Професионални серии за коса - тема 76

  • 70 928
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: leet
Мagnollia дълго, но интересно Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 610
Magnollia,в предната тема писах,че косата ми е неувредена Mr. Greenв момента и в много добро състояние.Когато писах това,обаче и аз имах  предвид всичко ,което си написала и което е вярно,разбира се.Ясно ми е,че дори косата ми да не е третирана химично и термично тя не може да се сравнява с детска или коса на 15-20 годишно момиче.
Под неувредена коса за моите n- на брой години разбирам,че не цъфти,не е суха (освен леко в краищата,защото е дълга),има чудесен блясък,не се заплита...Знам,че въпреки това околната среда си оказва влияние,а също и начина на живот,затова продължавам да си я обгрижвам с любов.
Просто ми се струва излишно,да се уточнява това,защото мисля,че всички тук пишещи са наясно какво е увредена и неувредена коса,но пък знам ли вече....

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 769
Magnollia,в предната тема писах,че косата ми е неувредена Mr. Greenв момента и в много добро състояние.Когато писах това,обаче и аз имах  предвид всичко ,което си написала и което е вярно,разбира се.Ясно ми е,че дори косата ми да не е третирана химично и термично тя не може да се сравнява с детска или коса на 15-20 годишно момиче.
Под неувредена коса за моите n- на брой години разбирам,че не цъфти,не е суха (освен леко в краищата,защото е дълга),има чудесен блясък,не се заплита...Знам,че въпреки това околната среда си оказва влияние,а също и начина на живот,затова продължавам да си я обгрижвам с любов.
Просто ми се струва излишно,да се уточнява това,защото мисля,че всички тук пишещи са наясно какво е увредена и неувредена коса,но пък знам ли вече....

+1
Просто се чудех щом не ми трябва протеин ,какви продукти да ползвам за уплътняване (ботокса на Лореал при мен не действа)

# 33
  • Мнения: 1 887
1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти? - ползвам много, но май нямам някой, който да ми е много любим и да е с "УАУ' ефект. Много зависи в комбинация с какви други продукти съм използвала финиша. Много ми хареса бамбуковия крем за блясък на Алтерна, но преди това ползвах шампоана и балсама от серията и резултатът много ми хареса. Поръчах Бохо спрея. Ще кажа после на моята права като пръчка коса, как се е отразил.

2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?

Ползвах само един шампоан след второто раждане, че ситуацията беше доста зле и имаше много добър ефект щом косопадът спря Simple Smile. Ривалид от аптеката.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 512
Фрея, мерси за новата тема   bouquet
Най-любимия стилизиращ продукт ми е TIGI Bed Head Superstar спрей  за обем и форма -http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-superstar-sprej-za-obem-i-forma/. За тънката ми и права коса е идеален - прави много добър и дълготраен обем, не слепва и не утежнява, ухае страхотно  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 807
Някои да има наблюдения върху серията на NAPURA за стимулиране на растежа на косата? Бих искала да започне да ми расте коса на местата, където имах силен косопад.

# 36
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
И аз имам въпрос за Напура - как нанасяте сухите шампоани, само в корените или в цялата коса. Аз вчера мазах корените и ми отне половин час докато сложа навсякъде, много изморително  Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 2 512
И аз имам въпрос за Напура - как нанасяте сухите шампоани, само в корените или в цялата коса. Аз вчера мазах корените и ми отне половин час докато сложа навсякъде, много изморително  Rolling Eyes
Аз слагам шампоана само в корените, като разделям по редове с гребен. След това масажирам скалпа да разнеса и втрия шампоана равномерно.  Peace

# 38
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
И аз имам въпрос за Напура - как нанасяте сухите шампоани, само в корените или в цялата коса. Аз вчера мазах корените и ми отне половин час докато сложа навсякъде, много изморително  Rolling Eyes
Аз слагам шампоана само в корените, като разделям по редове с гребен. След това масажирам скалпа да разнеса и втрия шампоана равномерно.  Peace

И аз точно това направих. 30 минути  smile3555

# 39
  • София
  • Мнения: 2 512
И аз имам въпрос за Напура - как нанасяте сухите шампоани, само в корените или в цялата коса. Аз вчера мазах корените и ми отне половин час докато сложа навсякъде, много изморително  Rolling Eyes
Аз слагам шампоана само в корените, като разделям по редове с гребен. След това масажирам скалпа да разнеса и втрия шампоана равномерно.  Peace

И аз точно това направих. 30 минути  smile3555
newsm47 моята коса е до рамене и е доста тъничка, явно просто нямам толкова голямо "поле за действие" за 30 минути  Crazy

# 40
  • Мнения: X
Само в корените, после с водата като се разпени си отива и по дължините. На мен пък с този техен накрайник ми е толкова лесно нанасянето, че вече го правя за 5 минути Peace

Момичета да ви попитам, всички сте луди по тази коприна на Чи, отдавна я заглеждам но тя протеинов финиш ли се води с тези копринени протеини или те са някакъв по мек вариант Blush Просто установих че протеиновите финиши не са за мен, но като я хвалите така се замислям - от финиша търся най-вече приглаждане, омекотяване, пък ако е възможно и подхранване на крайчетата на косата.

Гледам, че има няколко вида обаче, за кой говорите вие? Blush

# 41
  • Варна
  • Мнения: 610
niditop3,ботокса на Лореал и на мен не ми действа вече.

 В момента добра плътност получавам от този шампоан на Лореал http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/serie-expert-density-adv … totata-na-kosata/
ползвам го с маската Интенз Рипеар на Лореал,сериозния балсам на Тиги,балсама от серията Инфра на Чи и този балсам на Джойко http://www.enzo.bg/joico/daily-care-podkhranvassh-balsam-za-norm … na-km-sukha-kosa/
 
 Шампоана за възстановяване на фоликулите на Напура също дава добра плътност при мен,но ми раздразни скалпа и спрях да го ползвам.
 Друго от ,което съм доволна са шампоана и балсама за блясък от бамбуковата серия на Алтерна.

# 42
  • На ръба..
  • Мнения: 2 123
Само в корените, после с водата като се разпени си отива и по дължините. На мен пък с този техен накрайник ми е толкова лесно нанасянето, че вече го правя за 5 минути Peace

Момичета да ви попитам, всички сте луди по тази коприна на Чи, отдавна я заглеждам но тя протеинов финиш ли се води с тези копринени протеини или те са някакъв по мек вариант Blush Просто установих че протеиновите финиши не са за мен, но като я хвалите така се замислям - от финиша търся най-вече приглаждане, омекотяване, пък ако е възможно и подхранване на крайчетата на косата.

Гледам, че има няколко вида обаче, за кой говорите вие? Blush

Linnda
 Според мен коприната е балансиращ продукт. При мен прави точно това - подхранва крайчетата, приглажда, омекотява и ми прибира фризитата.   Повечето сме доволни от тази коприна http://www.mysimplyspecial.com/wp-content/uploads/2013/02/Chi-silk-infusion_1.jpg. Има я и във вариант от 15мл за 6лв.

# 43
  • Мнения: 799
Докато Ви прочета от предната темаааааааааааа    ooooh!  Фрея, страхотни снимки и оформление   bouquet  Благодаря ти  Heart Eyes


1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти? - Любими финиш Л2, олиото Схара на Орофлуидо, http://arlen.bg/product.php?ProductID=362 и Митик ойл олиото за всеки тип коса. Рядко ползвам лак за коса и той не е от професионалните серии, но ми харесва  Peace  Не ми хареса лилавият лак за обем на ЧИ  Sick  Харесвам и това спрейче : http://www.zlatnaribka.com/aphogee/termo-sprey-za-stilizirane-i- … -and-shine-237-ml - има лека фиксация, не утежнява, косата има блясък, форма и плътност.

2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?


Много много доволна съм от серията Лакме Актив - шампоан, маска и шок концентрат. Концентратчетата ги ползвах 8 седмици - на едното миене, всяка седмица без да пропускам. Резултата се видя на 4та ампулка. Сега ползвам периодично маската и шампоана, заедно или поотделно - много приятен свеж мирис, никакво утежняване, даже и обем имам - любима серия  Heart Eyes  Март мисля да си взема пак концентрачетата. И много икономични на добра цена  Peace

Балеринка, и аз имам плътност от този шампоан - много повече от зеленият Лореал за обем  Naughty 

Шампоана за растеж и аз го слагам за 5-10 минути, само в корените, масаж на скалпа, събирам косата с шнола и седя колкото мога  Mr. Green  Веднъж даже заспах, ама после за първи път скалпа ме драскаше  ooooh!

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 769
Благодаря ,балеринка   bouquet
Ще го пробвам, може би косите са ни подобни.
И на мен Напурата ми действаше уплътняващо, използвах 2 опаковки последователно, но накрая взе да не ми действа толкова добре    Thinking

Общи условия

Активация на акаунт