За изневярата

  • 106 550
  • 1 610
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 605
Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред.
Първото ми гадже успешно успя да ме излекува от всякаква ревност - бяхме три. От тогава не ми пука, защото се научих да не се Флюбвам прекалено силно.

# 31
  • Мнения: 802
Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред.

Е ние нали това ти казваме. Макар че е безсмислено, защото както ти казаха вече, едва ли са много жените, които имат връзка с мъж, който живее с друга и те не са наясно. Егати връзката, май вярно е изневерявал С теб, а ти как си решила, че е НА теб не знам... newsm78 Та в този ред на мисли няма защо да се мъчиш да "преживееш" изневярата, защото такава няма. Човека си има съвместен живот с друга, ти си била третия човек, не тя.

# 32
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Аз се справих с денонощно бачкане. И му бих шута, естествено. До този момент смятах, че съм широкоскроена личност, която може да приеме половинът да топва чушлето от време на време при чуждо. Дори му бях дала карт-бланш да го прави с единственото условие да знам, за да не разбера от трети човек. Излъга ме. Разделихме се. Учих и бачках на две места. Намерих свестен мъж, с който имам семейство и дете. И му нямам доверие, заради онзи задник. Вече минаха повече от 7 години, явно ми трябва повече време.

# 33
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Аз се справих с денонощно бачкане. И му бих шута, естествено. До този момент смятах, че съм широкоскроена личност, която може да приеме половинът да топва чушлето от време на време при чуждо. Дори му бях дала карт-бланш да го прави с единственото условие да знам, за да не разбера от трети човек. Излъга ме. Разделихме се. Учих и бачках на две места. Намерих свестен мъж, с който имам семейство и дете. И му нямам доверие, заради онзи задник. Вече минаха повече от 7 години, явно ми трябва повече време.
+1
Аз съм по лаконична от всички тук: ПО-ДОБРЕ УЖАСЕН КРАЙ, ОТКОЛКОТО УЖАС БЕЗ КРАЙ!!!

# 34
  • Мнения: 67
Аз се справих с денонощно бачкане. И му бих шута, естествено. До този момент смятах, че съм широкоскроена личност, която може да приеме половинът да топва чушлето от време на време при чуждо. Дори му бях дала карт-бланш да го прави с единственото условие да знам, за да не разбера от трети човек. Излъга ме. Разделихме се. Учих и бачках на две места. Намерих свестен мъж, с който имам семейство и дете. И му нямам доверие, заради онзи задник. Вече минаха повече от 7 години, явно ми трябва повече време.
+1
Аз съм по лаконична от всички тук: ПО-ДОБРЕ УЖАСЕН КРАЙ, ОТКОЛКОТО УЖАС БЕЗ КРАЙ!!!


Много точно казано. Момичета, хванете се сами за косите и се издърпайте от блатото, в което сте попаднали. За всички, които не могат да преживеят изневярата и са потънали в мрака: ОБИЧАЙТЕ СЕБЕ СИ, ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ СИ, РАБОТЕТЕ ЗДРАВО И мислете позитивно!

# 35
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Преживях  я- преди   7 години.
Даже  и  да  се  е потворило, не  съм  разбрала.
Не следя, не  ровя  в телефони и  джобове,  не му  подушвам подозрително  дрехите, не го следя  в нета. Сега, ако  намеря нечии  чужди прашки  да се  въргалят из къщата ми,  ще  хвърчат перушини  със  сигурност.

От физическа  изневяра  изобщо  не  ме е страх. Много  важно, че е  онодил  някоя.... Държа  това  да  не  се  случва   в дома  ми  и   задължително  да  ползва   презерватив, за  да  не  сдобия аз  с някоя болест, а  дъщеря  ми- с  неочаквано  братче или  сестриче.
По  гадно е, ако   единият от двойката  има  чувства  към  трети. За мен  точно  това  е   истинска изневяра.

# 36
  • Мнения: 2 760
Всички сме различни, аз простих, разбрах, забравих, но беше адски трудно, да го докосна, да правя любов с него, без да мсиля какво е било. И знаете ли защо успях? Защото преди много години той разбра и ми прости същото, още бяхме млади гаджета. Прошката в такава ситуация не е за всеки, а да стигнеш дотам да се бъзикаш искрено с него, когато засечем "другата" в магазина  Laughing Честно, никога не съм мислела, че мога да понеса изневяра, все аз съм била изневеряващата, която по този гаден начин приключва кофти връзки. Не се оправдавам, така беше в младежките ми години.
Но нещата се променят. Отне ми около година да се изчистя от гадните усещания. Сега съм супер, ще ви кажа защо - мъжът ми не е от онези кръшкачи, не е такъв по характер, има и достатъчно съвест. Аз не го обвинявам, защото знам, че той сам се наказва многократно повече, отколкото аз бих могла да го накажа. Напротив, добра съм с него, и той с мен още повече. Освен това си върнах изгубеното самочувствие и самоуважение, колкото и парадоксално да звучи. Сега съм с гордо вдигната глава и отстоявам позициите си ( преди бях станала майко/домакиня/работничка ). Случката с неговата изневяра ме извади от коловоза и ме разтърси дотам, че да намеря себе си. Сега знам - мога с него, мога и без него, и той го знае. И това го пази от глупости. Не ровя из телефона му, из компа му - той вече знае, че си е за негова сметка, ако направи глупост. Не кръшка, сигурна съм, не излиза и без мен - не го натискам да стои вкъщи, той сам го прави. И друго - вече отношението му към децата е различно - грижи се повече, играе повече с тях, не се нервира от дреболии. С две думи, въпреки целия ад, а то си беше ад, се радвам, че стана така, защото съм много по-щастлива и със стабилно семейство, явно някои мъже имат нужда от здраво разтърсване, за да пораснат. А доказателство за думите ми е фактът, че живот и здраве, наесен ще му родя трето дете. Не давам съвети на никого, не поставям нито мъжете, нито жените под общ знаменател, разказвам как беше при мен.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Ами изневерявали са ми, аз лично впоследствие също - беше инфантилен акт на мъст... много вода изтече оттогава... не съм забравила, не знам и доколко съм простила, лошо е, че вече не ми и пука...

https://psihoblogger.wordpress.com/2014/03/03/8888/
https://psihoblogger.wordpress.com/2014/03/03/9992/

# 38
  • Варна
  • Мнения: 302
С моя съпруг сме заедно от ученици - другия месец ще станат 15 години от началото на връзката ни. Когато бяхме млади гаджета и двамата сме правили грешки. Студентствахме той във Варна, аз в Благоевград, но разстоянията и грешките не успяха да ни разделят. Простихме си и продължихме заедно. Имаше може би период от около две години, в който си нямахме доверие и постоянно се подозирахме. Този период мина, може би улегнахме и си доказахме, че вече може да вярваме един на друг. Може да се каже, че когато най-накрая се оженихме, вече бяхме преживели почти всичко, което би могло да доведе до развод Laughing.

Ако сега, вече като сме женени с дете, се случи такова нещо, може би не бих простила толкова лесно (както и той). По принцип мнението ми е, че сме хора, правим грешки и всеки в момент на слабост би могъл да се подхлъзне. И все пак, вече не сме на 17, а на 30+, можем малко по-добре да използваме главите си, затова си мисля, че на тази възраст една евентуална изневяра би означавала нещо повече от "подхлъзване". Та от сегашната си позиция, може би ако е нещо еднократно и съпругът искрено се разкайва и показва, че държи на мен, бих простила, макар и трудно, но науча ли за системно такова поведение, паралелни връзки и прочие гнусотии, този човек е аут от живота ми, ако ще да имам осем деца от него.

# 39
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Аз не претендирам, че съм много знаеща и разбираща, но моето разсъждение е , че където има грешка има и прошка. Аз може би съм старомодна, но не бих си развалила семейството заради единична забежка . От друга гледна точка не мислите ли че човек всеки ден изневерява по някакъв начин в мислите си когато вървите по улицата и видите хубав мъж не си ли казвате разни неща... или пък да си спомняте за първата си любов. Аз лично не съм почуствала тази болка и се надявам да не я изпитам, но смятам, че трябва да си прощаваме  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 210
Малко излизате от темата (последните постове). Не питам кой е виновен, нито питам за съвет как аз да постъпя. Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред. Точно за тези неща не открих във форума писано. За изневярата като отделни случки и съмнения има, но не и когато фактите са налице и следва момента на адаптацията.
Случи ми се, зарязах го. Лесно и просто. Или си с мен, или против мен. Просто съм такъв човек, краен, за добро или за лошо. Май повече за лошо Wink. Никога не съм съжалявала за решението си.

# 41
  • Мнения: 439
Случи ми се, зарязах го. Лесно и просто. Или си с мен, или против мен. Просто съм такъв човек, краен, за добро или за лошо. Май повече за лошо Wink. Никога не съм съжалявала за решението си.

+1  Peace
Постъпих по същия начин... само, че в моята сага имаше чувства, нямаше отричане и оправдания от типа "кривнах от правия път", нямаше и "остани" след края... развалиха още едно семейство и разстроиха психиката на още едно дете... но всичко минава...
Сега, често се шегувам и казвам, че съм ЩАСТЛИВО НЕОБВЪРЗАНА  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 86
Не разбирам защо жените се обвиняват за изневерите на мъжете им.
И аз Simple Smile Ако половинката ти не ти е достатъчна, значи не трябва да ти е половинка.
Angela61 , разбирам, че въпросът ти е как другите са го изживяли.
Един път като тийнейджърка зарязах гадже, защото научих, че обмислял да ми изневери. И то срам- не срам ще допълня , че обмислял да е с конкретен човек... от мъжки пол! Сега ми е смешно и срамно, но тогава доста страдах; е, не мисля, че съм била виновна  Laughing
После имах връзка от разстояние , която не беше много сериозна и изневерих веднъж, съжалих ужасно и не се повтори. После научих, че моят си хойкал колкото може повече и мисълта за потенциалните венерически болести ме накара да бягам надалеч.
Мисля, че изневярата води до крайна криза в доверието между двама души и след това истинска близост не е възможна, щом е посято семето на съмнението. Една връзка трябва да носи удовлетворение. Ужасно е трудна раздялата, когато обичаш и когато самочувствието ти е смачкано. Но няма как да не кажа, че и това зло може да е за добро. Този, който ще ти е верен , може би те чака. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 779
          Когато ми изневериха, разбрах и скъсах с него окончателно - имахме дългогодишна връзка, без брак.
След това вече загубих доверие в мъжете, не се отпускам в чувствата си и не се влюбвам до крайност. Справих се, като наложих на себе си никога да не обичам така, а този, който ми изневери просто намразих.
         При сексуално привличане след преживяваното, вече изневерявам и аз, но си е чист секс, без да влагам чувства. Вече не ми пука дали постоянният ми партньор ми изневерява, стига да е със семейството си и да ни отделя нужното внимание и грижи.   bouquet

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не разбирам защо жените се обвиняват за изневерите на мъжете им. Човек, ако обича, колкото и трудности да има една двойка, ще се държи, а няма да поглежда встрани. Най- честото оправдание - било му липсвало НЕЩО СИ, еми кажи си като мъж и тогава си го търси другаде.
Съжалявам, но докато има жени, които оправдават мъжете си, ще продължават да им кръшкат и после да реват по форумите.

И аз съм на това мнение

Общи условия

Активация на акаунт