Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 10

  • 89 896
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 545
Изгледах първия епизод на Poldark (2015) - интересна история.
Дано само не загубя интерес от това, че епизодите ще се качват един по един.

А някой гледал ли е версията от 1996 година?

# 46
  • Мнения: 18 562
Тази червенокоската е от Бялата кралица и Пембърли, нали? Много е красива.

от Бялата кралица ли? не си я спомням, да не е Елизабет-дъщерята на кралицата? На мен ми прилича на Изабел Невил  Simple Smile сменила си е цвета на косата
Много е красива, да.
Mrs.Turner / Samberg благодяря, че ни информара, за субтитрите в адиктид, ще го гледам днес  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 453
Да, Изабел Невил играеше.

# 48
  • Мнения: 2 040
А някой гледал ли е версията от 1996 година?
Аз знам само за сериала от седемдесетте - http://www.imdb.com/title/tt0075560/?ref_=ttep_ep_tt
Съмнявам се, че някой от пишещите в темата го е гледал.

# 49
  • Мнения: 2 545
Видях в IMDb, че има и версия от 1996 година.  
Случайно я открих и в YouTube -  не е сериал, а  игрален филм.
Който няма проблем с английския, може и оттук да си я гледа  Simple Smile.

Последна редакция: ср, 11 мар 2015, 19:30 от simpatikonia

# 50
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ето ме и мен след изгледани пилотки и на двата сериала Grinning
Poldark не ме грабна. Добре е направен, но е стандартната история "момичето е дадено на друг", която съм гледала поне стотина пъти. За момента не съм сигурна, че ще продължа да го гледам.

Banished е съвсем друга бира. Интригуващ, суров, показващ нещо, което аз лично досега не съм виждала на екран, поне не така директно и с всички смущаващи детайли- формирането на цяла нация от човешкия отпадък на друга. Интересно ми е проследяването на логиката при законите и порядките в новосформираната колония, базирани на чистия инстинкт за оцеляване и лицемерно маскирани с дисциплина и Божие слово.

# 51
  • Мнения: 2 545
Banished ме заинтригува, но засега ще трябва да почакам, докато се появят субтитри.
Няма го качен и в руските сайтове все още. Ще се чака.

# 52
  • Мнения: 18 562
Изгледах пилотката на Полдрик, става за гледане, но не е нещо особено. Не ми грабна и мен.Не знам дали ще го гледам нататък.Нещо няма интрига, няма нещо по-различно и интересно.

# 53
  • Мнения: 5 650
В  Addicted  са започнали да превеждат Poldark 2015.  thumbsup Замунда обаче нали забраниха линкове  към тоя сайт и хората не публикуват. Ето линкчето- http://www.addic7ed.com/serie/Poldark_%282015%29/1/1/Episode_1
Дано се забързат преводачите, да са живи и здрави  Hug Чета, че не ви е харесал кой знае колко, ама като няма риби, и на раци съм навита Laughing
Едно друго предложение- може да го е публикувал някой, извинявам се, ако се повтаря.
The Lovers- http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=434534&hit=1
http://www.imdb.com/title/tt1321869/
Началото на филма е в наши дни, но продължава в 18 век в Индия. Rolling Eyes Напомня ми за един филм, който много харесвам- "Timelinе". Подобен сюжет с връщане в миналото, аз си ги обичам тия. Simple Smile Този изглежда по-драматичен обаче. Започнах да го гледам, вероятно  утре ще го довърша. Засега ми допада. yes

Последна редакция: ср, 11 мар 2015, 22:12 от oncee

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 896
Да се запиша в новата тема. Не мога да ви смогна. Аз съм доста по-назад от вас със списъка за гледане, но бавно и славно напредвам Simple Smile

Давам още един глас за Гордост и предразсъдъци от 1995. Относно Кийра явно аз нещо съм сбъркана, защото май само аз не я смятам за красива. Дори напротив.

# 55
  • Мнения: 3 096
За темата не знам, но в подфорума много хора не я харесваме нито на външен вид, нито като актриса.

# 56
  • Мнения: 18 562
Кийра не може да се нарече красавица, но и грозна не е. Като актриса аз я харесвам много.
Момичета кажете нещо на тема Тюдори-то аз май всичко съм изгледала де  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9 144
Доста е отегчително, че всяка година има нов сериал за Тюдорите или хората около тях,
има толкова много други интересни истории за разказване.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 219
То само това се търси...

# 59
  • Мнения: 18 562
и кои са тези нови сериали за Тюдорите всяка година  newsm78
със сигурност не се търси само това, има и много други интересни истории, да но на мен са ми любимци  Simple Smile
нормално е, че се правят филми за тях, защото това е една от най-интересните и интригуващи части  от английската история специално, но това е мое мнение, не ангажирам никого с него
аз просто съм много пристрастна, защото съм луда на тема "Тюдори" затова не ми обръщайте внимание  Laughing
примерно друга интересен период от английската история е "Войната на розите" - и за нея имаше сериал, но ще ми е интересно да гледам и още нещо за този период  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт