Грешките, които допуснах при отглеждане на децата си

  • 102 053
  • 505
  •   1
Отговори
# 480
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Според мен пък Жоржи казва, че съществуват баби, които не "развалят" децата. Кагато имате една такава бяба на разположение, която се съобразява с вашите принципи, има желанеи да гледа детето и това не е тежест за нея, защо да не го гледа? Такива баби не са мираж. Това казах и аз по-рано. За някой е грешка това, че детето е гледано от баба, за друг - че е дадено на ясла, а трети може да е попаднал ва кофти гледачка.

# 481
  • Мнения: 1 414
gallizia много правилно ме разбра  Peace, може би аз не се изразих добре и за това eli70o0  не ме е разбрала.

eli70o0 далеч не искам да кажа, че моето дете е най... аз съм реалистка, не идеалистка  Peace, но е факт, че тя можеше и правеше много неща, който другите деца не правеха, не защото не могат, а защото е нямало кой да ги научи. Като чуех някоя майка на площадката да казва за памперса "Ми то като тръгне на градина ще се научи..."  ooooh! ми извинявам се ама това е безотговорно  Tired

ant G точно така е, има баби, които не "развалят" децата.

# 482
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Като чуех някоя майка на площадката да казва за памперса "Ми то като тръгне на градина ще се научи..."  ooooh! ми извинявам се ама това е безотговорно  Tired


Абсолютно съм сагласна! Чист мързел. Ад също се дразня как искат някой друг да им свърши работата. Та това дете е твое. Ако с него не ти се занимава с кого? Друг може да го научи за това аз защо да си усложнявам живота. Често обаче и в детските ясли ходят деца с месеци с памперс и то защото вкъщи няма кой да продължи стореното през деня.

Аз това приемам за грешка и за това синът ми ще тръгне на ясла или градина когато видя, че е самостоятелен и осъзнат и не чака помощ за хранене, ходене до тоалетна или подканване и всички останали неща + говорене.

# 483
  • Мнения: 700
... Като чуех някоя майка на площадката да казва за памперса "Ми то като тръгне на градина ще се научи..."  ooooh! ми извинявам се ама това е безотговорно  Tired


Децата на такива безотговорни майки се научават първо да бият, да хапят, да псуват и да лъжат, защото са зарязани някой друг да ги учи, а не майката, бащата, бабата, дядото. Това са така наречените "оправни деца"!
Такива така оправят и държавата ни, че ни доведоха до фалит вече...

# 484
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Ееее, хайде сега! От памперса до фалит на държавата! Повечето деца тръгват на детска градина на 2г., което обикновенно е възрастта за приучване на гърне. И да, децата гледат едно от друго и става лесно и ненасилствено. На супер майките перфектните нехапещи деца вече на 9м всичко вършат в гърнето, даже и си казват като им се пишка, а на 2 г пишат стихотворения  Joy

# 485
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Моето дете аз съм го научила и не ходи на градина, но последното, което мога да кажа е, че е цило насилствено. Пробах няколко пъти и се случи, когато детето беше готово и осъзнаваше какво се случва. Тук става въпрос за ангажимента на родителите като идеята не е, че детето се учи там заради това, че гледа другите деца и му е по-лесно, а защото на мама не и се занимава особено щом може сруг да и свърши работата.
Ок, дезата се гледат едно от друго и им било по-лесно, а факта, че са на ново място и сред непознати хора дали го прави по-лесно? Аз не мисля това и отчитам като грешка не само някой друг да ти свърши работата, но и да стресираш детето си с много нови неща по едно и също време.

# 486
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Ееее, хайде сега! От памперса до фалит на държавата! Повечето деца тръгват на детска градина на 2г., което обикновенно е възрастта за приучване на гърне. И да, децата гледат едно от друго и става лесно и ненасилствено. На супер майките перфектните нехапещи деца вече на 9м всичко вършат в гърнето, даже и си казват като им се пишка, а на 2 г пишат стихотворения  Joy
+1
И с двете по-големи деца приучаването без памперс стана точно около 2-те год. в яслата, участвахме по равно и аз и лелите, всичко мина леко и гладко, без инциденти, без напишквания. Според мен това е точната възраст за това действие, всичко около годинката е чисто и просто дресировка и никой не може да ме убеди в противното.

# 487
  • Англия
  • Мнения: 1 006
То даже не е дресировка, а едно безумно дебнене. Ама за да не те нарекат безотговорен, какво ли не си склонен да направиш

# 488
  • София
  • Мнения: 5 656
Е, ама друго си е да се похвалиш в градинката или по форумите как сте махнали памперса преди годинката още. Пък фактът, че детето е непрекъснато мокро и вкъщи е опикано навсякъде... кой ще го  види?

# 489
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Е, ама друго си е да се похвалиш в градинката или по форумите как сте махнали памперса преди годинката още. Пък фактът, че детето е непрекъснато мокро и вкъщи е опикано навсякъде... кой ще го  види?
точно това не разбирам - ще се спукваш от пране и гладене, ама иначе пестиш от памперси и стресираш детето.

# 490
  • Мнения: 7 325
Не разбирам къде е драмата с памперсите. Децата са различни и по различно време стават готови за подобни промени. Голямото ми дете преди да навърши две години махна изцяло памперса, защото така трябваше. Малкото на 2.6 год. махна дневния, сега е на 4.8 и се опитваме да махнем нощния. Ще видим дали ще се получи. При положение, че няма проблем не се вживявам, че на тези години е с памперс.

# 491
  • Мнения: 158
Здравейте. Моето дете е на 1г. и 6 месецал. Като беше на 1г. и 4-5 месеца бях решила, че ще махам памперса и го оставях без.Правех се на маймуна да седи на гърнето без успех, ставаше от него и се изпишкваше в другата стая. Така няколко дни си хабих нервите.Отказах се оставих го. Наскоро бяхме го оставили пак без памперс и баба му пробва да го помоли и той взе че се изпишка. Казах си "явно нещо се случва", тъй като преди не го правеше като го моля, а когато сам реши. Сега почти през целия ден е без памперс напишква се рядко, но не казва трябва да се моли. Аз започнах работа и той в момента е гледан от свекърва ми,с която живеем заедно и е свикнал с нея. Нямам забележки, но от септември ще тръгне на ясла -сега яслата е в ремонт. Знам, че ще е трудно, но се надявам да свикне бързо.Най вероятно в яслата ще е с памперс, ако не се случи чудо до септември.

# 492
  • Варна
  • Мнения: 4 925
То не за хвалене или не кой кога е махнал памперса, а разбирането и отговорността на хората.
Аз на моето дете го махнах на 1г и 11м, защото тогава беше готово. Дали някой мисли, че е късно или рано или коя майка на площадката е разбрала не ме интересува. Водя се по детето си и никой не можу да повлияе на това. Доволна съм, че така стана и мисля, че и с мен детето ми се чувстна спокойно и това ново за него изживяване и навик не беше стрес, в което съм и убедена по резултатите и времето, за което свикна.
Аз също не си представях как дете на 1г и 6м може да е без памперс, но имам приятелки, които тогава го махнаха, но наистина децата им бяха готови. Ако те е готов не бих го насилвала. Само да се напикава по цял ден без са разбира нищо и взаимно да се тормозим-не, мерси.

# 493
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
И аз имам познати, чиито деца са от 18 месечни без памперс, плюс това им се получи за броени дни. Моят в момента е на 2г. и 7м. и сега чак го махаме успешно. Хич не ми дреме кой ще си помисли, че е безотговорно и кой какво ще си помисли изобщо.  Tired Tired

# 494
  • София
  • Мнения: 5 289
На сина го свалих окончателно на 2.5г и пак що напикаваници бяха ooooh!. То като се заиграе и няма време горкия да тича да пика. То подсещаш подсещаш, ама и аз като се заплесна по домакинските задължения отидЕ. Mr. Green Но определено много съм се дразнила, като ми се засъстезават разни майки кое първо кво направило, все едно някакво велико постижение. Никой не е останал с памперс цял живот, нито му държат лъжицата до 15 годишни, когато е готово детето то си показва и си действа.  Насила хубост не става са казали хората.

Общи условия

Активация на акаунт