Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 10

  • 89 889
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 562
хубав сериал за Екатерина, но така го претрупаха накрая, а и тази излагация,която си позволиха, не знам как да я коментирам
Скрит текст:
те още в по-предните серии обявиха и Елисавета Петровна за императрица българска, при което очудено зяпнах
хареса ми сериала, финала не ми хареса  Simple Smile
току що изгледах финалния епизод и още се чудя и мая, сега започвам да се ровя и да чета, че ми възникнаха въпроси  Simple Smile
В Русия грандоманията явно си е им е в кръвта, а това, че сме им дали азбука и език за нищо го нямат  Simple Smile

# 31
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз го догледах днес. И аз имам такова усещане - хубав като цяло, но накрая го размиха някак newsm78
П.П Шапката на сериала, музиката по-точно, ми е едно към едно с GOT Rolling Eyes
Благодаря за темата  bouquet!

# 32
  • Мнения: 18 562
Този Полдарк няма субс още, искам да го гледам. Дано по-скоро ги направят  Simple Smile

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
В Русия грандоманията явно си е им е в кръвта, а това, че сме им дали азбука и език за нищо го нямат  Simple Smile
Прости, но какъв точно език сме им дали Laughing?

# 34
  • Мнения: 18 562
не съм се изразила правилно,дори това, което съм написала е пълна глупост, имах предвид за кирилицата, която сме пренесли в Русия, а кирилицата си е чисто наша

# 35
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аха, сега разбирам Peace

# 36
  • Мнения: 2 040
Здравейте!
Досега не съм писала тук, въпреки че харесвам костюмните драми. Ще се включа обаче с първото мнение за "Полдарк".
Много ми хареса. Изключително добре направен първи епизод и не се съмнявам, че и нататък ще продължи по същия начин. Вярно, че го чакам от половин година само заради Ейдън Търнър, но си заслужава да се гледа не само заради него.
Сериалът е типичен образец на историческите романси, персонажите също са класика в жанра и актьорите са великолепно подбрани. От техническа гледна точка изпълнението също е на ниво, личи си, че ББС не са пестили пари - декори, костюми, прически.....всичко е изпипано в детайли.
Препоръчвам.

Този Полдарк няма субс още, искам да го гледам. Дано по-скоро ги направят  Simple Smile
Горе-долу става и без субтитри да се гледа. Аз се справих вчера. Почти всички герои говорят разбираемо, само двамата слуги на Полдарк мотолявят на някакво корнуолско наречие, дето нищо не им се разбира. Mr. Green


Друг нов сериал, който съм си харесала, но още не съм стигналада изгледам първата серия е Banished. Той ще дойде доста по-приключенски. Действието се развива през 1788 година в Австралия и се разказва за първата вълна британски каторжници, изпратени там.

# 37
  • Мнения: 2 453
Благодаря за споделеното за Полдарк и за новото предложение.
Добре дошла!

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 13:01 от `FSS`

# 38
  • Мнения: 18 562
Цитат
Сериалът е типичен образец на историческите романси, персонажите също са класика в жанра и актьорите са великолепно подбрани. От техническа гледна точка изпълнението също е на ниво, личи си, че ББС не са пестили пари - декори, костюми, прически.....всичко е изпипано в детайли.
Препоръчвам.

тотално ме спечели с това обяснение  Simple Smile още днес тегля, пък каквото разбера, разбера
добре дошла в темата   bouquet искам да се нагледам на хубави костюми и прически  Mr. Green
дано има и интересен сюжет  Simple Smile
още съм разочарована от пустата Екатерина Велика-както и друга съфорумка беше споменала-никакви заблежки нямах, а с тоя финал направо оплескаха всичко, изкараха я егати чудовището  Simple Smile

# 39
# 40
  • Мнения: 2 453
Тази червенокоската е от Бялата кралица и Пембърли, нали? Много е красива.

# 41
  • Мнения: 18 562
Дамите са готини  Simple Smile  Wink

# 42
  • Мнения: 2 545
Изгледах "Екатерина" - интересни персонажи, интересна история. Хареса ми.

Благодаря и за предложението за Poldark (2015) - само да споделя, че го качват с руско аудио и тук.

# 43
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
в адиктед има английски субтитри за Полдарк  Peace

# 44
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Точно изгледах първи епизод - много, много ми хареса Heart Eyes...дано и следващите са толкова добри Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт