Име за момиче с хубаво значение

  • 24 424
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 229
Тамара - http://www.imenata.com/name-view-4087.html
Михаела - Михаела  на гр. Mihaеl, от евр. "богоподобен
И двете не са ми по вкуса, но и не са лоши сами по себе си.
А Василена?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 18:17 от Angel_Dust

# 31
  • Мнения: 20
Много харесвам името Тамара, знам че е старобългарско и че Тамара е била сестра на Иван Шишман, означава Палма, на галено може да е Тами, например, толкова сладко ми звучи Simple Smile

# 32
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 680
Ами Елинор?Идея си нямам какво означава,но ми харесва  Simple Smile.А и с вашите имена се връзва.

# 33
  • Мнения: 505
Валерия пък най-любимото име,но има причина да не мога да го ползвам. Sad За Тамара,може ли да ми кажете нещо?И за Михаела?

Не са лоши. Бих предпочела Михаела. Има имен ден. Тамара ми харесва, че има такова име в нашата история , но пак ми звучи малко странно.

# 34
  • Някъде там
  • Мнения: 16 157
Щом не може Валерия съм за Тамара. Heart Eyes  Много ме дразни ,умалителното Мише,Мика Миха и тн.

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Михаела не ми харесва.
Тамара е хубаво.

# 36
  • Мнения: 4 255
Добре..добре..Навивате ме за Тамара. Laughing
Ани,това Елинор много префърцунено ми звучи Thinking

# 37
  • Мнения: 505
Магдалена ?
Ирина ?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 21:56 от mi_ivanova

# 38
  • Мнения: 2 815
Елена

Василена

Камелия

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
О, Магдалена ми е сред фаворитите, определено Heart Eyes. И стои добре до Аделина, според мен. Моят мъж не искаше да е Магдалена, по....исторически причини Laughing и много ме беше яд!

# 40
  • Мнения: X
Много харесвам името Тамара, знам че е старобългарско и че Тамара е била сестра на Иван Шишман, означава Палма, на галено може да е Тами, например, толкова сладко ми звучи Simple Smile

И аз го харесвам, това ни е единия вариант за женско име.  Heart Eyes

Ако избирах име без да се съобразявам с буква бих го кръстила с име на цвете, за мен почти всички имена на цветя са много красиви.
Харесвам много и Изабел, Елизабет, Елиза, Лора.

# 41
  • Мнения: 505

Ако избирах име без да се съобразявам с буква бих го кръстила с име на цвете, за мен почти всички имена на цветя са много красиви.
Peace

# 42
  • Мнения: 14 700
Тамара
Ирина

# 43
  • Мнения: 4 255
Магдалена ми е вариант.Беше в списъка ми и при избор на име на първата ми дъщеря,но не си спомням защо отпадна. Thinking Сигурно Аделина просто е надвило Heart Eyes
Имената на цветя също ги обмислям,защото терминът ми е по Великден и ако бебето подрани,може да си дойде направо с името Laughing

# 44
  • Мнения: 625
Значи - не искаш да започва с буквата на първото ти детенце и не искаш да се римува с него, нали така?
Аз предлагам Даниела - така има малко "заигравка" с името на каката, а именно, че двете имена ще имат идентичен буквен състав.

Общи условия

Активация на акаунт