Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 642
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • варна
  • Мнения: 1 228
Вчера вдигнах Т ,съпроводено със зачервен и болезнен участък на гърдата ,Т стигаше до 39 ,слагах ,топло ,студено ,зеле пих парацетамол ,днес отидох на лекар.
Личната ми я нямаше ,и някаква докторка я заместваше като и показах тя реши да ми види гърлото и каза че не била Т от гърдата ,защото езикът ми бил обложен .Да съм носела маска дА не заразя другите.
При положение че симтомте за запушено каналче са на лице ,как ще е вирус ,вие какво мислите .
Сега нямам Т ,спадна от само себе си .
Аз мисля че всичко е от гърдата ,а за езика,може би съм обезводнена ,защото цял ми е изсъхнала устата.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Летицин,и гърдата ще се оправи за ден-два Peace

# 242
  • Мнения: 122
Може ли да ми препоръчате сироп за кашлица съвместим с кърмене? Личната лекарка ми каза някакъв Мулоплант, но да ви попитам и вас какво сте пили при кашлица.

Докато бях бременна пих Грийтус. Предполагам и при кърмене трябва да няма проблеми. Биопарокса е локален антибиотик и по-добре питай лекар преди да го приемаш, а и той не е за кашлица, а за зачервено гърло.

# 243
  • Мнения: 1 522
биопарокс, инфлуцид и цинабсин са ми изписвали

# 244
  • Мнения: 603
Биопарокс сега не ми трябва, гърлото ме болеше, но го преборих с Тонзилотрен и бонбони Кармолис, но накрая ми остана кашлицата и реших да взема нещо та в крайна сметка купих Мукопланта. А сиропа Гринтус съм го давала детския на детето - хубав е и винаги съм се чудила дали и този за възрастните е ефективен.

# 245
  • Мнения: 1 522
стодал и проспан са другите сиропи позволени

# 246
  • Варна
  • Мнения: 484
Може ли да ми препоръчате сироп за кашлица съвместим с кърмене? Личната лекарка ми каза някакъв Мулоплант, но да ви попитам и вас какво сте пили при кашлица.
Сиропът е Мукоплант на д-р Тайс. Пила съм го, също съм ползвала не веднъж Биопарокс (отвратително е!), както и антибиотик. Инфлуцид, цинабсин и тонзилотрен са хомеопатични и затова и те са позволени.

# 247
  • Мнения: 328
Здравейте!
От около седмица ми се появи червено петно на ареолата на гърдата, стои като сухо място. Четох, че това вероятно е екзема. Някой да е минал през това и да има някаква информация как се лекува. Другата седмица ще питам личния лекар, но до тогава моля за инфо Praynig

# 248
  • варна
  • Мнения: 1 228
Момичета да се оплача пак вдигнах Т #Cussing out
Онзи ден спадна сама ,вчера бях добре ,днес сутринта пак станах с главоболие ,побивАТ ме тръпки и пак 38,6.
Искам не искам изпих Оспамокса ,които аз казах на лекарката да ми изпише ,щото тя нз какво да ме прави.
Кърмата ми страшно намаля искам всичко да свърши..........
Купих си лецитин дано ми помогне.

# 249
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,
много го закъсах за пореден път със синузита. Какво ли не пробвах, но никакъв резултат.
Някой дали знае дали мога да пия Синупрет форте. На билкова основа е , но пише да се консултираш с лекар, а моята ЛЛ не е компетентна по тези въпроси.
Моля ви ако някой има инфо да пише, защото вече не знам как да си помогна.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте, скоро имам повод и се чудя ,ако пия 2 чаши вино ,след колко часа мога да кърмя ?

# 251
  • Мнения: 66
Здравейте!
Имам следното питане: Как точно се размразява кърма? В топла вода? Трябва ли преди да я сложа да се размразява да я изкарам  от фризера в хладилника? За колко време ще се размрази? Колко време/часа след като е рзмразена може да се съхранява в хладилника докато се използва?
Благодаря предварително!

# 252
  • Мнения: 6 764
Здравейте!
Имам следното питане: Как точно се размразява кърма? В топла вода? Трябва ли преди да я сложа да се размразява да я изкарам  от фризера в хладилника? За колко време ще се размрази? Колко време/часа след като е рзмразена може да се съхранява в хладилника докато се използва?
Благодаря предварително!

Можеш да размразиш по няколко начина: като оставиш пликчето в хладилник, на стайна температура или да поставиш плика в топла вода. В никакъв случай не заливай с вряща вода или поставяй в микровълнова. Неотворена и оставена в хладилник, размразената кърма може да се консумира до 24 часа. След отваряне, остатакът от кърмата трябва да се консумира до 12 часа.
Времето за размразяване зависи от количестовото, но при всички положения ще са необходими няколко часа.

# 253
  • Мнения: 122
Здравейте,
много го закъсах за пореден път със синузита. Какво ли не пробвах, но никакъв резултат.
Някой дали знае дали мога да пия Синупрет форте. На билкова основа е , но пише да се консултираш с лекар, а моята ЛЛ не е компетентна по тези въпроси.
Моля ви ако някой има инфо да пише, защото вече не знам как да си помогна.

Аз пих докато бях бременна. Той е изцяло с билкови екстракти така че не би трябвало да е проблем.

# 254
  • Мнения: 66
Radeva-87, благодаря за изчерпателния отговор!

Общи условия

Активация на акаунт