След дълга зима слънце изгрява и две чертички озарява(бъдещи мами над 35)

  • 26 771
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 501
Това със съчетанията млечни-месни има ли общо с кашер-а?

Мимче, "Мемоарите..." са историята за Пепеляшка - едно момиченце е откъснато от родителите си и продадено да слугува в дом на гейша. Малката изтърпява различни унижения, но успява да се пребори за своето място и извървява дългия път, който я превръща в една от от най-търсените гейши в квартала на удоволствията. Интересен филм, който показва животът на японската куртизанка, направен умело и въпреки мненията за чиклит за книгата /която аз не съм чела/, мъжът ми също го гледа с интерес. Увлекателна история, направена майсторски.

ПП Видях, че са ме изпреварили Simple Smile

# 46
  • Мнения: 8 529
да Кей - с религията е свързано. Но не съв задълбочавала във въпроса. Даже съвсем религиозните съв чувала, че имат отделни хладилници за млечни продукти и месо, че ги мият в отделни мивки и куп други работи.
Мемоарите са прекрасна книга и чудесно направен по книгата филм! Мимче, акон не става да си го изтеглиш филма, дръпни си книгата - сега ще пропверя дали я има в читанката. Ето я http://chitanka.info/search?q=%D0%BC%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B0%D1% … D0%B9%D1%88%D0%B0

# 47
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Кей, не съм го правила аз, поръчах си го при един наш приятел който прави мебели. Simple Smile
Съжалявам за неприятностите които сте имали днес.
А относно циганите може много да се направи, ама как да го направят като така по- лесно се "купуват гласове".
Даре,разказвай,разказвай...........

# 48
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
да Кей - с религията е свързано. Но не съв задълбочавала във въпроса. Даже съвсем религиозните съв чувала, че имат отделни хладилници за млечни продукти и месо, че ги мият в отделни мивки и куп други работи.

Казано е в Библията: "Не яж малкото в млякото на майка му" или поне така ми обясни наскоро една колежка от Израел.

# 49
  • Мнения: 8 529
Танче, много добре се е получил шкафа.
Иги, то би трябвало за евреите да е от Стария завет, а не от Библията.
В синагогите и на Стената на плача мъжете и жените са отделени. За женити мястото е три пъти по-малко. Идвало от това, че жените имат много ангажименти в домакинството (деца,готвене, пране и т.н.) та за тях не било задължително да посещават тези свети места. Само, ако им останело време за това. Докато мъжете нямали били тези обязаности Wink и за тях нямало извинение да пропускат молитва.

# 50
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз и утре не съм на работа, което прекрасно ме устройва предвид интервюто. Главата ми е вече пълна каша  Crossing Arms

Иги как е Бурак  Hug

На мен лично правилата заложени при ортодоксалните евреи ми идват в повече  Rolling Eyes

# 51
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Даре, старият завет е първата част на Библията.

# 52
  • Мнения: 3 406
Страшни сте  Mr. Green Изписали старата тема, нова започнали  ooooh!
Мамче, Ели, Шери, благодаря, че пак сте се справили чудесно   bouquet
Аз съм много изморена днес. Имах комисия цял ден и вече не мога да мисля. ММ е "сготвил" салам и саздърма от магазина, и аз реших, че ще стачкувам тази вечер и няма да се занимавам и с кулинарстване  Whistling Аз съм доволна на салатка, пък той щом се е уредил с мръвки, значи всичко е ОК  Rolling Eyes
Иги, как се чувствате в къщи? Как е нашето смело момче?
Кей, съжалявам за случилото се. Имах подобен случай скоро, но човека, дето ми потроши колата имаше доблестта да се представи и да плати за ремонта. С полиция изобщо не се занимавахме. Пък аз бях в една весела фаза тогава, и само му се изсмях и му казах да се разправя с мъжа ми. Ама си е неприятно.
Дона, къде се изгуби? Как си?
Ина ще минат тези 10 дни. И ще ни зарадваш с едни озарени от слънцето две чертички  Hug

# 53
  • Мнения: 8 529
Перу .... съгласих се някак. Уважавам религиите, но до там. Имах период, в който четох повечко по въпроса и снигнах до извода, че в основата си нямат съществени разлики.
Ели, тук силно религиозните са много особена част от обществото. Държавата ги издържа.

# 54
  • Мнения: 1 368
Мамче, благодаря за прекрасната тема   bouquet
Прочетох +35 нови и се зачудих къде са се покрили всички, пък то нова тема  Joy
Прочетох, че днес започва годината на дървената коза, за която казват, че ще донесе много положителни промени. „Годината на Синята дървена коза ще е благоприятна за сключване на бракове и раждания. Смята се, че Козата защитава тези, които отдавна мечтаят за дете.” Та аз пожелавам новата тема и дървената коза да донесат на всички мечтаните бебета!  Praynig
Дари, много са ми интересни пътеписите ти  Hug
Коте, дано бързо да се оправяш, пробвай с народни рецепти.
Ели, успех на интервюто Praynig
Танче, много добре, че и бързо ви се получи шкафа. Като знам нашия дърводелец по колко време ни работи нещата  ooooh!
Кей, много е тъпо, ама ти не се ядосвай, до колкото е възможно  Peace
Иначе аз съм много съм добре. Дребните неразположения – спи ми се много, завеяна съм, явно от хормоните дебелея, нищо не ми става, чудя се да нямам гъбички или алергия, че нещо почнах да се зачервявам и да боли, сърби. Ама то с тия хапчета по три пъти на ден сигурно е неизбежно. Мрън мрън, това да са ми проблемите. Утре съм на първи преглед, дано всичко да е наред, че всеки преглед си е изпитание, поне за мен. Дори след няколко часа тръгваме, че път ни чака. Иначе, както веднъж казах, идея си нямам какво следва, бях чела само до и след трансфера  Blush
Дона, хайде, тръпна в очакване  Praynig
Успех и стиснати палци на всички в нужда за утре  Hug

# 55
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Ивка, чакаме те утре с хубави новини  Hug

Даре, можеш спокойно да напишеш пътепис за това пътуване, разказваш много увлекателно  Hug

# 56
  • Мнения: 3 406
Танчеее, забравих да ти честитя новия шкаф. Много е готин! Много ми харесва и фенера до шкафа  newsm10
Котенце, много ми мъчно, че си болничка  Hug Дано по-скоро се почувстваш по-добре!

# 57
  • Мнения: 8 529
Е аз вече май почти всичко разказах Simple Smile щом ви е интересно - продължавам. После по снимките ще добавя някоя и друга допълнителна окраска.
Сега се сетих за остъклените балкони - почти всеки балкон на стара сграда е остъклен. Даже е имало явно периоди, когато всеки си го е правил както иска. След това явно са въвели огранения и са правени еднакво. В старите сгради в центъра, за бомбоубежища са предвидени стълбищата или определени участъци в мазето. В новите сгради, по стандарт има такава стая - с бронирана врата и нещо подобно, което допълнително се затваря прозореца. Градът от скоро се сдобива с канализация. Все още има участъци на септични ями.

# 58
  • Мнения: 3 404
Перу,не ходите ли до София вече...добри са им цените.Каталог нямат Джъмбото.Ще погледна за снимка поне.
Да се пълни с бебоци новата тема  Praynig

# 59
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Не ходим - 5 часа път през дупките може и да родя. Ама в Русе ходим.

Общи условия

Активация на акаунт