Име за момиче с хубаво значение

  • 24 360
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 255
Здравейте!Предстои ми да родя втората си дъщеричка и искам да й дам хубаво име.Иска ми се да е дълго(не харесвам имена с 3 букви),  не много често срещано и да има хубаво значение.Имена завършващи на "ина" и започващи с А се изключват,понеже няма да се комбинира добре с името на първата ми дъщеря.Предварително благодаря за помощта Ви!

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Валентина-здрава,силна
Вероника-носеща победа,име на египетска царица и название на цвете
Девора-предводителка
Доротея-дар от бога
Екатерина-чиста
Марта-господарка
Ребека-нежна
Патриция-благородна
Евгения-благородна
Имената на цветя-Камелия,Далия,Маргарита



# 2
  • Мнения: 400
Маринела име на две светици-света Богородица-дева Мария и света Неделя.  bouquet Peace

# 3
  • Мнения: 4 690
Подаръче, ще споделиш ли името на първата си дъщеричка ? Ще послужи като ориентир Simple Smile

Даниела - Божи съд
Валерия-силна, здрава
Елиза-почитаща Бога
Елеонора-състрадание
Емма- ласкателна (много ми харесва, но е малко кратко)
 
Последно време и Анабел много ми харесва, на някой може да му се стори превзето, но според мен е красиво Simple Smile

# 4
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз харесвам българските имена... Simple SmileЧуждоезичните нещо не ми допадат,а когато има и по-особена фамилия съвсем не се връзва.И двете ми деца са с български имена/празнуват и имен ден /
Моите предложения:
Белослава,Василена,Радена,Цветомира,Янислава  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 096
От изброените дотук и аз харесвам Девора и Радена.

# 6
  • Мнения: 4 255
Първата ми дъщеря се казва Аделина.

# 7
  • Мнения: 725
Белослава пасва до Аделина  Peace

# 8
  • Мнения: 45
Моята дъщеря се казва Белослава,не е често срещоно име,българско е и почти всички, когато се запознава,й казват,че името й е много хубаво.На кратко й казваме Бела.Други имена,които харесвам са Вяра,Радост.

# 9
  • Мнения: 1 196
Виктория - значи победа
Невена - име на цвете
Весела - Мая
Анна - Мария

# 10
  • Мнения: 211
Аз съм за Надежда, донякъде съм пристрастна, защото голямата ми дъщеря се казва така, но името само по себе си казва всичко. В допълнение: Аделина завършва на "на" и от там започва Надежда...  Simple Smile

Успех!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Аз съм за Надежда, донякъде съм пристрастна, защото голямата ми дъщеря се казва така, но името само по себе си казва всичко. В допълнение: Аделина завършва на "на" и от там започва Надежда...  Simple Smile

Успех!

 newsm10 Съгласна съм.

# 12
  • Мнения: 4 255
Ах,не!Надежда в никакъв случай!Много в хубаво и аз много го харесвам,но така се казва бившата на мм и категорично отпада. ooooh! Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 598
Теодора, Стефания, Елисавета, Христиана, Мариета, Савена, Дария, Елица:)

# 14
  • Мнения: 4 255
Мариета ми харесва.Какво означава?

# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Мариета ми харесва.Какво означава?
Мариета - значение, произход и имен ден
видоизменено от Мария. от италиански - Marielle, Mariette. от френски произход. от немски език - силна, добра. Мариета от древноеврейски: Малката Мария. Празнува на 15 август - света Мария

# 16
  • Мнения: 4 255
Хм,интересно!Попада в списъка с варианти.Ще се радвам да чуя още птедложения?Много благодаря на всички включили се до тук!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 44 129
Харесвам Рената, Нора;
Венера, Евгения, Елизара, Радост са ми симпатични имена.
Повечето имена, които харесвам обаче или са "цветни" или завършват на -ина или значението им е... ами всъщност не знам какво точно е търсеното значение.... малко ме обърква тази точка, почти не се сещам имена с  неприятно, кофти значение.

# 18
  • Мнения: 108
1. Изабела е испанският вариант на древноеврейското име Елисавета, което означава Божия клетва.

2. Жените с това име празнуват имен ден на 5 септември.

3. В миналото само на френските и испанските благородници им е било позволено да носят името Изабела.

 Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 44 129
Изабела точно ми е от имената, за които се чудех това дали влиза в понятието хубаво значение.

# 20
# 21
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
И в друга тема го написах. Валерия.Името е латинско и означава здрава.
Жените, които носят това име, празнуват имен ден на 7 юни.
 Името Валерия носи енергията на оптимизъм, общителност и самостоятелност.

# 22
# 23
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Heart Eyes Любимо!
Дъщеря ми се казва така  Blush

# 24
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
И аз харесвам Мария но момичето е написало ; не много често срещано и да има хубаво значение.
Мария е изключително често срещано.

# 25
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И аз харесвам Мария но момичето е написало ; не много често срещано и да има хубаво значение.
Мария е изключително често срещано.
Ами аз затова и не съм го споделила  Wink

# 26
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мариета, буквално е малка Мария.

Присъединявам се за Валерия и Венера.

# 27
  • Мнения: 1 196
Още един глас за Валерия..... Peace

# 28
  • Мнения: 505
От изброените ми допаднаха Мариета и Белослава.

Предлагам Детелина въпреки , че завършва на ина.

# 29
  • Мнения: 4 255
Валерия пък най-любимото име,но има причина да не мога да го ползвам. Sad За Тамара,може ли да ми кажете нещо?И за Михаела?

# 30
  • София
  • Мнения: 44 129
Тамара - http://www.imenata.com/name-view-4087.html
Михаела - Михаела  на гр. Mihaеl, от евр. "богоподобен
И двете не са ми по вкуса, но и не са лоши сами по себе си.
А Василена?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 18:17 от Angel_Dust

# 31
  • Мнения: 20
Много харесвам името Тамара, знам че е старобългарско и че Тамара е била сестра на Иван Шишман, означава Палма, на галено може да е Тами, например, толкова сладко ми звучи Simple Smile

# 32
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Ами Елинор?Идея си нямам какво означава,но ми харесва  Simple Smile.А и с вашите имена се връзва.

# 33
  • Мнения: 505
Валерия пък най-любимото име,но има причина да не мога да го ползвам. Sad За Тамара,може ли да ми кажете нещо?И за Михаела?

Не са лоши. Бих предпочела Михаела. Има имен ден. Тамара ми харесва, че има такова име в нашата история , но пак ми звучи малко странно.

# 34
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
Щом не може Валерия съм за Тамара. Heart Eyes  Много ме дразни ,умалителното Мише,Мика Миха и тн.

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Михаела не ми харесва.
Тамара е хубаво.

# 36
  • Мнения: 4 255
Добре..добре..Навивате ме за Тамара. Laughing
Ани,това Елинор много префърцунено ми звучи Thinking

# 37
  • Мнения: 505
Магдалена ?
Ирина ?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 21:56 от mi_ivanova

# 38
  • Мнения: 2 812
Елена

Василена

Камелия

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
О, Магдалена ми е сред фаворитите, определено Heart Eyes. И стои добре до Аделина, според мен. Моят мъж не искаше да е Магдалена, по....исторически причини Laughing и много ме беше яд!

# 40
  • Мнения: X
Много харесвам името Тамара, знам че е старобългарско и че Тамара е била сестра на Иван Шишман, означава Палма, на галено може да е Тами, например, толкова сладко ми звучи Simple Smile

И аз го харесвам, това ни е единия вариант за женско име.  Heart Eyes

Ако избирах име без да се съобразявам с буква бих го кръстила с име на цвете, за мен почти всички имена на цветя са много красиви.
Харесвам много и Изабел, Елизабет, Елиза, Лора.

# 41
  • Мнения: 505

Ако избирах име без да се съобразявам с буква бих го кръстила с име на цвете, за мен почти всички имена на цветя са много красиви.
Peace

# 42
  • Мнения: 14 638
Тамара
Ирина

# 43
  • Мнения: 4 255
Магдалена ми е вариант.Беше в списъка ми и при избор на име на първата ми дъщеря,но не си спомням защо отпадна. Thinking Сигурно Аделина просто е надвило Heart Eyes
Имената на цветя също ги обмислям,защото терминът ми е по Великден и ако бебето подрани,може да си дойде направо с името Laughing

# 44
  • Мнения: 621
Значи - не искаш да започва с буквата на първото ти детенце и не искаш да се римува с него, нали така?
Аз предлагам Даниела - така има малко "заигравка" с името на каката, а именно, че двете имена ще имат идентичен буквен състав.

# 45
  • Мнения: 4 303
Мирена или Катина

# 46
  • Мнения: 4 255
Значи - не искаш да започва с буквата на първото ти детенце и не искаш да се римува с него, нали така?

Добре си ме разбрала,Блясъчка. Simple Smile За Даниела нещо...май не ми допада.

Мирена е хубаво,но ми се ще нещо по-величествено.

# 47
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
Тамара  ми харесва много на мен. Белослава, Велизара ,Татяна, Евгения,София  Севдалина и Магдалена и Мануела също ми харесват.

# 48
  • Мнения: 160
Стела - звезда.

# 49
  • Мнения: 2 052
София. Аделина и София.  Peace

# 50
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не четете май първия пост на дамата пуснала темата....да не завършва на ИНА.... Wink

# 51
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
аз съм дала само 1 име с ина. Севдалина.седих се и за Адриана, Ирен.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 129
Но авторката и с "А" не иска, писа и че първото й дете е Аделина Wink

# 53
  • Мнения: 505
Може пък да си промени мнението ако хареса конкретно име. Все пак може да завършва на -ина и да е съвсем различно и далечно от първото.

# 54
  • Мнения: 4 255
Не,не,не искам да се римуват двете имена,така,че колко и далечно да е от първото, щом се римуват...

# 55
  • Мнения: 5 259
Ами Елинор?Идея си нямам какво означава,но ми харесва  Simple Smile.А и с вашите имена се връзва.
Елинор (Eleanor) или по нашему Елеонора е много интересно име! Някакъв аналог е на нашето Калоян, защото не е било истинско име и е тръгнало от една конкретна историческа личност.
В случая конкретната личност е живяла през 12-ти век и е била съпруга първо на френския крал (Луи Седми), а после на английския (Хенри Втори). Забележителна кралска кариера Simple Smile
Била е най-влиятелната жена за времето си в цяла Европа и името ѝ става страшно популярно, макар да не е съществувало преди това, защото тя всъщност се е казвала Aenor, като майка си и поради тази причина са ѝ казвали "alia Aenor", което значи "малката Аенор". Но с времето е станала известна като Aliénor или Eleanor.
Името се сдобива с много вариации, включително испанското Леонор.

На мен лично много ми харесва Елеонора.

# 56
  • Мнения: 4 569
Ето за Еланор:

Цитат
Еланор (цвете)

Златно цвете с формата на звезда, чието име означава „слънчева звезда”. Сам Майтапер се натъкнал на цветето в Лориен и по-късно нарекъл първата си дъщеря така.
http://www.endorion.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%8 … B5%D1%82%D0%B5%29

# 57
  • Мнения: 4 255
Момичета,много благодаря за информацията за имената,които споделяте.Много сте ми полезни.До тук имам 2-3 изразени фаворита,но сякаш още не съм чула това,което най да ми пасне.Благодаря ви!  bouquet

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
подаръче,днес чух едно име с което повикаха момиченце в градината и много,много ми хареса.
Има и смисъл самото име:Дарена,като дар получена  Heart Eyes
п.п то май и вашето второ подаръче ще е един неочакван  дар за вас   Heart Eyes HugЕто и произхода на самото име:от "дар" (детето е дар). Дарена от Бог. Подарък (славянски). Черпи на Тодоровден (съботата след Сирница)
Друга модификация може и с Дария!

# 59
# 60
# 61
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Подаръче любимо, хайде и аз да се включа.
Подкрепям Белослава, Дарена, Магдалена.
И въпреки, че не искаш да завършва на ина, ще си кажа и Карина ( беше ни вариант за нашата шушулка). И още едно на на ина- Радина ( ще е с твоята буква  Grinning ).
Според мен е много важно да има хубаво умалително името- например Валерия и Валентина са прекрасни имена, но почти всички има казват Валя, което на мен лично никак не ми харесва Tired
Ако ми хрумне нещо друго, ще пиша пак. Hug

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 23:18 от ~ _Dee_Dee_~

# 62
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Никой не нарича дъщеря ми Валя, просто защото тя не се представя така, ние не я наричаме така и съответно никой не го ползва към нея. Винаги с всички имена е така. Ако някой е Георги, но не се обръща на Гошо, едва ли някой ще го употреби повече от веднъж към него.

# 63
  • Мнения: 5 259
Ако някой е Георги, но не се обръща на Гошо, едва ли някой ще го употреби повече от веднъж към него.
Много оптимистично, но невярно  Laughing

# 64
  • Мнения: X
Дори и в семейството да се казва на детето с цяло име, в училищна среда, сред приятели и т.н. е напълно нормално да му казват на кратко и на галено. Често да си призная, не съм чувала някой да казва "Георги еди си какво..", повечето пъти е "Жоро,.. Гошо..".
Предполагам, че ако детето твърдо заявява пред всички, че не си харесва галеното, чак тогава ще му викат на цяло име.
Аз лично не виждам кое му е лошото на Валя или на Гошо. newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 44 129
Въпрос на предпочитания и навици, да познавам деца, които всички ги наричат само с пълните им имена, те на други и не се и обръщат.
Моето дете също най-често го зовем и ние и приятелите по цяло име,  умалително доста по-рядко.
Валя на мен ми е грубо и не ми харесва. За Гошо предпочитам Гого.

# 66
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Дара, Криста, Бела.

# 67
  • Мнения: 4 690
И на мен Дара/Дарена/Дарина много ми харесват, на галено Дари  Heart Eyes
Има хора, които ясно заявяват как искат да ги наричат, например - казвам се (еди как си), но ми казват (...).
Като една Валентина , която харесва цялото си име, ви казвам, че и на мен Валя не ми харесва особено   Laughing

# 68
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Аз имах предвид, че на мен не ми харесва Валя, а не че му има нещо Wink

# 69
  • Мнения: 212
София - Мъдра
Елвира - Истина
Дамяна - Победителка
Василена - Царствена

# 70
  • Мнения: 4 255
Ивора,Косара и Криста ги чувам за пръв път.Не ми харесват.Звучат ми грубо.
За Валерия вече казах,че ми е най-любимото име.За съжаление има причина да не мога да го ползвам.
Дария и Дара бяха вдни от обсъжданите имена при избор на такова за първото ни дете.Даже твърдо бяхме решили Дария и се отказахме буквално седмица преди да родя,защото ни се стори прекалено често срещано.Поне по нашия края през последните няколко години е настанал бум на Дариите  Laughing

Магдалена ми харесва.Радина отпада категорично,защото и свекървата е с тази буква и ще вземе да си помисли,че сем го кръстили на нея.Няма да й доставя това удоволствие! Crossing ArmsОсвен това завършва на ина.

Лалена,дала си ми страхотни предложения!Право в десетката!Дамяна е прекрасно.

Лошото е,че мм не иска да знае какво е бебето и не мога да обсъждам с него тези на които съм се спряла.Тези дни ще му предоставя един списък с няколко женски и няколко мъжки имена и да избира.Мъжките са за заблуда,естествено.
До тук в списъка се очертава да влязат :Тамара,Михаела,Елвира,София и Дамяна. Heart Eyes Ще помисля дали да добавя друго,но вие ми предлагайте!Не спирайте!Може да чуя някое,което така да ме грабне,че изобщо да не обсъждам с мм Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 725
Лариса от мен  Peace

# 72
  • Мнения: X
Елвира въобще не ми допада.
Другите са хубави.

# 73
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
И на мен изобщо не ми харесва Елвира. Как ще й казвате на галено, Елви?
От изброените, на които си се спряла съм за Тамара( Тами), Дамяна (Дами).
Предлагам и Зара, Зария, Лора ( Blush Heart Eyes)

# 74
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Стига с това "галено", бе хора Simple Smile. Всеки си съчинява някакво кратко име, ако толкова му е дълго цялото Rolling Eyes. Познавам един Александър, на когото му казват Чочо... Никой не си е и помислял за Сашо или Алекс! Той сам си го е измислил като малък и така си е останало.
Много често самите деца си изобретяват кратко име, опитвайки се да си кажат цялото и се получава нещо съвсем неочаквано, но пък готино.
Лично аз, ако ми харесва едно име, най малко пък ще седна да мисля, какво му е "галеното" Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 4 569
До тук в списъка се очертава да влязат :Тамара,Михаела,Елвира,София и Дамяна. Heart Eyes Ще помисля дали да добавя друго,но вие ми предлагайте!Не спирайте!Може да чуя някое,което така да ме грабне,че изобщо да не обсъждам с мм Twisted Evil
Според мен:
- Тамара е грубо и руско
- Михаела е нормално, типични българско име, със симпатично галено - Мише, има имен ден
- Елвира ми е странно
- София - същите доводи като за Михаела
- Дамяна - малко ми е мъжко


Алиса
Адриана
Александра
Анелия

Беатрис
Белослава
Биляна

Лора
Лаура
Елиза
Луиза

# 76
  • Мнения: X
Алиса, Лора и Елиза много ми харесват.  Heart Eyes

Дамяна не бих го избрала също, повече ми допадат Михаела, София и Тамара, но от Елвира го предпочитам.

# 77
# 78
  • Мнения: 212
Сега се сетих за още едно име което много харесвам - Сорая - означава "скъпоценен камък." Арабско е но се исползва и в Европа.

Зафира също ми харесва - пак е Арабско и означава "сапфир"

# 79
  • Някъде там
  • Мнения: 16 077
Матея, Елия, Малена.Магдалина. Биляна, Венелина, още няколко от мен.

# 80
  • Мнения: 4 303
Диляна    Мирела      Сияна       Елица

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
До тук в списъка се очертава да влязат :Тамара,Михаела,Елвира,София и Дамяна. Heart Eyes Ще помисля дали да добавя друго,но вие ми предлагайте!Не спирайте!Може да чуя някое,което така да ме грабне,че изобщо да не обсъждам с мм Twisted Evil

Гифтче, Тамара хич не ми харесва, нанява ми представи за някоя възрастна изписана рускиня блах...
Михаела не е лошо, а и това дето им викат Мише, Миша и т.н. не е чак толкова ужасно, мен ме кефи.
лвира е просто ужасно, като Касандра все едно от някой сериал си я измислила....лично мое мнение
София не е лошо, стига да не й викат Софка, ама то е както си го направите и при нас ММ се притесняваше да не й казват Сашка, ама никой не й казва така, ние винаги казваме Алекс като я представяме на някой.
Дамяна, ми е малко грубо и мъжко.

Това което аз харесвам въпреки че завършва на -ина е Катерина, или Катина, харесвам и Емма, Александра, Кристина, Дея, Адриана (въпреки че е с А отново), Мариета също не е лошо наистина, харесвам и Радост.

# 82
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
 Допълвам още с Мария Луиза или само Луиза, Тереза.

# 83
  • Мнения: 2 760
София  Peace

Ева - означава "живот", но прочетох, че не искаш кратко име. 

# 84
  • Мнения: 505
От списъка фаворит ми е Дамяна. Михаела го следва. Останалите не ми допадат. На мен все ми идват имена завършващи на -ина  Grinning явно са ми слабост. Мила или Милица?

И на мен Тамара не ми харесва , по - добре Тереза, но пак е някакъв компромис.
Лора предложено ли е?
Наталия, Емилия, Зорница

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 11:42 от mi_ivanova

# 85
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мила и Зорница много ми харесват!

Това Дамяна ми е ужасно, недоумявам как го харесват толкова хора...

# 86
  • Мнения: 725
Аз също не разбирам защо Дамяна се харесва толкова много  Tired

# 87
  • Мнения: 4 255
Днес дадох списък с имена на мм.-Дамяна,Магдалена,Михаела,Тамара,Елиза,Мариета,Тереза,Мериан,Каролина,Лариса.Първото,което огради беше Тамара.Ми не знам защо пък и на мен много ми харесва.Други,които  му харесват са Елиза,Тереза и Каролина.Последното знам,че му е фаворит,но аз нещо не си падам по идеята да се римуват имената ба децата.Той добави и Калия.

# 88
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
знае ли вече, че ще си има още една мома?  Laughing
Калия е много хубаво и ще има имен ден на Цветница  Peace
Каролина изобщо не ми харесва  Sad

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 535
+1 за Зорница /и в подписа ми се вижда че го харесвам  Wink/
Елица и Белослава също много хубави и не много често срещани.

обаче аз си падам определено по български имена  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 44 129
Елиза, Тереза и Лариса от последните...

# 91
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Честно казано Тамара и Аделина хич не ми се връзват на мен...ама на мен де.. Simple Smile
Първото ми звучи студено и горделиво,а второто е много меко и има добра вибрация  Peace

# 92
  • Мнения: X
Днес дадох списък с имена на мм.-Дамяна,Магдалена,Михаела,Тамара,Елиза,Мариета,Тереза,Мериан,Каролина,Лариса.Първото,което огради беше Тамара.Ми не знам защо пък и на мен много ми харесва.Други,които  му харесват са Елиза,Тереза и Каролина.Последното знам,че му е фаворит,но аз нещо не си падам по идеята да се римуват имената ба децата.Той добави и Калия.

От изброените ми харесват Михаела, Тамара, Елиза и Калия.
И Магдалена не е лошо, но другите.. не ми допадат.

Ние се бяхме спрели на Тамара, ако нашето е момиченце, но се отказах от него.

# 93
  • Мнения: 725
Тереза много ми харесва и на мен, Тамара беше любимото ми име като малка Blush Иначе Лариса звучи аристократично и някак царствено Sunglasses Радвам се, че ви е харесало

# 94
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Първата асоциаия, която ми навява името Лариса е за рускня, яко жулеща водка  Mr. Green
Не ми харесва.

# 95
  • Мнения: X
 hahaha
И аз така. Лариса и Мериан си представям лелки с червено червило.

# 96
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
hahaha
И аз така. Лариса и Мериан си представям лелки с червено червило.
Задължително е червилото  Twisted Evil
Sisi, честита лентичка Hug Hug
Леко бременеене ти пожелавам  Heart Eyes

# 97
  • Мнения: X
Благодаря.  Hug

За момиченце бяхме избрали Тамара или Мона, но май и от двете се отказах.. и аз съм в търсене на име сега с Т или М, но има време.  Wink

# 98
  • Мнения: 4 255
Диди,не,не знае какво е бебето.Бях направила и списък с мъжки имена.

# 99
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лариса на мен ми звучи като Кума Лиса, иначе аз нямам проблем с руските имена и ми харесват, не си представям водки и червила.
Тамара е интересно, хубаво име, аз обаче го свързвам с една италианка (груба на външен вид) и не бих си кръстила мое дете така. Иначе ми харесва много и гледам, че набира популярност.
Виолета? Flutter

# 100
  • Мнения: 4 255
Аз не знам къде го чух това Тамара,но някак ми легна..Не го свързвам с нищо.Даже не знаех,че е руско.Елиза и Калия ми харесват.Ще мислим още,де.

# 101
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Руми сложи името Тамара към вашите имена.Как ти се струва?А тм да не се спрял на него,защото е с неговата буква  Grinning.Интересно ми е за момче на кое ма се спря?

# 102
  • Мнения: 4 303
Аз не знам къде го чух това Тамара,но някак ми легна..Не го свързвам с нищо.Даже не знаех,че е руско.Елиза и Калия ми харесват.Ще мислим още,де.
Знам,че не аз съм човека,който ще определи името на детето ви, но от  предпочитаните нито  едно не ми харесва и по добре да е момче!
Преди гонини наши приятели нямащи деца около 9 г очакваха дете. Спор за името няма според бащата, защото той решил имената на родителите му 1:1: Ако е момче на баща му Александър,ако е момиче Добринка. Ей,колко му се моли жена му някакви вариации поне с Д, но човекът непреклонен защото всички Диани,Даниели и тем подобни били ...........
Та тогава искрено им пожелах дано да имат момче. Тогава Александър не беше толкова често срещано. На дядото му казваха даже Сандьо, а на малкия Сашко.

# 103
  • Мнения: 4 255
Не,не е за това,Ани.Той даже иска да е с П,на баща му,но той е починал,а аз знам,че не се кръщава на починал.Иначе за мъжко се спря на Йоан,Самуил,Илин,Цветозар,Кристиян.

Тамара,до моето не знам дали звучи хубаво,но до бащиното и фамилното,които би имало,ще е добре.

vasq_5,пожелай и на мен момче Laughing

# 104
  • Мнения: 4 303
Знам,че не аз съм човека,който ще определи името на детето ви, но от  предпочитаните нито  едно не ми харесва и по добре да е момче!
подаръче Аз съм ви го пожелала по горе, но от все сърце ви го желая още веднъж!

# 105
  • Мнения: 4 255
Благодаря,Вася,но за съжаление вече твърде късно  Laughing Полът отдавна е ясен и многократно потвърден.

# 106
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Аз знам,че първо дете не е хубаво да се кръщава на починал.

# 107
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Иначе за мъжко се спря на Йоан,Самуил,Илин,Цветозар,Кристиян.

Прекрасен избор  Heart Eyes
Бих добавила:
Калоян,Боримир,Славен

И още две предположения за женско име
Милица:славянско име, което означава мила;празнуват имен ден на 8 ноември

Емона:от Хемона,тракийското име на Стара Планина.Означава камък, скала, а също и върхове.

# 108
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
От изброените мъжки, аз пък бих казала...слава богу, че е момиче Laughing.

# 109
  • Мнения: 4 690
Не,не е за това,Ани.Той даже иска да е с П,на баща му,но той е починал,а аз знам,че не се кръщава на починал.Иначе за мъжко се спря на Йоан,Самуил,Илин,Цветозар,Кристиян.


А, може мъжките, които сте харесали да преобразувате в женски- Йоана,Цветозара...

Малко ми е странно на мен Тамара, не знам защо не го въприемам.Близка приятелка също е решила да кръсти дъщеря си , някой ден ако има момиче .
Иначе се сещам все за Кера Тамара, сестрата на Иван Шишман ,но..
Скрит текст:
Тамара/Тами ми звучи като котешко име

# 110
  • Мнения: 505
Продължавам да съм за Дамяна. Харесвам Михаела и Калия. Имена като Елиза, Каролина, Мериан не мога да ги възприема като имена на реален човек. Не ми харесват. Ако беше Елица щях да кажа ок. Мариета и Магдалена също са ок. Тамара и Лариса са ми малко странни. Вместо Лариса бих предпочела Лорена.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Лорена е готино наистина, ама това Милица ми е много грубо.

# 112
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Лорена пък на мен не ми е звучно.. Simple Smile
Е,все пак тук не става на въпрос какво име на нас ни харесва,а на авторката  Wink
Дано сме и били полезни  Hug

# 113
  • Мнения: 8 898
Камелия и Валерия от предложените стоят много добре до Аделина /по моя вкус, де:)/, но разбрах, че не се приемат.
Лидия от мен. Heart Eyes
Вероника имаше ли го? Не е точно по мой вкус, но просто с Аделина се връзва чудесно. Laughing

# 114
  • Мнения: X
Лорена наистина е много готино.

# 115
  • Мнения: 3 922
Ще напиша моите имена фаворити:

Мирела - Френско-италиански произход: mireille, mirar-to admire, a miracle -възхитителен, прекрасен, достоен за възхищение, любувам се, чудо.

Карина -  "обичана" от лат. carrus - обичам от Калина "хубава" на гр. Арменско женско име (Карине). Означава "прославяща, ликуваща".Съгласно друга хипотеза Карина произхожда от латинско cārus, което означава «мил», «скъп». Имен ден в Полша - 11 юни, 2 август и 7 ноември. Имен ден в Германия съвпада с името Катарина - 24 март, 29 април, 25 ноември и 31 декември. Няма точна дата за имен ден в България, но може да празнува на 24 ноември - ВМЧЦА Екатерина

Габриела - имен ден на 26 март, когато православието отбелязва Събор на Св. Арахангел Гавриил. Гавриил е силният човек на Бог, произлиза oт ивритcкoтo gavhri’el. Той е един от четирите архангели в Стария Завет заедно с Михаил, Рафаил и Уриил. В Новия Завет той е ангелът, който казва на Дева Мария благата вест за предстоящето раждане на Исус. Според мюсюлманите това е ангелът, който е продиктувал Корана на Мохамед.

Габриела е женска форма на името Габриел и разновидност на името Гавриил. Името има латински произход и означава “Божия крепост”. Също така немско име и означава "Божи дар"

София - мъдрост

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Карина -  "обичана" от лат. carrus - обичам
Моля?

# 117
  • Мнения: 5 259
Какво молиш? Точно това означава.
В съвременния италиански "caro" значи "любим, обичан", а самата дума "carina" значи "мила, любима". Не е някакво древно значение, а до ден днешен това си значи думата.

# 118
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не те моля за нищо, освен че си невъзпитана, явно и държиш да заблуждаваш хората с глупости.
Carrum наистина е латинска дума, но означава превозни средства с 4 колела. В съвременния италиански думата е carri. A cara (едно r) e друга дума, означаваща мила, скъпа.

# 119
  • Мнения: 2
Валерия пък най-любимото име,но има причина да не мога да го ползвам. Sad За Тамара,може ли да ми кажете нещо?И за Михаела?

# 120
  • Мнения: 4 255
Снежи,не си писала в полето за пост и не се вижда.

# 121
  • София
  • Мнения: 4 308
Ирина - дъщеря ми се казва така. Означава мир.

# 122
  • Мнения: 4 255
Светулчица,не искам да се римува с името на другата ми дъщеря Peace

# 123
  • Мнения: 3 031
От списъка най ми харесват Елиза и Тереза.

# 124
  • Мнения: 4 303
Юлия, Юлияна
Теодора, Диляна
Аблена/планински божур/
Павла, Павлена

# 125
  • Мнения: 212
Ава
Елуиза
Мадлен
Рафаела
Елиза
Самира
Емилена

# 126
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Допълвам с Елизабет, Бояра, Кара, Бела.

# 127
  • Мнения: 18
Михаела е хубаво име!И Тамара не е лошо,но помисли после в градинката и в училище как ще и викат живот и здраве.Защото аз имах много съученички с едни такива странни имена-Чубрина,Малинка,И Тамара сме имали и не знаеш как да с еобърнеш към тях.И аз съм в голяма делема за имената-Имам още време де,ама си го мисля как ще е-Първото ми дете е момченце-и се казва Борис,а сега второто което го чакаме живот и здраве лятото Юли ще е момиченце така казаха де!И сега почвам да търся и мисля имена с ''Д''

# 128
  • Мнения: 505
Михаела е хубаво име!И Тамара не е лошо,но помисли после в градинката и в училище как ще и викат живот и здраве.Защото аз имах много съученички с едни такива странни имена-Чубрина,Малинка,И Тамара сме имали и не знаеш как да с еобърнеш към тях.И аз съм в голяма делема за имената-Имам още време де,ама си го мисля как ще е-Първото ми дете е момченце-и се казва Борис,а сега второто което го чакаме живот и здраве лятото Юли ще е момиченце така казаха де!И сега почвам да търся и мисля имена с ''Д''

Да ти предложа и на теб Детелина. Свързвам го със страхотен човек, една единствена и целия град я знае, супер красива и чаровна. Може би затова го харесвам толкова.

# 129
  • Мнения: X
На Тамара може да се вика Тами.

С Д предлагам Даниела, Даяна, Диляна.

# 130
  • Мнения: 568
Дария,
Дарена или просто Дара.

На мен ми харесва и Дона, макар че се възприема като остаряло и бабешко. Но аз харесвам голяма част от  старите, изчезващи  имена и това, просто  е едно от тях...  Wink



# 131
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
На Тамара може да се вика Тами.

С Д предлагам Даниела, Даяна, Диляна.

Аз предлагам Деляна  Laughing  Blush

# 132
  • Мнения: 18
За сега съм се спряла на Деница и Дарена!Ама имам още време,таткото не си е казал мнението за име!А баткото като го питам как ще се казва бебето казва топчо!

# 133
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Детелина има много сладко галено - Дети Heart Eyes. Може би единственото с Д, което ми харесва....

# 134
  • Мнения: 3 922
Авторката не иска име завършващо на -ина.
Ако чуя някоя майка да подвиква "Дети" след детето си, изобщо няма да ми хрумне, че е галено от Детелина, а не е нещо идващо от "детенце" примерно Crazy.


Наистина ли смятате, че е съществен аргумент в полза на предложено име фактът, че познавате някой си, който е кръстен така и въпросния е страхотен човек?  ooooh!

# 135
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Авторката не иска име завършващо на -ина.
Ако чуя някоя майка да подвиква "Дети" след детето си, изобщо няма да ми хрумне, че е галено от Детелина, а не е нещо идващо от "детенце" примерно Crazy.



Това предложение, мисля, беше за втората потребителка, която се включи и каза, че си търси име на момиченце с Д  Peace
Аз, като най- натякваща от началото на темата за галено име, също съм на мнение, че Дети е ужасно умалително  Mr. Green Но пък разбирам и уважавам факта, че на някои хора им харесва.

# 136
  • Мнения: 4 569
И аз не харесвам Дети.

За сега съм се спряла на Деница и Дарена!Ама имам още време,таткото не си е казал мнението за име!А баткото като го питам как ще се казва бебето казва топчо!
Деница  Peace

# 137
  • Мнения: 18

Естел Бързоход -преобладава ми името Деница.Имам време още,но на 80%е деница на 20%друго.А това името Дети никак не ми харесва

# 138
  • Мнения: 574
Аз много си харесвам името, Диана. А ако галеното име на първото ви дете е Ади звучи добре с Диди, Ади и Диди. Винаги мисля за галено име и евентуално в пубертета какви думи се римуват с имената, както и с останалите имена -презиме и фамилия да звучат благозвучно.

# 139
  • Мнения: 505
Аз пък изобщо не обичам умалителните имена и никога не ми е минавало през ума Дети. Наричам хората с цели имена , освен ако името нещо не ми допада и дори не мога да го изрека. Първият ми избор Аделина беше отхвърлен от ММ точно заради галеното Ади. После като се сети , че е близко до Детелина се съгласи , но аз вече не бях ОК.

# 140
  • Мнения: 4 255
Аз много си харесвам името, Диана. А ако галеното име на първото ви дете е Ади звучи добре с Диди, Ади и Диди. Винаги мисля за галено име и евентуално в пубертета какви думи се римуват с имената, както и с останалите имена -презиме и фамилия да звучат благозвучно.

Тук малко се пообъркаха нещата.Темата е моя,но друга потребителка сподели,че също търси име за момиче.Първото й дете е Борис,а  Аделина е моето първо.Предпочитанията й  са да е с буква Д.Моите са на първа страничка. Peace

Много благодаря на всички,които се включиха до тук.Много сте ми полезни!  bouquet

# 141
  • Мнения: 18
Аз много си харесвам името, Диана. А ако галеното име на първото ви дете е Ади звучи добре с Диди, Ади и Диди. Винаги мисля за галено име и евентуално в пубертета какви думи се римуват с имената, както и с останалите имена -презиме и фамилия да звучат благозвучно.

Тук малко се пообъркаха нещата.Темата е моя,но друга потребителка сподели,че също търси име за момиче.Първото й дете е Борис,а  Аделина е моето първо.Предпочитанията й  са да е с буква Д.Моите са на първа страничка. Peace

Много благодаря на всички,които се включиха до тук.Много сте ми полезни!  bouquet


Объркахме се всички!Кой н акой пише!Няма значение за мен де,Важното е да сме си полезни.
Първото ми дете е БОРИС.

# 142
  • Мнения: 109
Моето бебче се казва Хрисия,кръстена е на татко си- Христо!От гръцки означава-злато! Simple Smile

# 143
  • Мнения: 4 569
Нека втората потребителка да си пусне своя тема. Наистина стана объркване.

Не е толкова трудно пускането на нова тема - на заглавната страница има бутон Нова тема.

# 144
  • Мнения: 30
Виктория

# 145
  • Мнения: 4 255
Ааа не!Твърде често срещано!

Общи условия

Активация на акаунт