Въпроси за гражданскя брак

  • 6 145
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 954
Изисква се такава декларация без значение дали брака е с чужденец или не. В нея се попълва освен семейното положение, така и съгласие относно имущество, придобито след брак и разни други неща, но вече съм ги забравила Embarassed
Като попиташ в самата община ще ти дадат всички неща, които трябва да попълниш Peace


Тази декларация ти я дават от гражданското,в която си попълваш данните,с цел да потвърдиш че си съгласен да сключиш граждански брак с даденото лице и с което потвърждаваш,че не си женен/омъжен ,и да отбележиш ако искаш да си смениш името,аз ще се женя след по-малко от 3 месеца,декларациите са пред мен и включват само това - никъде не пише нищо за имущество,и не трябва да си вадиш документ,с който да потвърдиш за семейно положение  Peace

# 16
  • Мнения: 6 833
Не да си вадиш документ, а са именно тези бланки, в които отбелязваш вярното или че си съгласен с еди какво си. Като попълниш дали си женен/разведен/вдовец и т.н. декларираш какво ти е семейното положение, а не, че трябва специален документ за това Peace
Може в различните общини да са по различен начин, аз се омъжих преди една година и съм сигурна, че попълвахме формуляр относно семейната собственост.

# 17
  • София
  • Мнения: 22 954
Да,вероятно навсякъде е различно,много интересно  newsm78

# 18
  • Мнения: 118
За моята сватба, отидох в централата за радостни обреди и от там като записах,час, дата и избрах ритуалната зала, заявих че не искам ритуал а само подпис през седмицата/защото през седмицата е безплатно гражданското и искахме да спестим пари, то и за студенти има някакво намаление ако е празничен ден/. Те ми дадоха една бланка, която попълних, 2 бланки за сем.положение, демек кой приема, добавя или остава с неговата фамилия, имущество, болести и т.н. и медицинско. Като мед. отидох при личната лекарка и срещу 15лв ми написа уверението и ме прати за изследване на васерман и после в същата клиника отидох на психото и там дадох 5лв, та всичко ми излезе за двамата общо 55-60лв. 2 седмици преди сватбата с декларацията за безплатен ритуал, 2 бр бланки, мед., и 2 лични карти на младоженците и данни за кумовете /3-те имена и ЕГН-та/ занесох в ритуалната зала и те ми казаха в деня на сватбата да носим, ние пак личните карти, така и кумовете.Отидохме ние с наше семейни приятели, облечени всекидневно и се подписахме и приключихме. А в неделя си направихме венчавката и после ресторанта.
А за свидетели в гражданското може да поканите който искате без значение. Даже бях на една сватба с 4-ма кумове, две двойки, които размениха за гражданското и църквата. Така,че който както иска.
При мен беше така на кратко....това за док. е в София!

# 19
  • Мнения: 136
Малко да повдигна темата - при сключване само на граждански брак /няма да има църковен/ нужно ли е младоженците да взимат някакви подаръци за кумовете ?!...

# 20
  • Мнения: 1 756
Малко да повдигна темата - при сключване само на граждански брак /няма да има църковен/ нужно ли е младоженците да взимат някакви подаръци за кумовете ?!...
Това според мен е въпрос на личвн избор. Можеш да отидеш и на имен и на рожден ден без подарък. Можеш да не празнуваш едното. Можеш да не признаваш другото. Можеш да направи нещо персонално собственоръчно. Можеш да отбиеш номер с подарък от мола в последния момент. Изборът е твой Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт