Полезният джинджифил

  • 52 945
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 36 063
 Hug
Аз си го пия всеки ден - с мед и лимон

# 106
  • Мнения: 164
Hug
Аз си го пия всеки ден - с мед и лимон
Браво  smile3501 Какво ще кажеш? По колко пиеш?

# 107
  • София
  • Мнения: 36 063
Харесва ми, почти съм пристрастена
Пия по около 35 грама / корен/ + 1 лимон + 1сл мед + 250мл вода / получават се 2чч/
Тичам през 1-2 дни, имам лек проблем в едното коляно и засега ми се отразява добре.
На кожата на лицето - също
Бързо - лесно - вкусно - тонизиращо и полезно. Много обичам такива неща Simple Smile

# 108
  • Мнения: 164
Харесва ми, почти съм пристрастена
Пия по около 35 грама / корен/ + 1 лимон + 1сл мед + 250мл вода / получават се 2чч/
Тичам през 1-2 дни, имам лек проблем в едното коляно и засега ми се отразява добре.
На кожата на лицето - също
Бързо - лесно - вкусно - тонизиращо и полезно. Много обичам такива неща Simple Smile
И на стави ли помага  #Crazy

# 109
  • София
  • Мнения: 36 063
Да, помага на стави, сухожилия - има противовъзпалително действие

# 110
  • София
  • Мнения: 22 939
Моя колежка пие чай от джинджифил за отслабване от доста време. Не виждам да има промяна.

# 111
  • Мнения: 164
Моя колежка пие чай от джинджифил за отслабване от доста време. Не виждам да има промяна.
Joy Колко дълго го пие и по колко?

# 112
  • Мнения: 1 383
Наскоро едно момиче казваше, че бели корена, реже го на съвсем малки парченца и с вода го пие все едно са хапчета парченца. Това за изчаряне на мазнините.  И казва, че има ефект. Обаче се пиело сутрин след закуска.

# 113
  • Мнения: 5 459
 Mr. Green Така както го гълта като хапченца, така и ще си го изхвърли.

# 114
  • Мнения: 244
И аз си купих джинджифил преди около месец - от намаления в Билла, ама си беше бая сух.
Обелих го с помощта на лъжица (по съвета на времето на Звездев), а там където това не се получаваше - нож.
Опитах да стържа на едро ренде, но мисията невъзможна поради многото влакна. Shocked
Едно краче от този джинджифил нарязах в зеленчукова супа, но той не можа да уври задоволително и после всеки си вадеше кубчетата от чинията. Rolling Eyes
Та в крайна сметка го нарязах на резанчета и го минах през блендера, после в бурканче и във фризера.
Сега гребвам по 1/2 - 1 ч.л. когато готвя някои яденета. Често казано, за готвене ми харесва повече сухия вариант и често го използвам.
Много хубав купешки захаросан джинджифил продават в кв. Младост 1- някаква будка за ядки, но не знам къде точно, че ми го носят у дома като подарък. Ще видя как ще подейства на ставите...
А ми казаха, че зимата много предпазващо срещу грип  е 2 резанчета джинджифил да се варят сутрин за чай.

# 115
  • София
  • Мнения: 345
От вчера го започнах отново.Аз го измивам,рендосвам на ситно и го кипвам,преди да го махна от котлона слагам малко канела.Този път си обещавам да съм постоянна поне 2 месеца.

# 116
  • Мнения: 9 991
Помага при грип, загрява и лекува.

# 117
  • София
  • Мнения: 366
Настъргвам в чая, слагам в постни супи, но нещо не съм впечатлена от свойствата му.  Peace

Интересни са ми мненията по темата.

# 118
  • Мнения: 644
Mr. Green Така както го гълта като хапченца, така и ще си го изхвърли.

аааааа няма няма, ............... само че за да се усвои от тялото трябва да тичаш 30-40 мин. минимум + клякания лицеви опори иииииии  всякакви такива упражнения каквито се сетиш до още 30 мин. ...................... и ще изгориш мазнините, ама то САМО от джинджифила, не от другото де  yes  ooooh!  Whistling

# 119
  • Мнения: 164
Наскоро едно момиче казваше, че бели корена, реже го на съвсем малки парченца и с вода го пие все едно са хапчета парченца. Това за изчаряне на мазнините.  И казва, че има ефект. Обаче се пиело сутрин след закуска.
Е, това за първи път го чувам да се пие все едно пиеш хапчета  Shocked newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт