Полезният джинджифил

  • 52 881
  • 139
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 366

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes
Купуваш си прясна мента.
Благодаря.
Обикновено не се хващат.  Sad

Не може да не се хващат, нещо не правиш както трябва. Важно е как ще подготвиш резниците.
Ето - тук е показано засаждане в почва, но може преди това да се постави във вода / с 2-3 листа, над почвата/  цък
Извинявам се за спама

  bouquet  bouquet

# 136
  • Мнения: 4 303
Цитат на: redlipss link=topic=833487.msg30912332#msg30912332 date=1432801196

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes
[/quote
Купете си от пазара, от бабите просто мента. Обикновено има в букетчето и такива, които изглеждат по твърди стъбълцата им, а може и да има и с нежни коренчета. Точно такива си накиснете във вода или просто посадете във влажна почва.
Покажели се и едно ново листенце експериментът е успешен.

# 137
  • София
  • Мнения: 135
Опитвала съм да засаждам джинджифил. Лесно израстват листа, но дотам. Не върви много в саксийка.
Но пък препорьчвам розмарина.Най добре се сгъстява като се  отрязват редовно клончета. Расте лесно за 3 години на двора / пловдив/ стана метър и нещо и само чупя, чупя, няма обиране. Имам десетина храста в скалиста почва. На сянка остават малки. Купих ги вкоренени и бяха по 10 cm. Чудна билка и подправка за картофки или чай, особено за жени. Успех

# 138
  • Мнения: 164
Опитвала съм да засаждам джинджифил. Лесно израстват листа, но дотам. Не върви много в саксийка.
Но пък препорьчвам розмарина.Най добре се сгъстява като се  отрязват редовно клончета. Расте лесно за 3 години на двора / пловдив/ стана метър и нещо и само чупя, чупя, няма обиране. Имам десетина храста в скалиста почва. На сянка остават малки. Купих ги вкоренени и бяха по 10 cm. Чудна билка и подправка за картофки или чай, особено за жени. Успех
Как го засаждаш джинджифила?
Имаше във фейсбук в една група (не помня име), в която можеше да си поръчаш вече хванал се и тръгнал със зелени листа джинджифил Simple Smile Мислих го, но не поръчах Simple Smile

# 139
  • Мнения: 5 301
Опитвала съм да засаждам джинджифил. Лесно израстват листа, но дотам. Не върви много в саксийка.
Но пък препорьчвам розмарина.Най добре се сгъстява като се  отрязват редовно клончета. Расте лесно за 3 години на двора / пловдив/ стана метър и нещо и само чупя, чупя, няма обиране. Имам десетина храста в скалиста почва. На сянка остават малки. Купих ги вкоренени и бяха по 10 cm. Чудна билка и подправка за картофки или чай, особено за жени. Успех

Как се прави чай от розмарин? Имам три храста  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт