Сладкарничка за книги - тема 36

  • 26 729
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 4 903
50 ли са?  hahaha

Петенце, мноооого си права  Peace В нашия случай поговорката "Всяко зло за добро" е съвсем уместна. Благодарна съм за случилото се и сега бера плодовете на взетото от нас миналогодишно решение.

# 721
  • Мнения: 10 716

Поне 50!  hahaha

За държавната училищна система - сигурно има страшно много проблеми /то кое в нашата мила родна страна е наред? /, но си мисля, че не бива да се слагат всички училища под общ знаменател. Познавам няколко семейства, които въпреки че имат възможност да плащат за частни училища, са избрали умишлено държавни  Peace

# 722
  • Мнения: 10 915
Да, Миж, права си, че е по-добре да не се разбираме тук.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 287
Дев, Деси  Hug  Hug
Миж  Laughing  Hug
(не, нееее, 49, 51, само не 50  Sick )  hahaha
От сутринта се каня да кажа "дюбрютрьо", най-сетне съм на компа с едно кафенце и едни големи бумаги  Tired
Да ви разкажа първи впечатления от колеги - умни и млади момичета, много добре балансирани между лични и професионални цели (с други думи - гледат си интереса, гледат си и работата). Има една атмосфера на демонстрация на положение (ами тъй де, вие ме разглезихте с тук, сега навсякъде така ще искам, а то - ниенте), която не е неприятна или пресилена, но от сега ме кара да се чувствам като някой, който ще се вписва по-неестествено в нея. Има и едно странно разделение на два основни лагера newsm78
Има да му мисля  Crazy
 Heart Eyes
хубав ден на всички   bouquet

# 724
  • Мнения: 2 138
Точ, ти се завърнаааа  Hug
Душица! Hug

Много сте слаТки бе! Убичам вЪ Heart Eyes
Взех си заешко кафенце, но още гледам като мишка в брашно Tired

Маришче, честит ти празник вчера! Скъпото ми 22-годишно другарче   bouquet Жива и здрава да си! Късмет, успех, любов и усмивки все по петите да те следват!  bouquet
Видях си най-накрая картичката! Благодаря ти за жеста и милите думи вътре  Hug Hug Hug

Девче  Hug Hug Hug

Авлига, Виви, Алекс - как са децата?

Вени, давай да ходим заедно на СПА  Mr. Green

Нелко, тук трябва да съм  Thinking Да не би да имам вече планове  Flutter

Лоренче, и аз те прегръщам. Успех с изпита  Hug

Такова Тамифлу, не съм пила Thinking То аз тази зима за първи път от 15 години карах грип ooooh! Пих нещо, което звучеше като Изопринозин ... май ... ама не знам същото ли е, какво беше  Thinking
А! Пете! И Ремантадин май съм пила  Thinking Но превантивно трябва да е било  Thinking Хм! Не знам Mr. Green

Бъбълче, ще свикнеш със ставането, лягането, стоенето на крак...Дано работата да ти харесва и да ти е на сърце. Да не става досадно задължение и да ходиш с отвращение (силна дума, ама още спя и не мога да измисля по-лека  Mr. Green).
Скрит текст:
На татко му е любима. Ще пия една ракия с отвращение, ще изям тази пържола с отвращение ...  Joy Joy Joy Joy Joy
Успех миличка Hug Peace
Искам да ти пиша писмо, ама не знам какво да пиша  Sad Един ден ....  Hug Hug

Когато стана министър ще направя така, че всички сутрешни блокове да започват не по-рано от 12 на обяд  Naughty Crossing Arms
Направи нещо и за моето работно място, плиииийййййзззз  Praynig Praynig Praynig Praynig
Съвсем нищо ли не пиеш, Кали Shocked?
Почти, тъй като не слизам от колата. В много редки случаи пия мартини или вино. А през лятото - бира със Спрайт 50:50  Mr. Green
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Не ми казвай и за виното, че го разваляш, че ще те метна с лопатата  Mr. Green
 Hug

След малко изчезвам пак по задачки. Най-приятната е, че ще ходя до книжарницата да купувам книжка за РД на моя любима дружка Heart Eyes Утре и тя става на 22  Flutter
Мислех да й взема нещо на Алиенде. Не знам защо  newsm78 Аз не съм я чела, а от вчера само това си мисля - как отивам и й вземам книга на Алиенде  Thinking Давала съм й да чете книгите на Спаркс и Анатомия на илюзиите. Четат й се такива книги. А аз много нямам. Трилъри не иска Crossing Arms И Кралят не иска ooooh! Та .... ще чете Алиенде  Mr. Green Обмислям и Мортън като вариант Thinking
Отнесох се  ooooh!

Миж, чакай и теб да те прегърна  Hug Hug Hug Hug

Отлитам  bowuu Хубав ден!   bouquet

ПП
...не, нееее, 49, 51, само не 50  Sick hahaha
Нека са 69 като компромисен вариант Mr. Green

Като казах 69 - къде е Наричка  Cry

# 725
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Добро утро/ден!   bouquet


Оооо, Маришкин, честит ти ден! Да си ми жива и здрава! Все така позитивна, усмихната, с късмет! И бъди себе си! (това във връзка със споделеното за колегите) И освен това можеш вече да си смениш числото в името на 8  Joy



Авлига, да се оправя детето. Чайче аз пък пия с мед. И аз не проумявам какво може да накара човек да пожерта освен себе си, и детето. Това ще да е тотално отричане на всичко обичано.  Confused

Аз сега като излизам рано, направо се учудвам колко много хора има навън ...

Смея се с глас! Да бе, щъкат разни хора, коли, мани!  Mr. Green

Вивиан, а това Тамифлу нали е с рецепта?

Слив, обучи се ти сега, не може да се говори с теб!  Crossing Arms Crazy  Hug

Пете, май вчера пропуснах да ти кажа, че много се радвам, че сте all together!  Heart Eyes

Алекс, болести у вас не са разрешени, имай го предвид!  Naughty

Лотхен, коя буква ще сте вие?

О, Точ-Подскоч!  Hug Хайде, може Мортън да вземеш.  Flutter

# 726
  • София
  • Мнения: 10 858
Еййй, Маришке! Честит празник миличка  Hug Много здраве и щастие  Hug

Миленце, ами с рецепта е, но ми го дадоха и без ...

Точе, добре е вече, благодаря  Heart Eyes Утре и ние имаме тържество на буквите и слава Богу, вече е здрава, пупу.

Пете, ще го имам предвид Ремантадина. За дечурлига става ли?  Laughing

Еми искам го тоя айриш чай! Ето че имало на Биопрограма, ама виждали ли сте го по магазините? На мен не ми е позната опаковката ...
Аз днес пуснах една поръчка от Зоята и към нея си добавих ето този черен чай с ванилия и ядков крем  Heart Eyes :

Скрит текст:

Заради вас това ...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 727
  • София
  • Мнения: 4 903
Точиии  Heart Eyes Hug
Ще те имам пред вид като се издигна У обществото  Mr. Green
Виното не го разреждам с нищо, но рядко го пия. Готвя с него  hahaha

# 728
  • На високо
  • Мнения: 825
Добър ви ден, девойки!
Маришка, честит рожден ден! Малко на патеричка, но от все сърце ти пожелавам да си здрава, успешна,усмихната и красива!  Hug

Тамифлу пихме миналата и поминалата година. Първият път помогна, а вторият - не. Тази година пробвахме с  ремантадин, но не забелязах голям ефект от него, поне при децата. Но при тези антивирусни препарати е от голямо значение първата доза да се приеме не по-късно от 48 часа от появата на симптомите на заболяването. Може би не винаги сме спазвали това и по тази причина и не винаги имаше добър ефект от употребата им. Изопринозин нашата лекарка много често изписваше на децата и много са го пили, но като че ли и от него не съм видяла голяма полза. При каката почти неизбежно стигаме до употребата на антибиотик. Иначе тя не е чак толкова зле днес. Много кашля, но не вдига висока температура. Не е на училище, но тя иска да я заведа до там за да участва в едно състезание "Аз и буквите".  Май ще отидем до там, а после ще отскочим и до ЛЛ.
А коронка и аз трябва да правя за празника на буквите, който ще е в понеделник. Ще ровя по сайтовете за идея как да изглежда пустата му коронка. Нашата трябва да е с "А" - първата буква от името на детето. Иначе, Нелка, изучихме ги вече "-йо" и "-ьо" Hug. Дано първокласничката се справи с правописа. На нея най-големият й проблем е разсеяността.
Изкушавате ме с тези чайчета... Мисля, че ако ме изпуснат в един добре зареден магазин с пълно портмоне ще натрупам като катерица запаси от всякакви видове чай, ей така, само за да ги пробвам.
И още щях да пиша, но закъсняваме.
Хубав ден!

# 729
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
А през лятото - бира със Спрайт 50:50  Mr. Green
Такова и аз много обичам. Вчера си месих сама вечерта и как сладко само се спинка след литър-два Crazy

# 730
  • София
  • Мнения: 5 571
Джой, разби ме, след литър - два...  Joy корема ти е препълнен с газирана течност и имаш желание само за едно нещо, едва ли точно сън...  Mr. Green

# 731
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
А, аз веднъж да заспя и всички органи се кротват Mr. Green

# 732
  • Мнения: 1 243
Бира със спрайт? Shocked Вие ме убихте, момичета, с тая комбинация. А иначе съм голям почитател на бирата...

Маришкин, честит 22-ри рожден ден!  Sunglasses Hug
Много щастие, много радост, да си желана, успешна и... всичко, наистина всичко хубаво!


Заминавам за Русе след малко, а нещо хич не ми се ходи... Мрън, мрън. Не знам кога ще мога да ви навестя през телефона, но поне ще се запиша в новата тема. Wink Прегръдки!

# 733
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Заминавам за Русе след малко, а нещо хич не ми се ходи... Мрън, мрън. !
Скарамуш?!
Идваш ми на гости ли... Crazy

Шегувам се...... Hug Предполагам служебни ангажименти  Peace
Ех,би било чудесно да се видим  Heart Eyes

Облечи се с нещо топло,тук си духа от реката доста  Hug

# 734
  • Мнения: 10 716
Супер, Скарамушче! Усмихни се, толкова е хубаво да пътува човек  Hug

"Човекът е човек, когато е на път!”  Wink

Общи условия

Активация на акаунт