За изневярата

  • 106 552
  • 1 610
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И аз не мисля, че винаги е общовалидно това, че за да изневери някой нещо му липва във връзката, За мен изневярата е липса на любов или непреодолян комплекс.
Не бих изневерила, ако обичам партньора си, просто няма начин.

# 16
  • Мнения: 1
 newsm10Здравейте,не се обвинявайте и не се заблуждавайте. Пише ви жена над 40г.- първият път и аз като Вас си помислих,че покрай детето нещо съм изтървала,но не ако я има отговорноста и ценностното възпитание ще приключи една връзка и ще започне друга,а не с лъжа и безотговорност към теб и това което изпитваш към него да се оправдава за каквото и да било. Решението си е твое. Не се доказвай и не прави нищо с което да загърбиш себе си,заради посредствени хора. По добре сам,отколкото с неподходящия човек.  Човека,който ми изневери на мен,сега изневерява и на сегашната си приятелка. Явно причината е у самият човек,нито в мен нито в теб. Успешна нова седмица Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 11:44 от gabby234

# 17
  • Мнения: 8 892
Не сме семейство. Не живеем и заедно, въпреки, че по едно време имаше такава възможност. Но е дългогодишна връзка. Сега разбрах, че  живее с друга жена, с която също не е женен. И така се видях в любовен триъгълник. Винаги съм знаела, че не е мъж за само една жена, но не очаквах, че живее с едната. С нея също е от доста време, смятах че са се разделили, но не би. Горе-долу е това при мен. Почти сигурна съм, че не бих заживяла с него, въпреки, че емоционално доста съм обвързана.

Дългогодишна връзка, но не живеете заедно?
Не е мъж за една жена... триъгълник....
Излизаш от тази връзка/триъгълник, поемаш дълбоко въздух, отърсваш се психически и намираш този, който ще е само за теб!

# 18
  • Мнения: 2 553
Искаш да кажеш, че по време на дългогодишната ви връзка ти не си знаела, че той живее с друга жена, или че скоро е заживял с друга?  Shocked

# 19
  • Мнения: 4 418
Как реагирахте на установена изневяра, справихте ли се, как постъпихте и как се развиха нещата след това при вас? Търсих мнения, които да ми дадат отговор на този въпрос, но не открих такива затова пускам тази тема. Ако има вече такава ще ви помоля за линк към нея.

Вееееееееерно лииии? ОМГ, не откри мнения за изневярата, смятаййй колко си търсила.  Laughing

Лесно е, имаш два изхода, прошка и продължаваш или слагаш край.  Grinning

# 20
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Малко излизате от темата (последните постове). Не питам кой е виновен, нито питам за съвет как аз да постъпя. Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред. Точно за тези неща не открих във форума писано. За изневярата като отделни случки и съмнения има, но не и когато фактите са налице и следва момента на адаптацията.

# 21
  • Мнения: 82
Според мен няма момент на адаптация.Да,прощаваш и се правиш,че си забравил,но вътре в себе си таиш грозната истина,че веднъж случи ли се,ще се случи и втори път.И няма значение чия е вината-факт-има изневяра,значи има лъжа и недоверие.Аз лично не знам как има хора простили изневяра и продължили напред все едно че нищо не се е случило.Може би просто аз не съм от тях.Както казах преди-простих,но не забравих/и може би никога няма да мога/.
А доверие.........просто такова няма вече.При всяко хлопване на вратата,всеки негов разговор по телефона,всяко закъснение мислите за изневяра ме завладяват и подлудяват. #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 793
Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред.

Много са различни ситуациите, с какво ти вършат работа тези истории? Зависи намесени ли са деца, колко време е било, секс ли е или е имало и емоции, поведението на участниците в триъгълника и т.н.

В твоята ситуация ти изглежда да си в ролята на третия и любовницата, щом той живее с някой друг. Обещавали ли са ти вярност? Ок си, че той има други любовници освен теб, но изведнъж изневяра е това, че живее с друга? Нещо много са ти объркани понятията.

Как се продължава напред - в описания случай си плюеш на достойнството и затваряш очи. Някои по-чувствителни са на алкохол или успокоителни. Въобще не предлагам вариант да го зарежеш, защото очевидно нямаш такова намерение. Peace

# 23
  • Мнения: 18 996
Не сме семейство. Не живеем и заедно, въпреки, че по едно време имаше такава възможност. Но е дългогодишна връзка. Сега разбрах, че  живее с друга жена, с която също не е женен. И така се видях в любовен триъгълник. Винаги съм знаела, че не е мъж за само една жена, но не очаквах, че живее с едната. С нея също е от доста време, смятах че са се разделили, но не би. Горе-долу е това при мен. Почти сигурна съм, че не бих заживяла с него, въпреки, че емоционално доста съм обвързана.

Май не изневерява НА теб, а С теб. Ясно колко си наясно с живота му, щом разбираш след не-знам-си-колко време, че живее с друга от началото на вашата "връзка". Не разбрах какво очакваш? След като си знаела. че не е мъж за една жена, защо си толкова съкрушена, че си го пъха и в друга, че и живее с нея? И каква е тази силна емоционална обвързаност, при която човек има възможност да живее с обекта на чувствата си, а не иска?

# 24
  • Мнения: 67
Малко излизате от темата (последните постове). Не питам кой е виновен, нито питам за съвет как аз да постъпя. Само искам да знам как всеки един, но който му се е случило как се е справил и как са продължили напред. Точно за тези неща не открих във форума писано. За изневярата като отделни случки и съмнения има, но не и когато фактите са налице и следва момента на адаптацията.

За адаптацията. Ами тя е различна за всички, просто защото сме различни хора. Всеки я намира сам за себе си. Универсална рецепта няма. Всички тук биха казали собствената си гледна точка и предложили конкретно лечение, но то е приложимо спрямо тях. Един може едно, друг друго. Живот. За мен специално най важно беше решението да продължа живота си. Отказах да потъвам в мрака. Отказах да се мъча. Отказах се да наранявам хората около мен, независимо какво са направили. Настроих си психиката да ПРИЕМА, че има и такова нещо в живота ми. Стремя се да живея с мислите и чувствата отпреди случката. Разбира се човека много си заслужава отвсякъде. И не на последно място гледам да поддържам чистота в мисли и действия. Усетя ли, че залитам, сама се вкарвам в правия път. Mr. Green
За сега имам частичен успех. Не е лесно и си трябва време може би.

# 25
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Хващате се за моя случай, а казах вече няколко пъти, че не става дума как аз ще се справя, това аз ще си го реша. Действам по въпроса. Реагирах доста спокойно след като имах доста време да го обмислям и да си страдам на спокойствие. За сега само stasi  и негативна схващат за какво питам. С какво ми помага? Помага ми да разбера как реагират хората в подобна ситуация и с това да се ориентирам какво мога евентуално да очаквам или да не очаквам нищо. Еми, не е задължително да се стремиш да се жениш с някого и въпреки това да си емоционално отдаден на дадена личност. Възпитанието ни е такова и христианските догми са такива, че ни е  трудно да приемем една изневяра като нещо нормално.
Преминаваща , благодаря ти за споделеното, силен човек си. Аз също избрах позитивното действие и както казваш иска си време за да се успокои човек.

# 26
  • Мнения: 2 927
Май не изневерява НА теб, а С теб.
     Това идвах да напиша. Няма значение, че ти си нямала представа.
     С емоциите човек се справя с времето, боли дълго заради изгубеното доверие, заради нарушената хармония, в която човек е живял. Често е съпътствано от самосъжаление и ако съумееш да не му се поддадеш, по-бързо ще възстановиш изгубеното си равновесие. Понякога ти се струва, че можеш да го приемеш и да продължиш със същия човек, но винаги се отразява на взаимоотношенията. Наличието на подозрителност, на страх, че нещата ще се повторят вгорчава живота и на двамата. Бих избрала раздялата, за да не докарвам емоциите до продължителни сътресения, но няма как да мине без тях, дори след раздяла.
    А при теб е усложнено от факта, че трябва да направиш избор да си  любовница. Щом приятелят ти живее с другата жена и не се разделя с нея, това е бъдещата ти роля. Независимо, че не са сключили брак, те са семейство. Може би ако се концентрираш върху тази мисъл, ще ти е по-лесно да приемеш и продължиш напред, все едно дали ще избереш да продължиш сама или в ролята на третата.

# 27
  • Мнения: 18 996
Хващате се за моя случай, а казах вече няколко пъти, че не става дума как аз ще се справя, това аз ще си го реша. Действам по въпроса. Реагирах доста спокойно след като имах доста време да го обмислям и да си страдам на спокойствие. За сега само stasi  и негативна схващат за какво питам. С какво ми помага? Помага ми да разбера как реагират хората в подобна ситуация и с това да се ориентирам какво мога евентуално да очаквам или да не очаквам нищо...

В каква подобна ситуация как реагират хората? Мислиш ли, че има много жени, които се тръшкат, че възлюбеният им изневерява, при условие, че живее с друга? Да не си мислиш, че само му готви мусака и му пере чорапите? Те живеят заедно, имат общ живот. Колко го познаваш този човек, щом не знаеш с кого живее? Колко много жени в подобна ситуация мислиш, че има, които няколко години имат връзка с човек, за който не знаят сам ли живее, или с някой друг. Как въобще ви е протекла дългогодишната връзка? Той е идвал при теб за чук-чук и ти си мислиш, че имате емоционална ангажираност.

# 28
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
кукумицинка На какво дължа критичното ти отношение, когато явно нямаш какво да кажеш по въпроса, освен да се заяждаш. Благодаря все пак за усилието да пишеш глупости, не всеки го може.

# 29
  • Мнения: 18 996
кукумицинка На какво дължа критичното ти отношение, когато явно нямаш какво да кажеш по въпроса, освен да се заяждаш. Благодаря все пак за усилието да пишеш глупости, не всеки го може.

Ок, аз пиша глупости. Прочети се хубаво отстрани какво пишеш и как сама си се нахендрила. Щом те устройва да си "емоционално обвързана" (каквото и да означава това при предимно сексуални отношения и нежелание за общ живот) с някакъв, който не бил мъж за една жена, ти проблем с изневярата нямаш.

Общи условия

Активация на акаунт