Име за момиче с хубаво значение

  • 24 428
  • 145
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 255
Благодаря,Вася,но за съжаление вече твърде късно  Laughing Полът отдавна е ясен и многократно потвърден.

# 106
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз знам,че първо дете не е хубаво да се кръщава на починал.

# 107
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Иначе за мъжко се спря на Йоан,Самуил,Илин,Цветозар,Кристиян.

Прекрасен избор  Heart Eyes
Бих добавила:
Калоян,Боримир,Славен

И още две предположения за женско име
Милица:славянско име, което означава мила;празнуват имен ден на 8 ноември

Емона:от Хемона,тракийското име на Стара Планина.Означава камък, скала, а също и върхове.

# 108
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
От изброените мъжки, аз пък бих казала...слава богу, че е момиче Laughing.

# 109
  • Мнения: 4 690
Не,не е за това,Ани.Той даже иска да е с П,на баща му,но той е починал,а аз знам,че не се кръщава на починал.Иначе за мъжко се спря на Йоан,Самуил,Илин,Цветозар,Кристиян.


А, може мъжките, които сте харесали да преобразувате в женски- Йоана,Цветозара...

Малко ми е странно на мен Тамара, не знам защо не го въприемам.Близка приятелка също е решила да кръсти дъщеря си , някой ден ако има момиче .
Иначе се сещам все за Кера Тамара, сестрата на Иван Шишман ,но..
Скрит текст:
Тамара/Тами ми звучи като котешко име

# 110
  • Мнения: 505
Продължавам да съм за Дамяна. Харесвам Михаела и Калия. Имена като Елиза, Каролина, Мериан не мога да ги възприема като имена на реален човек. Не ми харесват. Ако беше Елица щях да кажа ок. Мариета и Магдалена също са ок. Тамара и Лариса са ми малко странни. Вместо Лариса бих предпочела Лорена.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Лорена е готино наистина, ама това Милица ми е много грубо.

# 112
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Лорена пък на мен не ми е звучно.. Simple Smile
Е,все пак тук не става на въпрос какво име на нас ни харесва,а на авторката  Wink
Дано сме и били полезни  Hug

# 113
  • Мнения: 8 920
Камелия и Валерия от предложените стоят много добре до Аделина /по моя вкус, де:)/, но разбрах, че не се приемат.
Лидия от мен. Heart Eyes
Вероника имаше ли го? Не е точно по мой вкус, но просто с Аделина се връзва чудесно. Laughing

# 114
  • Мнения: X
Лорена наистина е много готино.

# 115
  • Мнения: 3 922
Ще напиша моите имена фаворити:

Мирела - Френско-италиански произход: mireille, mirar-to admire, a miracle -възхитителен, прекрасен, достоен за възхищение, любувам се, чудо.

Карина -  "обичана" от лат. carrus - обичам от Калина "хубава" на гр. Арменско женско име (Карине). Означава "прославяща, ликуваща".Съгласно друга хипотеза Карина произхожда от латинско cārus, което означава «мил», «скъп». Имен ден в Полша - 11 юни, 2 август и 7 ноември. Имен ден в Германия съвпада с името Катарина - 24 март, 29 април, 25 ноември и 31 декември. Няма точна дата за имен ден в България, но може да празнува на 24 ноември - ВМЧЦА Екатерина

Габриела - имен ден на 26 март, когато православието отбелязва Събор на Св. Арахангел Гавриил. Гавриил е силният човек на Бог, произлиза oт ивритcкoтo gavhri’el. Той е един от четирите архангели в Стария Завет заедно с Михаил, Рафаил и Уриил. В Новия Завет той е ангелът, който казва на Дева Мария благата вест за предстоящето раждане на Исус. Според мюсюлманите това е ангелът, който е продиктувал Корана на Мохамед.

Габриела е женска форма на името Габриел и разновидност на името Гавриил. Името има латински произход и означава “Божия крепост”. Също така немско име и означава "Божи дар"

София - мъдрост

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Карина -  "обичана" от лат. carrus - обичам
Моля?

# 117
  • Мнения: 5 259
Какво молиш? Точно това означава.
В съвременния италиански "caro" значи "любим, обичан", а самата дума "carina" значи "мила, любима". Не е някакво древно значение, а до ден днешен това си значи думата.

# 118
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не те моля за нищо, освен че си невъзпитана, явно и държиш да заблуждаваш хората с глупости.
Carrum наистина е латинска дума, но означава превозни средства с 4 колела. В съвременния италиански думата е carri. A cara (едно r) e друга дума, означаваща мила, скъпа.

# 119
  • Мнения: 2
Валерия пък най-любимото име,но има причина да не мога да го ползвам. Sad За Тамара,може ли да ми кажете нещо?И за Михаела?

Общи условия

Активация на акаунт