Сладкарничка за книги - тема 36

  • 26 732
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Охо...бира със спрайт  Shocked и мен ме изумихте, но съм чувала и за други подобни комбинации...бира с кола например...
Не съм почитател на бирата, защото много ме надува, но лятото си пийвам всеки ден от нея  Mr. Green /иначе не съм почитател/
Отивам да врътна една баница и искам да попитам, ако някой може да ми каже някоя рецепта за праз с месо /ама нали знаете, че ми трябва подробна/  Embarassed

# 736
  • София
  • Мнения: 6 210
Деска, толкова обичам мръвки с праз! Правила съм ги така: нарязвам месото на хапки и го запържвам малко в олио, докато побелее. После прибавям праз лук, моркови, може малко чесън, черен пипер, червен пипер и оставям да се задушава, като доливам вода. По-късно слагам буркан с белени мляни домати. Лошото е, че не мога да ти кажа коя стъпка колко време отнема  newsm78. Дано се включи някой по-опитен и с по-добри обяснения  Hug.

# 737
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте момичета  Hug Hug Hug

Маришка, честит празник на патерички миличка! Жива и здрава да си! Много щастлива и обичана!

Нелко, Честит празник и у вашия дом! Жив и здрав да ви е таткото и на ръце да ви носи! Подкрепяйте се и се обичайте!

И аз трябваше да ви почерпя вчера и у нас имаше рожден ден, имаме си и ние една сладка рибка, която много си обичам! Аз без нея не мога и тя без мен също! За пръв път не успях да й направя тортичка, но ще й направя за през уикенда. Вземете си по един бонбон:

Нели, за Точица незнам, но аз планирам да съм!

Не съм ви чела момичета и не мога да се включа по адекватно  Embarassed
Но ви пращам прегръдки  Hug Hug Hug

Ааа на Бъбълчето, искам да й пожелая успех на новата работа!

На Скарамушчето, лек път!

До следващата темичка  Heart Eyes

# 738
  • Мнения: 1 831
Здравейте  Hug

Кали, уби рибата с тази комбинация бира + спрайт   Shocked Shocked Shocked

Деси, с рецепта не мога да помогна, но в яденето на баницата съм на линия  Mr. Green Blush

Скарамуш, лек път  Hug

Софиянки чувам, че пак си имате сняг  Tired Вадете ските  Mr. Green

Аз се завърнах, теста мина не много добре, въпросите бяха ужасни. Ще се надявам на късмет и другата седмица ще разбера какви съм ги свършила  ooooh! Не съм чела книга вече повече от седмица и сега мисля да си направя един чай да почета, че от утре залягам на магистърската теза.

Нещо котето ни е изчезнало, а е време за инжекцията  Tired Чудя се дали не е дошъл момента с раждането  Thinking

# 739
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Здравейте и днес!  Hug

 Ще пиша кратко, макар че е права Бъбъл, че само здрасти, добър ден и довиждане казваме и в магазина на непознатите. Тук искам да пиша повече, но бързам да не изтърва Зори. Heart Eyes

Зори, ще бъда във Варна тогава, с колеги, на хотел. Не ангажирам никого със себе си, защото аз просто няма да мога да се ориентирам никъде. Подробности - не тук.

Точи,  Simple Smile!

# 740
  • София
  • Мнения: 5 396
Сигурно новата тема се подготвя,ама аз да се обадя в старата Hug
Работният ден за мен приключи.Ще го раздам фри.
Мариш,мисля,че те разбирам за новия колектив.Особено ако са и млади,надъхани,без съпрузи и деца,амбициозни с много свободно време и невероятно прахосване на финанси в така нашумелите ни молове.Ясно е!Изваждаш книгата 50 нюанса еди какво си и считай офиса за спечелен.
При мен възрастовата разлика е към по-старо.Пак не се разбираме.То угодия няма.
Ули,а и на който му е интересно.
Скрит текст:
Няма да се впускам в подробности,но понеже ме пита за техниките за овладяване на гнева в детска възраст.Мацката предложи няколко игри.Едната беше децата да са един срещу друг.Хващат се за ръце и започват да се бутат.
Или същото,но по единично към стената.
Втора-групички по 3 може и повече.На земята се слага голям бял лист.Децата са на коленце и държат по два пастела.Във всяка ръка по един.Започват да драскат.С настървение.Може и със затворени очи.
Успокояване като се прихваща детето отзад,откъм гърба.
Страшно чудовище от балони.Пускаш ги на групи да спукат балоните.Колкото са повече толкова по-добре.Събиране на викове в торба.Но да се навикат хубаво.
Има и още ама не ми се пише вече.Най-важното е игрите да не се прилагат постоянно при едни и същи деца.Да се сменят и разнообразяват.Иначе няма да има добър резултат.
А,забравих.За физическата агресия.Ръката,която удря.Детето да се опита да говори от нейно име.

# 741
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Сега да пиша повече.  Simple Smile

Деска, рецептата на Вени е чудна, просто се отдай на импровизация, грешка не може да стане. Опитвай месото и като е готово, изключвай, не се шашкай много. Обичам праз в ядене.

Мижжж, вчера ми написа чудна мисъл, ще я потъся на коя страница е, че да си е препиша, снощи нямах възможност. А днес пък си направила един коментар за училищата, който подкрепям, но няма да се впускам в подробности по тая тема. Само да кажа, че не са виновни учителите за тая недъгава система. Има хора НАД нас,, които създават недоразумения. Това от мен. Аз правя нужното, дори свръх, а дали съм оценена, не следя.  Peace

 Зори
, честит отминал рожден ден на сестричката ти!   bouquet Много стават хората, родени на тази дата. Снощи коментирах това с мъжа ми. Зори, нека да ти е винаги опора и приятел сестра ти, да е здрава и да е до теб!  Hug Heart Eyes

Авлига, защо родителите ще правите коронки сами? По домашен бит винаги си ги правят първокласниците. Аз няма да правя, моите деца няма да имат корони, не искам да им пречи нищо на главите, освен това са ми кичозни. А в нета има идеи, гледала съм, защото търсих. Май има тема за първокласници, питай и там, може и други мами да имат твоят проблем, ако може да се нарече така.

Лофче, свиркай си, каквото такова.  Peace Ако е твоето място, ще стане.

 Днес ми се наложи да си свиркам, справих се, че то било добре да не ти пука, бе.  Mr. Green

Скарамуш, лек да е пътят и до Русе.  Hug Има какво да се вид в този град, дано да имаш време да разгледаш. А ако се видиш с екскурзовод Дев, чудно ще стане!  Hug Heart Eyes

Киф, ти си чудо!  Heart Eyes

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Вени   bouquet ще пробвам твоята, каквото стане...ако е много зле имаме куче  Mr. Green

Лофче идвай  Hug Котанка от кога е бременна...носят около 2 месеца. Ако е родила няма да мръдне от котетата...опитай се да е откриеш сложи й на познати места вода и храна.

# 743
  • Мнения: 10 716
Зори, честит рожден ден на сестричката ти   bouquet

Нели , Hug

Някой зае ли се с новата тема или аз да я пусна? Имам възможност да я направя  Simple Smile

# 744
  • Мнения: 1 243
Благодаря, момичета!  Hug

Скрит текст:
Колкото и да обожавам да пътувам, тези командировки вече ми досадиха: пътуваме, бързаме, прекарваме времето затворени в тъмни зали, заливат ме проблеми, въпроси, очаквания, а пък как не ги обичам тези бездушни хотели, всички еднавки навсякъде... Хайде, оплаках се, стига толкова!

Лофче, нищо не се знае, може да се притесняваш излишно. Продъжлавай нататък. Simple Smile

Дев, няма да имам никакво време, иначе така бих се радвала да се срещна с теб в Русе, най-вероятно няма дори да се разходим из града, а не съм ходила от дете... Ще ти пиша, ако изникне някакво временце в събота.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
mijjjka, Кали каза, че ще има възможност следобяд, но ако някой друг има желание да я прави.

Зори, да е жива и здрава сестричката ти. Обсипана с щастливи моменти, заобиколена от хора, които я обичат. Да среща късмета си на всяка крачка и усмивката й да не слиза от лицето  Hug  bouquet

# 746
  • Мнения: 10 915
Скарамуш, разбирам те, дано имаш възможност да се поразходиш из Русе. Никога не съм била там, а ми се ходи. За колко време ще ходиш?

Нели, и аз това си мислех одеве, че има и много добри учители, ама колко ли е трудно да си вършат работата с всички тия недомислици и прочие, дето се случват над тях.

Деси, аз режа всичко, месото на парчета, празът на кръгчета, слагам в тавата с мазнина и червен пипер, малко водичка и пъхам във фурната да се пече. Ако искаш да е яхния на котлона го сложи с малко повече вода, докато се свари всичко.

# 747
  • Мнения: 10 716
Правя я  Wink
Да отменя Кали  Hug

# 748
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени   bouquet ще пробвам твоята, каквото стане...ако е много зле имаме куче  Mr. Green
Деска, абе ти за баница с праз и месо ли питаш или за манджа? Да не стане инфекция някаква, въпреки че и кученцето душа носи  Mr. Green.

# 749
  • Мнения: 10 716
Правя я  Wink
Да отменя Кали  Hug

Няма да мога обаче ... Всичко съм си блокирала заради рекламите и прочее - т.е. редакторските бутони са ми блокирани с изключение на размер на щрифта и цвят  Rolling Eyes
Нека друг да се заеме или Кали като може  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт