насила никой не те държи.
Въпросът е в това, че има лъжи и измами, не толкова в прошката. Как ще продължаваш да градиш дом с някой, на когото не можеш да повярваш дори, ако ти каже Добър ден?

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 10:05 от Не се сърди, човече

# 55
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не толерирам изневяра. Мразя сцени и емоционални изблици, съответно и няма последствия ако го хвана - просто си събирам багажа и се приключва. Един единствен път в живота си съм давала втори шанс, няма да се повтори. Обичам и уважавам живота си прекалено много че да го жертвам за когото и да било.

# 56
  • Мнения: 26
Не разбирам защо жените се обвиняват за изневерите на мъжете им. Човек, ако обича, колкото и трудности да има една двойка, ще се държи, а няма да поглежда встрани. Най- честото оправдание - било му липсвало НЕЩО СИ, еми кажи си като мъж и тогава си го търси другаде.
Съжалявам, но докато има жени, които оправдават мъжете си, ще продължават да им кръшкат и после да реват по форумите. 

Точно така и аз съм напълно съгласна с това. Не бих простила изневяра и нямам намерение да живея живота си в съмнения и да се връщам назад отново и отново.. Защо трябва да си причиняваме тази болка,мазохисти ли сме? Да живеем по този начин?! И да оправдаваме мъжете си защо им е дошло..да отидат да се и****ат с друга.. Без да обсъдят проблема,ако има такъв или това което им липсва. Бъди честен,бъди мъж,но наистина..! За мен това е на първо място,а много често съпроводени от любовта ,цял живот си живеем в заблуда. Не в един момент да се обърнеш на зад и да си кажеш и за това ли живях,това ли търпях,заслужавало ли си е?? Щастлива ли бях?! Време е да бъда и никога не е късно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 650
За мен изневярата, както и всяко друго предателство , не изскача току из нищото. Всичко си има някакви  предисловни признаци, при които наивност, глупост, страх и сума ти други неща, оправдателно се  обличат  в  роклАта - търпение. И аз бях такава -обаче вече търпението ми придобива форми на ножица - стигне ли се  до острите върхове, въпрос на елементарно движение е да направя "кръц". И го правя с облекчение даже ( не говоря за изневери, а за подобни предателства от близки хора, но си е същото) Сега култивирам търпението , при което  да  си спестя стигането до острите пинизи. Мога да си  "кръцна"  още при извайването на "дръжките" Sunglasses

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 00:04 от ЗАНДАЛИ

# 58
  • Мнения: 2 081
При изневяра, според мен вариантите са три:
1. Прощаваш, забравяш и живеете щастливо.
2. Прощаваш, не успяваш да забравиш, изпадаш в крайности и подозрения и така до разпадане на отношенията.
3. Не успяваш да простиш, постепенно заживяваш свой живот и когато си готова да го напуснеш си тръгваш.
Писала съм и в други теми, че всеки човек е различен и няма универсална рецепта за щастие.

Аз избирам Вариант 4 Напускаш веднага човека   Peace

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Както писах съм разведена от 7 години и преди да срещна съпруга си имах връзка с човек,който отсъстваше с месеци и го чаках,моята съвест е чиста,не кръшнах нито веднъж,не толкова от любов,а от желание и аз да имам семейство и от уважение към човека,но когато той се върна за пореден път,обяви във фейсбука си връзка с друга жена,бях попарена,ядосана,чувствах се зле,но по едно време си казах"И ти заслужаваш любов",започнах да излизам по-често и срещнах най-прекрасния човек на света

Общи условия

Активация на акаунт